Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Broul85

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
31
Herbaty zielone / Odp: Cui Ming 2017 Jasny Szmaragd
« dnia: 26 Luty, 2018, 20:13:02 pm »
W przypadku tej herbaty te przebarwienia raczej nie stanowią wady. Jest ona zakwalifikowana jako herbata zielona ale poniekąd na pograniczu z herbatami białymi. Stąd moja uwaga o przebarwieniach, które są nieodłącznym elementem właśnie białych herbat. W innych zielonych herbatach takie utlenione przebarwienia mogą oznaczać niedbałość w produkcji i świadczyć o niskiej jakości.

32
Herbaty zielone / Cui Ming 2017 Jasny Szmaragd
« dnia: 24 Luty, 2018, 21:13:54 pm »
Kolejna świetna pozycja od eherbaty, niestety już obecnie niedostępna. Zapraszam na recenzję z jej degustacji i czekam Daniel na Twoje wrażenia :)

https://chatea413168588.wordpress.com/2018/02/24/cui-ming-2017-jasny-szmaragd/


33
Herbaty zielone / Odp: Bi Luo Chun 2017
« dnia: 24 Luty, 2018, 21:12:02 pm »
Miło widzieć Daniel tak obszerną recenzję  :) W najbliższym czasie postaram się usiąść ponownie do tej herbaty i zobaczymy co się uda z niej wyciągnąć. Porównam wówczas swoje odczucia z Twoimi. Ciekawi mnie co powiesz o pozostałych herbatach, które Ci przesłałem. Sądzę, że ten słodki-warzywny smak o którym piszesz jest nieodłącznym elementem herbat zielonych. Myślę, że musisz go lepiej poznać, zrozumieć i wtedy przypadnie i Tobie do gustu - tak jak yerba, która mało komu smakuje na początku picia. Na pewno warto poznawać herbaty zielone bo bez nich Twoja Herbaciana Przygoda będzie jak myślę niepełna  ;)

34
Herbaty na co dzień / Odp: Jaka herbatka dla 7 latka
« dnia: 22 Luty, 2018, 16:53:40 pm »
Chyba żadna herbata w pełnym znaczeniu tego słowa, nie pomoże na takie dolegliwości. Mam na myśli napar przygotowany z Camelii Sinensis lub Camelli Assamica, bo tylko wówczas mowa o herbacie. Można jednak śmiało podawać dziecku herbaty ze względu na ich relaksujące właściwości. Z całą pewnością kofeina nie jest wskazana, więc polecam bardziej herbaty oolong oraz żółte. Puerhy to nie jest raczej smak dla 7 latka, ale również zawierają mniej kofeiny. Jeśli zaś pisząc herbatki, masz na myśli zioła i ich mieszanki to najlepiej skonsultować się z lekarzem i/lub zielarzem przed podaniem ich dziecku. Ze swojego doświadczenia polecam oczywiście melisę i liść damiana ale podkreślam, że nikt nie prowadzi badań na dzieciach i działaniu ziół na ich organizmy więc trzeba się skonsultować ze specjalistą.

35
Herbaty pu-erh / Liu Bao Hei Cha 2013
« dnia: 16 Luty, 2018, 22:23:19 pm »
Dzięki swoim prozdrowotnym właściwością herbaty puerh zyskują coraz większą popularność. A czy znacie równie smaczne i skuteczne herbaty Hei Cha. Zapraszam na degustację Liu Bao 2013.

https://chatea413168588.wordpress.com/2018/02/16/liu-bao-hei-cha-2013/

36
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata dla dzieci?
« dnia: 13 Luty, 2018, 10:09:58 am »
Myślę Daniel, że to bardziej kwestia kulturowa. W Ameryce Południowej dzieci piją yerbę, która ma masę kofeiny i nic im nie jest. W małych ilościach zresztą kofeina działa korzystnie na organizm. Dodatkowo korzyści wynikające z masy przeciwutleniaczy zawartych w herbacie, zwłaszcza zielonej przeważają nad potencjalnymi negatywami z powodu zawartości kofeiny. Jedna filiżanka zielonej herbaty zawiera ich tyle co kilka jabłek. Lepiej by było gdyby tak troskliwi rodzice zastanowili się czasem nad tym czym ich pociechy oddychają bo to chyba większy problem w wielu miastach w Polsce. No ale łatwiej jest myśleć, że mamy mgłę przy 2 stopniach C i z uśmiechem pchać wózek przez miasto z 300% normą pyłów  ;D

37
Herbaty dla miłośników / Odp: Po co budzimy herbatę?
« dnia: 13 Luty, 2018, 10:01:50 am »
Bardzo ciekawy sposób parzenia czarnych herbat. Będę musiał kiedyś spróbować. Na tą chwilę jednak w czarnych herbatach cenię sobie właśnie ich naturalną moc, a odpowiednio zaparzone dają zarówno słodycz jak i przyjemną taninę. Co do samego budzenia to jest to dla mnie obowiązkowe działanie przy puerah - dla oczyszczenia i rozwinięcia liści, oraz mocno skręconych oolongach - dla samego rozwinięcia listków. Inne gatunki herbat budzę lub nie w zależności od przyjętej strategii parzenia :)

