Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tanhayi

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21
61
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Jak rozpoznać dobra herbatę ?
« dnia: 03 Styczeń, 2012, 23:51:42 pm »
Jezusie Nazaryjski. Co Ty kupiłeś? Z chęcią. Tytoniowo rybi posmak w TGY. No tego bym się nie spodziewał. To nie jest z pewnością smak który powinieneś czuć.

Co do temp. totalna produkcja masowa. I mamy efekt. No cóż.

Koniecznie pokaż zdjęcia suszu. I z chęcią bym zobaczył kolor naparu tego TGY.;)

62
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Jak rozpoznać dobra herbatę ?
« dnia: 03 Styczeń, 2012, 21:16:03 pm »
Więc tak;) Te trzy pierwsze dziwne. Ale czekamy na opinie;) Czym się różnią pierwsze dwie? Trzecia to Gunpowder który idzie do Twojej dziewczyny.


Dalej już lepiej

Pierwsza puszka z herbatą Sow Mee - a mianowicie w bardziej popularnym pinyin "Shou Mei", co jest tłumaczone jako "długowieczne brwi" z tego co pamiętam. To dobra biała herbata o słodkawym jak dla mnie smaku, z jakby "suchym" finiszem. W białych herbatach jest dobre to że są baaardzo delikatne i nowicjusze mogą po prostu smaku nie czuć. Nie pożałujesz zakupu tej herbaty.

Druga puszka to pu-erh herbata czerwona, dla chińczyków czarna. Nic więcej powiedzieć nie można bo dużo z puszki nie widać.

Trzecia puszka to oolong albo inaczej herbata turkusowa. Ti Kuan Yin - albo Ti Kuan Yin, Tiet Kwun Yum, Iron Goddess, Iron Guanyin. Chyba się nie pomyliłem;) To świetna herbata - najbardziej popularna z oolongów. Inne to z pewnością Da Hong Pao i Bao Zhong. Herabty tej jest mnóstwo. Niby ta sama herbata ale mogą znacznie się różnić. Ta Twoja nie będzie zła pewnie, ale najlepsza też;) Jest niesamowicie dobra i wydajna o można powiedzieć słynnym owocowo-kwiatowym posmaku. Poczytaj na internecie jak prawidłowo ją zaparzyć, i w razie pytań pisz do nas;)

Czwarta puszka to jedna z najbardziej znanych zielonych herbat - Longjing. Czy jak w Twojej transkrypcji - Lung Ching. Po polsku Smocza Studnia. Pod nazwą tej herbaty aż kryję się słowo "tradycja". Zasmakuje Ci;)

W bambusie kolejny Tie Guan Yin

O mieszance co sądzić nie wiem.

Znowu Shou Mei.

Luk On Tea - nie wiem co to jest. Mógłbyś pokazać zdjęcie liści?

Oolong tea - to może być wszystko. Ale możliwe że jakaś Formosa czy coś.

Kolejny Tie kuan Yin.

Kolejny Pu-Ehr

I Jaśminowa herbata. Biała albo zielona;)

Puszka z Toucha którą kupiłeś bardzo ładna. Toucha jest dość specyficzne jak dla mnie. Miałem okazje parzyć tylko 2 razy. Większość to były po prostu duże pu-ehry. Pierwsze tou cha smakowało jak skarpeta. Drugie zostawiłem na pół roku w ręczniku papierowym bez zapachu, by wyciągnał ten smak z gniazdka. I ten drugi był już piękny tytoniowy;)

No to tyle, czekam na to co inni powiedzą;)

63
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 02 Styczeń, 2012, 20:12:54 pm »
Ładne - ale szklane. Nie przepadam za takowymi, ja albo porcelana - albo yixing. W szkle lubię czasami zaparzyć zielone świetnego sortu jak ta Bi Luo Chun , i różne Huo Shan. A tak to porcelana. Te Twoje szkiełka będą się nadawać do białych kwitnących;)

64
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Jak rozpoznać dobra herbatę ?
« dnia: 02 Styczeń, 2012, 19:54:52 pm »
Co do w/w sklepów. Dragon Tea House - większość polskich "internetowych" herbaciarzy może go polecić. Odezwij się na gg to Cie pokieruję co zrobić z tym fantem;p

Z pozostałymi nie miałem do czynienia.

