TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

GABA Oolong Bio 2019

GABA Oolong Bio 2019
NOWOŚĆ
herbata:
region:
Tajwan, Nantou
zbiory:
wiosenne/first flush, 2019
GABA Oolong Bio – tajwański oolong (herbata turkusowa*) o wysokiej zawartości kwasu γ-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Oolong nie tylko zdrowy, ale też mistrzowsko obrobiony. Uprawa ekologiczna, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.
 
Obecnie oferowany oolong GABA to herbata średnio utleniana i średnio palona. Ciepłe, pieczone akordy ciasteczkowe mieszają się z charakterystycznymi dla herbat GABA nutami suszonych owoców. Herbata ta najbardziej błyszczy w aromacie i długim posmaku, racząc nas skojarzeniami z syropem klonowym i śliwkami. Ten oolong sprawdza się dobrze w każdym stylu parzenia: gongfu cha, zachodnim, ale również zalany na zimno!
 
Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
- ma ogólnie pozytywny wpływ na ludzki układ nerwowy – właściwości uspokajające i przeciwstresowe, zapobieganie stanom lękowym, poprawa jakości snu (efekty niepotwierdzone, gdyż nie ma pewności, czy GABA przekracza barierę krew-mózg);
- obniża ciśnienie krwi;
- wspomaga przyrost masy mięśniowej poprzez pobudzenie wydzielania hormonu wzrostu (jest popularnym suplementem diety sportowców);
- efektem ubocznym zwiększenia zawartości GABA w liściach jest też podwyższona zawartość przeciwutleniaczy, flawonoidów, katechin i polifenoli.
 
Zbiory: kwiecień 2019
Kultywar: Jin Xuan (金萱, TRES #12)

Herbata pakowana na Tajwanie w estetyczne torebki próżniowe po 100g każda. Zamawiając 100g tej herbaty otrzymają ją Państwo w oryginalnym opakowaniu.


*herbatę oolong można w Polsce spotkać pod błędną nazwą niebieska herbata. Prawidłowe tłumaczenie chińskiego terminu qingcha to herbata turkusowa.
 
Parzenie
5g / 250ml wody
96℃
I 2min; II 3 min; III 5-6 min
3-4 parzenia

GABA Oolong Bio 2019

smak
     
4.50
aromat
     
4.50
dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.50 2 5 0
Tomasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Smakuje jak orzechy, kawa i palonka, przepyszny oolong!
Darek smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Nie jest to mój ulubiony oolong, ale jest smaczny, pomimo że nie jest bardzo kwiatowy i aromatyczny jak niektóre oolongi to ma coś w sobie że się go pije z przyjemnością. Ciekawy jest natomiast jak to jest z tym GABA, czy faktycznie ma to jakiś wpływ, gdyż czytałem że podobno badania nie wykazały wpływu suplementów GABA, że niejako nie przekraczają one bariery krew-mózg.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane