TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

GABA Green 2022

GABA Green 2022
GABA Green 2022 – zielona herbata tajwańska o zwiększonej zawartości kwasu γ-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Świeża i orzeźwiająca. Uprawa ekologiczna, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.

To lekka zielona herbata, ale ma wyraźny owocowy smak. Można doszukać się podobieństwa do gotowanego jabłka czy tropikalnych owoców, np. liczi. W drugim parzeniu zyskuje na kwasowości. Wyraźnie wyczuwalny jest mianownik wspólny dla wszystkich herbat GABA. Liście są bardzo dobrze zachowane. 

Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
- ma ogólnie pozytywny wpływ na ludzki układ nerwowy – właściwości uspokajające i przeciwstresowe, zapobieganie stanom lękowym, poprawa jakości snu
- obniża ciśnienie krwi
- wspomaga przyrost masy mięśniowej poprzez pobudzenie wydzielania hormonu wzrostu (jest popularnym suplementem diety sportowców)
- efektem ubocznym zwiększenia zawartości GABA w liściach jest też podwyższona zawartość przeciwutleniaczy, flawonoidów, katechin i polifenoli
 
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, okolice Mingjian
Zbiory: marzec 2022 
Kultywar: Jinxuan (TRES #12)

Herbata pakowana na Tajwanie w torebki o masie 50 g netto. 
Parzenie
4-5 g / 250 ml
~80-85°C
I parzenie 2 min;
II 3 min;
III 5-6 min
3 parzenia

GABA Green 2022

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
10g - 16 zł
25g - 36 zł
50g - 70 zł
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 8 5 0
Agnieszka P. smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wspaniała, jeszcze raz kupię, wiekszą paczuszkę
Gosia smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wow, jestem w szoku, że takie nuty wychodzą z tej herbaty. Sam susz pachnie slodko, jak mix suszonych truskawek, jabłek i bananów. Po zalaniu aromat troche jak gerber jabłko-banan, ale bardziej jak pieczona zlota reneta. W smaku bardzo orzeźwiająca, przyjemna.
Paweł | DrFelix smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jedna z ciekawszych herbat na stronie, jakie dotychczas próbowałem. Aromat jest owocowy, przyjemny. Przed zalaniem pachniała bardziej waniliowo, mokry susz był kwaśniejszy w aromacie, od razu kojarzył się z truskawkami. Smakuje na waniliowy serek homogenizowany z wkrojonymi do niego truskawkami. Jest to bardzo gładka herbata, przyjemnie się ją pije. W posmaku kojarzy mi się z sokiem jabłkowym. Jest relaksująca, pozbawiona goryczy, nawet przy długim zaparzeniu.
Nik smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Po próbce która mnie oczarowała,kupiłem całe opakowanie i teraz szkoda mi ją pić ;)
Ktoś smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Doskonała GABA, opis jest w punkt!
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pozbawiona goryczy. Słodka, "cielista" i lekko "kremowa" (waniliowa?) w smaku. Smak odbiega od typowej zielonej herbaty.
Ela smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo smaczna , będę powtarzać.
Mikołaj smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Cudowna w smaku i aromacie, oraz potężna w działaniu. Bardzo przypomina oolongi GABA, z tą różnicą, że wydaje się być od nich nieco "świeższa" czy "jaśniejsza".
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane