Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sakuraa1212

Strony: [1] 2
1
Herbaty na co dzień / Odp: Jak dużo?
« dnia: 22 Kwiecień, 2010, 16:56:56 pm »
dzień bez herbaty jest dniem straconym :)

    zgadzam się :)

2
Tematy luźne / Odp: Muzyka a herbata
« dnia: 22 Kwiecień, 2010, 16:55:03 pm »
ja bardzo lubię lounge typu Buddha bar albo Cafe del Mar...połączenie herbata+lounge na 100% pomaga zapomniec o szalonym rytmie zycia i  codziennych problemach

3
Ja mam to szczęście że udało mi się wykreować moje życie takim jakie zawsze chciałem. Pewnego dnia zatrzymałem się i postanowiłem się przestać miotać oraz mocować z życiem. Teraz mam w życiu to co zawsze chciałem mieć, a co za tym idzie i mnóstwo wolnego czasu, na życie tu i teraz w tej chwili. Picie herbaty i cała ceremonia z tym związane potrafią nastroić pozytywnie od samego rana, znajdując radość wszędzie i we wszystkim. Nic tak nie wyciszy i ukoi jak picie herbaty o poranku na łonie przyrody.
   bardzo ładnie napisane, ciesze się że są ludzie którzy potrafią znaleźc radośc we wszystkim i cieszą się z tego co mają...to jest rzadkośc.
   
   

4
Herbaty dla miłośników / Odp: Herbata o energii pozytywnej i negatywnej
« dnia: 25 Grudzień, 2009, 10:42:18 am »
Zastanawia mnie fakt jakim sposobem tak odmienna w czasie i przestrzeni kultura nazwała to samo niemal w ten sam sposób.

postaram się odpowiedziec na to pytanie cytatem z książki Osho "spotkania z wyjątkowymi ludźmi" :
  "jak to się dzieje, że naukowiec pracujący w Rosji odkrywa coś niemalże równocześnie z innym naukowcem pracującym na przykład w Anglii, Ameryce, w Indiach lub Japonii, chociaż jeden o drugim nic nie wie, niewiedzą o swoim istnieniu (...). Obecnie staje się to coraz jaśniejsze, że jeżeli chodzi o wielkie odkrycia, to chociaż początkowy wysiłek jest podejmowany przez świadomy umysł, to jednak ostateczny efekt przychodzi dzięki nieświadomości. A najgłębsza warstwa nieświadomego umysłu jest wspólna. (...) Jeśli wejdziesz jeszcze nieco głębiej /w nieświadomy umysł/ , w zbiorowej nieświadomości stajemy się do siebie podobni.
   Mistycy twierdzą, że jest nawet jeszcze nieco więcej niż zbiorowa nieświadomośc; nazywają to nieświadomością powszechną . Jest ona samym centrum. Tam wszyscy się spotykamy, tam jesteśmy jednością. (...) Ten kto kieruje się w tę stronę, osiągnie zrozumienie pierwszy"

5
ja mam tylko jedną uwagę , w taką pogodę jak teraz jest trochę chłodno w tym fajnym kąciku z poduszkami.
   ale ogólnie jest świetnie, obsługa , muzyka, dekoracje.
      10 z 10 punktów!

6
Na herbacianym szlaku / Odp: szkoła herbaty
« dnia: 20 Grudzień, 2009, 19:13:47 pm »
zgadzam się co do wątpliwej profesjonalnosci Dilmah , ale moze to byc dobre na poczatku stania na drogę herbaty, a juz pozniej udoskonalic swoja wiedze na Tajwanie :)

7
Na herbacianym szlaku / szkoła herbaty
« dnia: 20 Grudzień, 2009, 10:56:29 am »
pozwolę zacząc nowy wątek i podzieli się informacją którą znalazłam :

Cejlońska marka herbaty Dilmah oraz francuski Instytut Paula Bocuse’a utworzyły w Lyonie pierwszą międzynarodową Szkołę Herbaty.

Od 1 października 2009 Szkoła Herbaty stanowi integralną część programu I roku Hotelarstwa i Gastronomii Instytutu Paula Bocuse'a. Po ukończeniu kursu studenci będą potrafili właściwie zaparzyć i podać każdy rodzaj herbaty, a także dobierać odpowiednią herbatę do potraw i tworzyć na bazie herbaty oryginalne dania i koktajle.

Mimo iż herbata budzi coraz większe zainteresowanie konsumentów na całym świecie, w dużej mierze dzięki rosnącej świadomości jej walorów zdrowotnych, sztuka jej prawidłowego parzenia i podawania wciąż pozostaje rzadką umiejętnością. Jednym z głównych celów Szkoły Herbaty jest zmiana tego stanu rzeczy, poprzez edukację osób, które w niedalekiej przyszłości będą decydowały o jakości kuchni i obsługi wielu znakomitych restauracji i hoteli na całym świecie. Dzięki rzetelnej wiedzy na temat herbaty i czynników wpływających na jej jakość, smak i aromat, absolwenci Instytutu będą proponować swym gościom doskonałą herbatę, zaparzoną i podaną w doskonały sposób.

