Herbata forum > Herbaty na co dzień

Zielona herbata dająca kopa i na popołudnie

(1/4) > >>

Marcin:
Witam,
 moglibyście polecić jakąś zieloną herbatkę, która da mocnego kopa przed siłownią?
Budżet ograniczony, więc rozważam wybór którejś z niżej podanych:

Gunpowder, Lung Ching, Liu Pan Shui, Che Tai Nguyen, Sencha, Chun Mee.

Kiedyś piłem Gunpowder i mi nie podeszła. Ale to głównie dlatego, że była mocna i cierpka w smaku. Może tym razem warto po nią jeszcze raz sięgnąć i się do niej przekonać?
Lung Ching mam już końcówkę i muszę przyznać, że jedna z moich ulubionych herbat jakie piłem. Zamówiłbym jeszcze raz, tylko nie wiem, czy nie jest za łagodna w porównaniu do innych.

Jeszcze chciałbym jakąś herbatę na popołudnie/wieczór z małą zawartością teiny, żeby nie mieć problemów ze snem. Lubię Banchę, ale może tym razem coś innego?

lukasz:
Witaj! Z mojej strony z podanych wyżej, mogę polecić "Liu Pan Shui". Herbata bardzo mi smakowała, zdecydowanie mnie pobudzała. Parzenie nawet 3 krotne wyciągało wg. mnie z herbaty wszystko  ;)

A co do herbaty na wieczór, to pierwsze co przyszło mi na myśl - właśnie "Bancha". Ale może poeksperymentuj z jakimś rooibosem, honeybushem? Co prawda to nie Camelia, ale fajne na wieczór/noc, wyciszające no i bezkofeinowe :)

Marcin:
Ok, to pewnie wezmę Liu Pan Shui, bo jeszcze nie miałem okazji pić, a widzę, że dużo pozytywnych opinii.
No i pozostanę przy tej Banchy :-)
Rooibos jakiś jeszcze mam, ale nie wiem, czy mogę go pić. Teoretycznie jest pół roku po terminie ważności, ale jeszcze się nie rusza :-)

A tak przy okazji mógłbym jeszcze prosić o polecenie taniej herbaty czarnej? Keemun, Nuwara Eliya?

Dzięki za pomoc!

lukasz:
W herbatach czarnych, to się zbytnio nie obracam, więc niestety nie mogę powiedzieć w tym temacie ani słowa ;) Ale co do terminu ważności, to ja w przypadku takich produktów, biorę je zdecydowanie z ogromnym przymrużeniem oka ;)

jurek:
Na początek przygody z czarnymi polecam nieodmiennie Bi Hong Cha. Poza tym warto spróbować Assam Singri, Sikkim FTGFOP lub Złotego Yunnana.

Assam Mokalbari jeżeli szukasz czegoś, co da rano kopa, ew. popijacza do kanapek, ale wtedy to chyba lepiej kupić biedronkowe piramidki (swoją drogą całkiem niezłe :D)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej