Autor Wątek: czarna herbata  (Przeczytany 14175 razy)

Offline zetka

  • Nowy sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
czarna herbata
« dnia: 14 Wrzesień, 2011, 15:04:47 pm »
Witam wszystkich
Jestem tu pierwszy raz z desperacji prawdę mówiąc. Nie jestem miłośniczką herbat ”perfumowanych”, mieszanek owocowo-herbacianych i innych tego typu specjałów. Herbata wg mnie powinna być mocna, gorzka i powinna smakować jak herbata a nie jak kompocik albo napar ziołowy. I tu mam pytanie, może jest ktoś na forum kto mieszka w Łodzi i wie gdzie kupić dobrą, mocną, czarną herbatę cejlońską bez dodatków. Pozdrawiam Zocha

Offline krzysztofsf

  • Aktywny miłośnik
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień, 2011, 08:18:12 am »
Kup sobie w jakims markecie "orange pekoe" czy jakos tak - lisciasta Dilmaha o duzych lisciach.
Powinno ci odpowiadac - mocna herbata o intensywnym tradycyjnym nieskomplikowanym smaku.

Offline matteusz

  • Nowy sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień, 2011, 10:39:49 am »
Witaj:)

Polecam Ci gorąco zakup herbaty wysyłkowo właśnie w eherbata.pl , maja pokażny wybór czarnych herbat niearomatyzowanych, z różnych stron świata:) są naprawdę smaczne i aromatyczne (i mówię to jako doświadczony klient :) ). Dla mojej drugiej połówki zamawiam zawsze Ceylon Nuwara Ellya, ja sam preferuję chińskie.

http://eherbata.pl/gatunki/5

A jeśli chcesz koniecznie kupić w sklepie stacjonarnym, to np. w Galerii Łódzkiej masz sklep FiveoClock, w którym, wbrew pozorom, są również herbaty niearomatyzowane. Kupowałem u nich dotychczas czarną kenijską i herbatę z Rwandy, obie były nienajgorsze, nie mogę się wypowiedzieć o cejlońskich. Widziałem, że na pewno mają Assamy, zdaje się, że również Ceylon Nuwara Ellya.
Można kupić w paczkach po 50g, więc nie ryzykujesz wiele:)

Offline zetka

  • Nowy sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień, 2011, 08:19:30 am »
Dzięki za podpowiedzi. Co do FiveoClock to mam wrażenie, że tam wszystkie herbaty pachną. Kupiłam coś takiego, reklamowanego jako czarna pachnąca herbatą, Cejlon Kenilworth i niestety też ma zapach i smaczek, jakiegoś olejku eterycznego, coś jak kamfora, czy ktoś może to potwierdzić czy po prostu herbata czymś nasiąknęła. Zocha

Offline ziomiwan

  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 463
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień, 2011, 18:48:43 pm »
W tym ogromie różnego rodzaju zapachów, olejków eterycznych, dodatków w postaci kwiatów owoców itp. każda herbata przechodzi tymi zapachami.
Kiedyś sprawdzałem z ciekawości jak pachną niearomatyzowane nie pamiętam czy był to five o clock czy coś podobnego, ale za przeproszeniem "waliło" tak samo jak w samym sklepie.

Nie polecam tego rodzaju sklepików...

Offline krzysztofsf

  • Aktywny miłośnik
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2011, 22:22:53 pm »
Sadze, ze winne jest tez przechowywanie herbat w tych samych slojach bez mycia ich - a czasem nawet i z myciem naczynia.

Wywalilem kiedys puszke metalowa z ktorej nie dalo sie pozbyc aromatu po herbacie Irish cream bodajze, przechowywanej tam okolo 10 lat wczesniej...........

Offline ziomiwan

  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 463
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień, 2011, 18:22:15 pm »
alinathimpha troszkę uważniej czytaj dyskusję....

Offline krzysztofsf

  • Aktywny miłośnik
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Wrzesień, 2011, 18:32:34 pm »
alinathimpha troszkę uważniej czytaj dyskusję....

To jakis spam jest - nabijanie postow.
Wszsytkie wpisy od ali...  sa zrobione jako "kopiuj-wklej" z innych postow danej dyskusji.

Offline ziomiwan

  • Ekspert
  • ****
  • Wiadomości: 463
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Wrzesień, 2011, 18:45:37 pm »
Właśnie zobaczyłem to po wysłaniu postu.
Zaraz zgłoszę Mariuszowi.

Offline mariusz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 459
    • Zobacz profil
Odp: czarna herbata
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrzesień, 2011, 23:00:50 pm »
Takie rzeczy chyba programowo robią w sobotę... a później trzeba w kosmos puszczać.

Dobrze że czuwacie! Dziękuje