W inauguracji przedsięwzięcia wzięli udział Paul Bocuse – jeden z najznakomitszych francuskich szefów kuchni i współzałożyciel Instytutu, oraz Merrill J. Fernando –założyciel marki Dilmah i jeden z najbardziej doświadczonych kiperów herbaty na świecie.

„Moją misją jest przywrócenie herbacie jej blasku: najwyższej jakości i różnorodności – powiedział w swym przemówieniu Merrill J. Fernando. – Misję tę uda mi się wypełnić tylko pod warunkiem, że będę umiał podzielić się z innymi moją wiedzą i miłością do herbaty. Współpraca z Instytutem Paula Bocuse'a to dla nas wielki zaszczyt, a także ważny krok na tej drodze. Będziemy mieli okazję przedstawić studentom Hotelarstwa i Gastronomii herbatę z perspektywy producenta i przekonać ich, że herbata to napój wyjątkowy, zasługujący na ich szacunek i atencję."

8
Herbaty na co dzień / Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
« dnia: 07 Grudzień, 2009, 16:33:35 pm »
Uważaj zatem na pułapkę ;) Zielona herbata pobudza wydzielania soków żołądkowych i perystaltykę jelit, więc i żołądek szybciej się opróżnia. I jeść się wcześniej zachce.

   dobrze, będę uważać  ;) 
 i zgadzam się z powyższą informacją Pana Administratora, że dla organizmu lepiej ewolucja, wtedy organizm dostosowywuje się do wszystkich zmian bez żadnych skutków ubocznych dla innych narządów.
   

9
Akcesoria / Odp: Ceramika japońska
« dnia: 06 Grudzień, 2009, 20:36:47 pm »
u mnie to samo  ???

10
Herbaty na co dzień / Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
« dnia: 06 Grudzień, 2009, 20:34:17 pm »
w imieniu płci pieknej  ;) powiem że  herbata jest niezbędnym suplementem nie tylko diety ale ogólnie zdrowego trybu życia, lecz do tego trzeba dodać sport i zdrowe odżywianie. Herbata wspomaga temu procesowi tym ze oczyszcza organizm, detoksykuje go i polepsza procesy metabolizmu, tym samym przyśpiesza odchudzanie ;)
    
    jeszcze z mojego doświadczenia dodam to, że schudlam dzieki temu, że w momentach kiedy chciało sie coś "gryźć"(podczas filmu, czy czytaniu i uczeniu się) lub nudziło się (a wtedy zjada się najwięcej "pustych" kalorii) zaczęłam robić sobie herbatę, tym samym, okłamywałam i zaspokajałam  receptory smakowe i żołądek, lecz nie miałam żadnych zbędnych kalorii  ;D

11
Tematy luźne / Odp: Cytaty i aforyzmy o herbacie
« dnia: 03 Grudzień, 2009, 09:49:02 am »
Brak herbaty na stole to coś,
co narusza porządek Wszechświata
                           Rudyard Kipling

12
tu podaję nazwy książek z których sama dużo nauczyłam się:
   "Herbata. Eliksir młodości, smaku i dobrego samopoczucia"  tłumaczenie Jan Krzyżanowski
   "Herbata, Przewodnik" Anna Ładniak

     te książki są dosępne w empiku :)

13
Herbaty dla miłośników / Odp: Moja ulubiona herbata
« dnia: 17 Listopad, 2009, 15:08:29 pm »
a moją ulubioną jest Milk OOlong...nigdy nie piłam lepszej, i gościom podaję właśnię tą...więc jest to herbatka i dla cichych samotnych wieczorów i do przyjęc...i rano i wieczorem itd  ;D

14
Na herbacianym szlaku / Odp: Za herbatą po Polsce
« dnia: 16 Listopad, 2009, 17:01:23 pm »
 Bardzo ładna i oryginalna herbaciarnia jest w Łodzi na ul. Narutowicza , nazywa się "Dwa księżyce"
   Dekoracja wnętrza połączyła w sobie wszystkie możliwe tematy : zdjecia innych krajów,maski, fortepian, stare obrazy itd...więc każdy znajdzie coś dla siebie.
   No i oczywiście herbaty są na wszystkie smaki  :)


15
Herbaciarnia Czarka na ul. Floriańskiej 13 w Krakowie / Odp: Czarka
« dnia: 09 Listopad, 2009, 19:47:59 pm »
zgadzam się, to jest prawdziwa Świątynia herbaty!

Strony: [1] 2