TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

GABA Green 2023

tajwańska zielona herbata GABA

GABA Green 2023
GABA Green 2023 – zielona herbata tajwańska o zwiększonej zawartości kwasu γ-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Świeża i orzeźwiająca. Uprawa ekologiczna, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.

To lekka zielona herbata, ale ma wyraźny owocowy smak. Można doszukać się podobieństwa do gotowanego jabłka czy tropikalnych owoców, np. liczi. W drugim parzeniu zyskuje na kwasowości. Wyraźnie wyczuwalny jest mianownik wspólny dla wszystkich herbat GABA. Liście są bardzo dobrze zachowane. 

Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
- ma ogólnie pozytywny wpływ na ludzki układ nerwowy – właściwości uspokajające i przeciwstresowe, zapobieganie stanom lękowym, poprawa jakości snu
- obniża ciśnienie krwi
- wspomaga przyrost masy mięśniowej poprzez pobudzenie wydzielania hormonu wzrostu (jest popularnym suplementem diety sportowców)
- efektem ubocznym zwiększenia zawartości GABA w liściach jest też podwyższona zawartość przeciwutleniaczy, flawonoidów, katechin i polifenoli
 
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, okolice Mingjian
Zbiory: wrzesień 2023
Kultywar: Jinxuan (TRES #12)

Herbata pakowana na Tajwanie w torebki o masie 50 g netto. 
Parzenie
4-5 g / 250 ml
~85-96°C
I parzenie 2 min;
II 3 min;
III 5-6 min
3 parzenia

GABA Green 2023

tajwańska zielona herbata GABA

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

10g - 20 zł czekamy na dostawę
25g - 38 zł czekamy na dostawę
50g - 74 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2-4 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 9 5 0
Nik smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Kupiłem ponownie, inne opakowanie, inna dostawa, trochę inna herbata, chyba jeszcze lepsza, jestem turbofanem.Niezależnie od warunków,co się zje wcześniej, ta herbata zawsze smakuje
Agnieszka P. smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wspaniała, jeszcze raz kupię, wiekszą paczuszkę
Gosia smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wow, jestem w szoku, że takie nuty wychodzą z tej herbaty. Sam susz pachnie slodko, jak mix suszonych truskawek, jabłek i bananów. Po zalaniu aromat troche jak gerber jabłko-banan, ale bardziej jak pieczona zlota reneta. W smaku bardzo orzeźwiająca, przyjemna.
Paweł | DrFelix smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jedna z ciekawszych herbat na stronie, jakie dotychczas próbowałem. Aromat jest owocowy, przyjemny. Przed zalaniem pachniała bardziej waniliowo, mokry susz był kwaśniejszy w aromacie, od razu kojarzył się z truskawkami. Smakuje na waniliowy serek homogenizowany z wkrojonymi do niego truskawkami. Jest to bardzo gładka herbata, przyjemnie się ją pije. W posmaku kojarzy mi się z sokiem jabłkowym. Jest relaksująca, pozbawiona goryczy, nawet przy długim zaparzeniu.
Nik smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Po próbce która mnie oczarowała,kupiłem całe opakowanie i teraz szkoda mi ją pić ;)
Ktoś smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Doskonała GABA, opis jest w punkt!
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pozbawiona goryczy. Słodka, "cielista" i lekko "kremowa" (waniliowa?) w smaku. Smak odbiega od typowej zielonej herbaty.
Ela smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo smaczna , będę powtarzać.
Mikołaj smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Cudowna w smaku i aromacie, oraz potężna w działaniu. Bardzo przypomina oolongi GABA, z tą różnicą, że wydaje się być od nich nieco "świeższa" czy "jaśniejsza".
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane