Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mike

Strony: [1]
1
Herbaty na co dzień / Odp: czarna herbata na codzień
« dnia: 27 Styczeń, 2013, 01:02:57 am »
Również polecam Ahmad. Chyba najlepsza marketowa marka wśród herbat. Niestety jest kiepsko dostępna, u mnie jedynie w osiedlowym markecie, w innych większych brak.

Ulubione typy:
Ahma English Tea No.1
Ahmad Earl Grey

Można kupić zarówno wersje sypane, jak i torebkowane (wychodzi drożej).

2
Herbaty na co dzień / Odp: Herbaty sklepowe z wyższej półki
« dnia: 06 Styczeń, 2013, 00:55:08 am »
Ze sklepowych, jeśli chodzi o markety to wg. mnie warte uwagi są herbaty firm AHMAD oraz TWININGS. Nie piłem jeszcze lepszego Earl Greya niż ten w wydaniu AHMAD. Tej drugiej marki nie polecam Earl Greya, ponieważ rok temu zmienili formułę i nie smakuje już tak wybornie jak kiedyś, ale za to mają inne rodzaje dobrych herbat. To jeśli chodzi o herbaty czarne. Z marketowych czerwonych dobre są BIG-ACTIVE (dawniej BIO-ACTIVE), szczególnie polecam serię z upraw całkowicie ekologicznych i aromatyzowanych tylko naturalnymi olejkami. Cena smiesznie niska (7zł) jak za ekologicznego PU-ERHA. O dziwo ich wersje torebkowane nie są oszukane i smakują równie dobrze jak liściasta.

3
Herbaty pu-erh / Odp: Po czym poznać dobry gatunek PU-ERH?
« dnia: 04 Styczeń, 2013, 21:51:50 pm »
Hej,
Nie to nie pył. Jakby co mogę zrobić zdjęcia. PU-ERH od panaceum to kostka, która zawiera całe liście. Z kolei BIO-ACTIVE sprzedaje jako luźne liście, niekiedy trochę bardziej pocięte, ale praktycznie to samo. Preferuję panaceum moim zdaniem najlepsza z tych "marketowych", tylko czasem zdaża się, że mam od jakiejś rozwolnienie, ale nie jest to regułą nie wiem od czego to zależy może niektóre kostki są zbyt sfermentowane...? Herbacianego pyłu nie ma w obu, to nie są herbaty torebkowane, chociaż bio-active torebkową też mam i szczerze w smaku nie ma róznicy. Ta droższa z herbaciarni w wyglądzie nie różni się praktycznie niczym od bio-active. To tak w kwestii gramatury :)

update: zrobiłem foty :)

BIO-ACTIVE liściasta
http://imageshack.us/a/img838/9108/dsc05920lq.jpg

HAICHAO (panaceum) sprasowane kostki
http://imageshack.us/a/img443/5369/tea1j.jpg

a tu jeszcze porównanie bio-active liściastej z bio-active torebkowanej (wysypałem)
http://imageshack.us/a/img849/1492/11790023.jpg

Jutro może dodam jeszcze fotę pu-erha z herbaciarni "wiśnie w rumie".

4
Herbaty pu-erh / Po czym poznać dobry gatunek PU-ERH?
« dnia: 04 Styczeń, 2013, 19:50:04 pm »
Witam,
Dotychczas miałem styczność z pu-erh marketowym. Były to marki bio-active oraz panaceum. Pierwsza liściasta, druga również, ale jako prasowane kostki. Obie aromatyczne, w smaku mocno ziemiste, po zaparzeniu tworzace "gęsty" niemal nieprzezroczysty napar. Ostatnio dostałem na prezent PU-ERH kupionego w herbaciarni, podobno lepszy gatunek. Wsypalem zaparzyłem i... zupełnie inne doznania. Po pierwsze napar był bardzo klarowny, o wiele bardziej przezroczysty niż dwa wyżej wspomniane. Po drugie smak był malo ziemisty i mało intensywny. Nie zachwyciła mnie ta herbata, była jakby zbyt słaba za lekka w smaku. Pomyślałem trudno zdarza się może trafiły mi się jakieś zwietrzałe liście... Postanowiłem to zweryfikować i zaopatrzyłem się w PU-ERH o ciekawej nazwie "wiśnie w rumie". Wrażenia dokładnie te same jak przy herbatce sprezentowanej. Smak herbaty słaby o mocy 1/10 tego co marketowe i tutaj dodatkowo mocno zdominowany aromatem wiśni oraz rumu. Czułem się jakbym prawie pił zagotowaną wodę aromatyzowaną. Jestem zdumiony, ponieważ te teoretycznie lepsze gatunki smakują mi gorzej od tych marketowych... Przy czym to są raczej herbatki marketowe, ale te z wyższej półki sprawdzone i polecane. A może za bardzo się do nich przyzwyczaiłem i nie potrafię docenić PU-ERH wyższej klasy..

Teraz moje pytania, bo już zgłupiałem... Jak powinien smakować dobry PU-ERH? Czy powinien być mocny, ziemisty, nieprzezroczysty, lekko gorzki, czy na odwrót lekki w smaku, klarowny i czasem nawet lekko słodkawy?


pozdrawiam

Strony: [1]