Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - white monkey

Strony: 1 [2]
16
Herbaty oolong / Odp: Herbata półfermentowana (oolong)
« dnia: 28 Sierpień, 2009, 10:43:56 am »
nie robię podziału na chińskie czy tajwańskie, bo są dla mnie bardzo podobne. nie różnią się tak drastycznie jak zielone chińskie i japońskie między sobą ;) podział można zrobić na mniej i bardziej fermentowane.. polecam da hong pao (kwiatowy aromat, lekko skręcone liście, należy do tych bardziej fermentowanych)  i tie guan yin. ciekawy też jest milk oolong.

17
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 24 Sierpień, 2009, 14:17:12 pm »
od ponad dwóch lat używam codziennie żeliwnego czajniczka (tetsubin 0,5l). parzę w nim głownie zieloną herbatę. na początku byłam z niego bardzo zadowolona. do tej pory długo trzyma ciepło. ale wystarczyło, że zaparzyłam coś z dodatkami (zdarza mi się to naprawdę rzadko) albo jakąś czarną i zielona już nie smakuje tak jak powinna.
teraz też planuję kupić coś japońskiego, najlepiej w stylu kyusu, zdecydowanie mniejszego i tylko do zielonych:)
http://www.yuuki-cha.com/Japanese+Teapots/Classic+Tokoname+Teapot

18
Akcesoria / Odp: Stolik i utensylia do gongfu
« dnia: 19 Sierpień, 2009, 16:14:40 pm »
podejrzewam, że tych zestawów pewnie jeszcze kilka sztuk się znajdzie, bo jak rozmawialam z gościem to mowił, że już 20 takich sprzedał ;)
sama też taki kupiłam. uczę się dopiero ceremonii gong fu, więc na początek w zupełności mi wystarcza. za te pieniadze, moim zdaniem warto się skusić.
pozdrawiam

19
Herbaty białe / Odp: Biała herbata
« dnia: 16 Sierpień, 2009, 22:20:16 pm »
nie muszę chyba nic dodawać   ;)  a tak poważnie to jakiś czas temu lubiłam dosyć często rano napić się białej paklum. tylko zawsze zastanawiam się jak ją prawidłowo zaparzyć żeby najwięcej z niej wyciągnąć. na początku zaparzałam ją bardzo krótko (ok 30s), później dowiedziałam się, że powinno się ją parzyć 5-7min. mocą się szczególnie nie różnią, smakiem też... może ktoś mi coś doradzi.. :)

20
Herbaty na co dzień / Odp: Jaką herbatę pijesz do śniadania?
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 15:17:27 pm »
ja za to juz od rana potrzebuję się napić dobrej zielonej herbaty.ostatnio odkryłam wietnamską che tai nguyen. bardzo mnie zaskoczyła. spodziewałam się czegoś podobnego do cierpkiego yunnana, a jest delikatna i przypomina mi trochę huang shan mao feng. w dodatku jest dosyć tania, ok 18zł/100g...wracając do czarnych.. zdecydowanie bardziej smakują mi wieczorem :)                   

21
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z mlekiem
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 15:02:03 pm »
ja niestety nie mogę się przekonać do herbaty z mlekiem :( czarne bez dodatków jak najbardziej, np. golden monkey, darjeelingi, ale mleko odpada..

22
Herbaty dla miłośników / Odp: Moja ulubiona herbata
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 14:56:03 pm »
najbardziej smakuja mi japońskie, ..delikatny, mętny (moze nawet troche mleczny posmak), świezy aromat i intensywny kolor liścia... z całą pewnością to jest "to"! ;)

Strony: 1 [2]