TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

GABA Black Bio 2023

GABA z pogranicza herbat czarnych i oolong

GABA Black Bio 2023
GABA Black Bio 2023 – tajwańska herbata GABA, czyli o wysokiej zawartości kwasu γ-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Herbata nie tylko o walorach prozdrowotnych, ale też o świetnym smaku. Dodatkowo uprawiana ekologicznie, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. 
 
GABA Black to w rzeczywistości herbata, która balansuje na pograniczu herbaty czarnej i oolong. Wytwarzana jest z krzewu typowego dla herbat czarnych, a poziom utlenienia liści jest wysoki jak w wielu herbatach czarnych, ale też jak w herbatach typu „czerwony oolong”. 

Suche liście przypominają ciasno zwinięte oolongi i po zalaniu rozwijają się do ogromnych rozmiarów. Zapach i smak kojarzy się z kwaśnymi owocami, głównie z kompotem z suszonych śliwek, ale wyczuć można też odrobinę mentolu charakterystycznego dla szczepu krzewu, z którego została wykonana ta herbata. Bardzo przyjemna, pełna struktura naparu. Nietypowa, ale smaczna mieszanka! 
 
Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
- ma ogólnie pozytywny wpływ na ludzki układ nerwowy – właściwości uspokajające i przeciwstresowe, zapobieganie stanom lękowym, poprawa jakości snu
- obniża ciśnienie krwi
- wspomaga przyrost masy mięśniowej poprzez pobudzenie wydzielania hormonu wzrostu (jest popularnym suplementem diety sportowców)
- efektem ubocznym zwiększenia zawartości GABA w liściach jest też podwyższona zawartość przeciwutleniaczy, flawonoidów, katechin i polifenoli
 
Zbiory: marzec 2023 (zbierane ręcznie)
Kultywar: Hong Yu (紅玉, TRES #18, „Rubinowa”)
Kultywar krzewu oficjalnie oddany do upraw przez tajwańską Stację Badania i Rozwoju Herbaty w 1999 roku jako kultywar nr 18. Powstał przez skrzyżowanie birmańskiego krzewu odmiany Assamica i tajwańskiej dzikiej herbaty Camellia Formosensis. Kultywar ten został opracowany z myślą o produkcji wysokiej jakości herbaty czarnej. 

Herbata pakowana na Tajwanie w próżniowe torebki 100g.
Parzenie
5g / 250ml wody
96℃
I 2-3 min
II 5-6 min
2 parzenia

GABA Black Bio 2023

GABA z pogranicza herbat czarnych i oolong

smak
     
3.80
aromat
     
4.40
25g - 35 zł
50g - 64 zł
100g - 126 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.10 5 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo ciekawa i smaczna herbata. W aromacie kojarzy się z przypieczonym spodem ciasta lub przypalonym karmelem. W smaku jest już bardziej owocowo i dymnie, stąd skojarzenia z suszem. Parzona w proporcjach 5 g na ok. 250 ml wody.
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zakupiłem już dawno ale dopiero teraz po wypiciu jakiś czas później doceniam oryginalny smak tej herbaty. Fajna słodka jakby palona z suszonymi owocami. Polecam.
Jacek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
wysmienita herbata. owocowy zapach lisci, ktory po zaparzeniu sie ulatnia dajac delikatny napar o bardzo slodkim smaku
Piotr K. smak  
     
2.00     aromat  
     
4.00
Przyjemnie pachnie skórką od piernika i ładnie wygląda, ale w ustach wodnista i mało wyraźna. Nie jestem fanem lekkiej kwaskowości typowej chyba dla herbat GABA. Rozczarowanie, zwłaszcza patrząc na cenę.
TomEk smak  
     
2.00     aromat  
     
3.00
zapach ciekawy za to smak nieGABowy, wyczuwa się raczej cierpkość niż słodycz. z wszystkich oferowanych GAB najlepsza GABA oolong :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane