Herbata forum > Gatunki herbat i rodzaje

Zielona herbata test i ranking, pytanie o parzenie rumianku

(1/2) > >>

drdala:
Witam nie wiem czy dobry dział i czy zielona herbata to zioło ale chyba tak bo ma podobno bardzo dużo leczniczych działań. Poszukuję wiarygodnego rankingu zielonych herbat. Chodzi mi głównie o firmy która z firm ma najzdrowszą zieloną herbatę, tzn. np. dzięki temu, że biorą liście z upraw ekologicznych ich herbaty nie posiadają pestycydów. Jeśli nie ma takiego rankingu uważam, że to jest jedno z najlepszych miejsc gdzie powinien on być:) Interesują mnie herbaty zielone bez żadnych dodatków typu cytryna, pigwa, malina itd. Fajny też byłby test zielonych herbat w torebkach... ponieważ ostatnio zacząłem pić zielone w torebkach ale przez przypadkowe rozdarcie jednej torebki firmy PoSti stwierdzam, że mija się to z celem, ponieważ był to taki miał nie wiadomo nawet czego bo to zielonej herbaty nie przypominało ani trochę. Natomiast myślę, że są firmy które nawet do torebek dają dobrą zieloną herbatę. Fajny byłby test np. kupienia kilkudziesięciu a najlepiej wszystkich będących na rynku zielonych herbat w torebce i rozdarcia każdej z tych herbat pokazania na forum i opisania. Zacząłem pić zieloną herbatę w torebkach z lenistwa, ponieważ nie można podobno parzyć zielonej dłużej jak 3-4 minuty (nie wiem dlaczego, jeśli tylko dlatego że robi się gorszy smak to mnie to nie interesuje , ważne jest tylko zdrowie) w max 85 stopniach. Jak wy parzycie zieloną herbatę ? ja robię to w domu tak że na sitko wsypuje 2 łyżeczki zalewam 85 stopni i czekam 3 min. Sitko jedno mam metalowe i właśnie obawiam się czy czasem korzystanie z niego nie jest niezdrowe bo czy np nie rdzewieje... a drugie mam plastikowe i kiedyś słyszałem że z plastiku też wydzielają się jakieś toksyny czy coś niedobrego dla organizmu. Jak wy to robicie? Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rumianku... czasem robię sobie czaj z koszyczków rumianku. Wsypuję 2 małe czubate łyżeczki do kubka około 250ml i zalewam wrzątkiem, parzę 10 min przelewam przez sitko i piję. Czy te 250 ml to nie za duża dawka? 2 małe łyżeczki czubate to chyba około 4g. Przeważnie na paczkach rumianku jest dawkowanie 3g zalać 3/4 szklanki wody parzyć 10 min. Czy moja dawka jest nie za duża? Ile takich naparów mogę sobie robić w ciągu dnia? Czy mogę pić naczczo czy lepiej po jedzeniu?
Proszę o odpowiedzi na wszystkie moje pytania i wątpliwości.

Ann:
Jeszcze niewiele wiem o herbatach, ale: zielona herbata to jednak herbata. Jeśli chcesz mieć dobrą zieloną herbatę, sięgnij po sypane. Herbaty czyste są w dziale h. zielone. Każda z herbat wymaga odrębnego traktowania i taka informacja zamieszczona jest i tu, na eherbata.pl jak i na zakupionym opakowaniu herbaty. Najlepiej byłoby parzyć w czajniczku i po konkretnym czasie przelewać do naczynka docelowego. Tyle od mnie ;-)

ziomiwan:
Jeśli zasponsorujesz taką kiperiadę to mogę to uczynić ;) .
Jeśli jednak nie zasponsorujesz i sam też tego nie uczynisz to nie wiem dlaczego wychodzisz z takim pomysłem.
Nikt z nas tego raczej nie uczyni.

Niema rankingu o którym piszesz i raczej nie będzie.
Większość z nas nie kupuje herbat w marketach i spożywczakach. Zakupujemy herbaty chociażby w sklepie eherbata.pl , albo i u źródła w Chinach, Japonii itd.

drdala:
W jaki sposób kupujecie w Chinach lub Japonii? Też bym chciał kupić jaką dobrą herbatę.

tanhayi:
Po co Ci taka herbata jak nie docenisz jej smaku?:) Rzucasz się na głęboką wodę. Napij się najpierw tych z eherbaty;)

Jeśli jednak bardzo chcesz zgoogluj. o-cha, yukro, dragonteahouse, hojotea.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej