Autor Wątek: Muzea herbaty  (Przeczytany 6184 razy)

Offline Narquelie

  • Moderator Globalny
  • Miłośnik
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Muzea herbaty
« dnia: 16 Czerwiec, 2014, 22:24:02 pm »
Świetna sprawa takie muzeum herbaty, prawda? Ktoś kiedyś może miał okazję zwiedzić? Słyszeliście o muzeum herbaty położonym bliżej, niż w te w Chinach lub w Indiach?

Chyba najciekawiej (przynajmniej z zewnątrz) prezentuje się Muzeum Herbaty w Meitan w Chinach, które jest największym budynkiem w kształcie czajnika na świecie (rekord Guinessa ;D) i ma prawie 74 metry wysokości. Meitan słynie z produkcji zielonej herbaty, tak więc postawienie takiego "herbacianego pomnika" w tym mieście nie jest przypadkowe. "Dzbanek" został otwarty w 2010 roku.Starsze od niego jest Chińskie Narodowe Muzeum Herbaty w Hangzhou w prowincji Zhejiang. Zostało otwarte 1991 roku i podzielone jest na sześć sal pokazujących historię herbaty oraz procesy jej przetwarzania.
Strona internetowa:

http://english.teamuseum.cn/

Na Sri Lance, parę kilometrów od miasta Kandy też istnieje spore Muzeum Herbaty powstałe w budynku starej fabryki herbaty:Może nie prezentuje się okazale, ale zawiera sporą wystawę maszyn używanych do obróbki herbaty, bibliotekę, sklep z herbatą oraz restaurację.

Strona internetowa:

http://www.ceylonteamuseum.com/home.html