38
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Co to jest herbata purpurowa?
« dnia: 13 Luty, 2018, 09:57:07 am »
Niestety Konradzie jest to moja pierwsza purpurowa herbata, typu Ye Sheng. Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony i z całą pewnością w przyszłości poszukam zarówno Zi Cha jak i Zi Juan. O kenijskich herbatach purpurowych owszem słyszałem ale niezbyt pochlebne opinie, co nie zmienia faktu, że jak wpadnie mi jakaś w ręce to chętnie spróbuję :)

39
Gatunki herbat i rodzaje / Co to jest herbata purpurowa?
« dnia: 09 Luty, 2018, 16:54:46 pm »
Ponieważ niebawem zamierzam zdegustować nową czarną herbatę, odmiany purpurowej, która właśnie dotarła do mnie z Chin, postanowiłem sprawdzić, czym właściwie są herbaty purpurowe. Zapraszam do lektury a recenzja z degustacji już niebawem :)

https://chatea413168588.wordpress.com/2018/02/09/co-to-jest-herbata-purpurowa/

40
Herbaty dla miłośników / Odp: Panel degustacyjny.
« dnia: 06 Luty, 2018, 22:49:23 pm »
O i już mamy punkt zaczepienia :) Daj znać kiedy chciałbyś go zamawiać i jakie jeszcze herbaty ewentualnie byś brał od naszych gospodarzy, a ja powtórzę Twoje zamówienie i możemy działać  ;D

41
Herbaty dla miłośników / Odp: Panel degustacyjny.
« dnia: 06 Luty, 2018, 22:08:40 pm »
Kwota może być oczywiście mniejsza ale wtedy dostawa będzie płatna. To oczywiście luźny pomysł i skoro Ci aktualnie nie pasuje to można zaczekać albo dołączysz następnym razem :) Jeśli uda się chociaż zebrać ze 3 osoby.

42
Z całą pewnością mokre liście herbaciane cały czas doparzają się pozostawione w naczyniu. Myślę, że po dwóch dniach to z całą pewnością jakieś drobnoustroje rozwiną się na mokrych liściach, a smak pozostawiać może wiele do życzenia. To co mogę Ci poradzić to parzenie herbaty w naczyniach o małej pojemności. Mam tu na myśli 100-250 ml. Wtedy wielokrotne parzenie nie jest problemem a zaletą. Ilość przygotowanego podczas wszystkich tych parzeń naparu, jest też do wypicia bez ryzyka utonięcia  ;) Najbardziej uniwersalnym naczyniem do parzenia herbaty jest jak dla mnie porcelanowy gaiwan, który można już kupić w okolicy 50 zł.

43
Herbaty dla miłośników / Odkrywanie herbaty.
« dnia: 06 Luty, 2018, 21:14:45 pm »
Czy wiecie, gdzie rośnie herbata? Jeśli myślicie, że wiecie to zapraszam do lektury a możecie zmienić zdanie :)

https://chatea413168588.wordpress.com/2018/02/06/odkrywanie-herbaty/

44
Herbaty dla miłośników / Odp: Panel degustacyjny.
« dnia: 06 Luty, 2018, 21:13:13 pm »
Na żywo to będzie jeszcze trudniej z uwagi na odległości, koszty transportu itp. Pamiętaj Daniel, że na eherbacie można kupić naprawdę dobre herbaty w minimalnych ilościach. Ja osobiście jestem bardzo elastyczny i chętnie się dostosuję. Prawda jest taka, że dzięki aktywności zaledwie kilku osób na tym forum, zanotowało ono rekordową ilość wejść od chyba dwóch lat. Poza niezliczoną grupą spamerów zagląda tu też trochę osób zainteresowanych tematyką herbacianą, a wiem to po statystykach z wejść na mojego bloga. Myślę, że nie ma co szukać trudności i jeśli we trzech razem z Aiwendilem zaczniemy taki projekt to rezultaty mogą być bardzo ciekawe. Oczywiście możemy wybrać inny sklep ale wówczas stracimy możliwość korzystania z tego forum i udziału kogoś doświadczonego z zespołu eherbaty.

45
Herbaty dla miłośników / Panel degustacyjny.
« dnia: 06 Luty, 2018, 12:10:31 pm »
Ostatnio natrafiłem na ciekawy pomysł odnośnie wina, który myślę, że możemy śmiało przełożyć na herbaciany grunt. Ponieważ w każdej degustacji niezwykle ważne jest późniejsze wymienianie doświadczeń i odczuwanych smaków, proponuję zorganizować panel degustacyjny na forum eherbaty. Założenie jest bardzo proste. Wszystkie zainteresowane osoby, w tym ja oczywiście, umawiamy się na jakiś termin i zamawiamy ten sam zestaw herbat, który następnie będziemy omawiać wspólnie na łamach tego forum. Z oczywistych powodów proponuję skorzystać z asortymentu sklepu, który jest naszym wspólnym gospodarzem. Przy takiej okazji myślę, że i ktoś z samej eherbaty chętnie weźmie udział w takiej inicjatywie. Koszt zamówienia z darmową dostawą to 80 zł a w tej kwocie można już kupić kilka fajnych herbat do wspólnego przetestowania. Co sądzicie o takim pomyśle?

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7