Autor Wątek: Święto Herbaty 16 -17 lipca 2010 w Cieszynie  (Przeczytany 6613 razy)

Offline święto herbaty

 • Nowy sympatyk
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
  • Święto Herbaty
Święto Herbaty 16 -17 lipca 2010 w Cieszynie
« dnia: 04 Maj, 2010, 16:14:16 pm »
Święto Herbarty 16 - 17 lipca 2010 Wzgórze Zamkowe, Cieszyn


Druga edycja festiwalu "Święto Herbaty" odbędzie się w dniach 16-17 lipca 2010 na terenie Wzgórza Zamkowego w Cieszynie.

Festiwal "Święto Herbaty" organizowany przez stowarzyszenie Instytut Herbaty (Čajový institut, o.s.) jest wydarzeniem szczególnym. Poza tym, że jest jedną z niewielu imprez na terenie Polski i Czech, na których nie podaje się i nie spożywa alkoholu, oferuje także różnorodny program oraz możliwość zapoznania się z kulturami wielu krajów i narodów. Znaczną część festiwalu tworzy konferencja poświęcona herbacie, skierowana do właścicieli herbaciarni i handlarzy herbatą.

Dla szerokiej publiczności przygotowane zostaną wykłady, spotkania z podróżnikami, koncerty i przedstawienia teatralne. Festiwal wzbogacą projekcje filmowe poświęcone kulturze herbaty i zwyczajom z nią związanym. Będzie można skosztować wielu gatunków herbaty z całego świata.

"Święto Herbaty" jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Już po raz drugi będziemy współpracować ze stowarzyszeniem Potala, które realizuje szereg projektów humanitarnych.

Festiwal jest całkowicie charytatywny, cały sztab organizacyjny zrezygnował ze swoich honorariów – wszystkie dochody z festiwalu zostaną przekazane na projekt budowy kliniki medycznej w Dolpo, jednym z najbardziej izolowanych zakątków Nepalu.


W tym roku swój udział w naszym festiwalu zapowiedzieli: światowej sławy skrzypaczka, wokalistka i kompozytorka Iva Bittova, projekt muzyczny Karpaty Magiczne, czeski muzykolog i multiinstrumentalista Vlastislav Matoušek oraz jedyny zawodowy tablista w Polsce Janek Kubek.

Więcej informacji na stronie: www.swietoherbaty.pl

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Cieszynie!

Offline mariusz

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 459
  • Zobacz profil
Odp: Święto Herbaty 16 -17 lipca 2010 w Cieszynie
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec, 2010, 00:29:46 am »
Święta święta i po świętach :)
Niebawem podzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami które zdobyliśmy na konferencjach i na piątkowej części festiwalu, tymczasem zapraszamy do oglądania subiektywnej galerii zdjęć.
http://www.facebook.com/album.php?aid=192348&id=264127217061

Warto było tam być, choć przez chwilę.