Oprócz tych mogę polecić ze swojego i cudzego doświadczenia
Tea Emporium
Yunnan Score

Co do tego jak rozpoznać dobrą herbatę - musisz skosztować;) Po wyglądzie i zapachu możemy się jedynie domyślać;)

65
Tematy luźne / Odp: Wchłanianie magnezu
« dnia: 02 Styczeń, 2012, 19:47:20 pm »
Soja trująca nie jest;p Herbata jest. Ale wg mnie, wszystko spożyte w dużych ilościach ma skutki uboczne. Nawet miłość;)

66
Akcesoria / Odp: Zaparzanie Oolong
« dnia: 01 Styczeń, 2012, 11:41:32 am »
Wystarczy wziąć na porównanie w smaku jakiegoś górskiego Wu Yi i mocno kwiatowo-owocowego TGY. I to, i to oolong, ale w smaku 2 inne światy. Więc podłoże to jest bardziej praktyczne;)

67
Akcesoria / Odp: Zaparzanie Oolong
« dnia: 31 Grudzień, 2011, 15:18:08 pm »
Wybacz Naz;p teraz wstałem;p byłem na małym bifor sylwester;p i nie chciało mi sie pisać;p nie wiem jak to ująć. ale Ci "szanujący" sie herbaciarze parzą takie oolongi osobno.

68
Akcesoria / Odp: Zaparzanie Oolong
« dnia: 31 Grudzień, 2011, 06:44:26 am »
nie. wybacz za tak krotka odpowiedz o tej porze. ale nie wolno tak;d

69
Herbaty dla miłośników / Odp: Poszukiwana - loki złotych pąków
« dnia: 21 Grudzień, 2011, 18:05:36 pm »
Jaki to rodzaj herbaty? Jedyne co mi przychodzi na myśl to Yun Wu dostępna u Mariusza.

70
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 10 Grudzień, 2011, 12:36:32 pm »
a może by tak sprowadzić Yin Junmei i Jin Junmei?

71
Herbaty na co dzień / Odp: Woda
« dnia: 28 Listopad, 2011, 15:23:03 pm »
Trzeba będzie sprawdzić;) Dziękuje za takie informacje. Ja jeszcze niedawno miałem w miejscowym sklepie wodę o nazwie "Źródlana" i również była dobra.

Mógłbyś napisać ile mam Magnezu i Wapnia?

A poza tym widzę że mieszkasz gdzieś blisko;) Ja jestem z Piekary Śląskich;)

72
Akcesoria / Odp: Gaiwan - gdzie szukać?
« dnia: 27 Listopad, 2011, 14:56:14 pm »
Witaj;) Gaiwany o takich pojemnościach, należą do tych większych gaiwanów że tak powiem. 160ml to całkiem sporo. Weźmy pod uwagę Oolonga robionego przez mistrza Lao Ming. Wiem że mało kto ma taką herbatę okazję pić, ale mi zajęła ona 16 parzeń. Co daje...sporą ilość herbaty bo około b2l.  Podejrzewam że jest on troszkę mniejszy niż mówisz.

Co do parzenia gongfu cha(herbata pracochłonna). Spolszczona nazwa trochę odrzuca, ale nie jest wcale taka pracochłonna. Ja gong fu określam jako "parzenie większej ilości suszu, w mniejszej ilości wody w krótkim czasie"

Parzeniu gongfu podlegają bardziej oolongi i puehry i czarne niż zielone, ale można również tak parzyć.

Co do ilości suszu, musisz go dać więcej niż normalnie, o około 50%. Z racji że rzadko parzy się w stylu europejskim 160ml herbaty. To powinieneś dać około 1,5 łyżeczki herbaty. Łyżeczki, nie łyżki.

Tomasz trochę wg mnie przesadził z czasami, choć każdy parzy jak chcę. Czasy parzeń wg mnie powinny być podobne do tych. 50s, 25s, 45s, 1.15, 1,55, 3 itp. Co do tego że każde kolejne powinno być o około połowę czasu poprzedniego dłuższe to jak najbardziej trafne stwierdzenie, nie licząc oczywiście 2 parzenia.

Co do parzeń zielonych. To różnie np. Bilouchun(Nonpareil) parzyłem czasami 1, 1,10, 1,20, 1,40, 2,30. A Senche(nie pamiętam jakiego pochodzenia) parzę tak(wg świetnej rady znajomego z innego forum). Pozwolę sobie zacytować.

Cytuj
Parzenia

1- 70cel 60s

2 -75cel 30s

3 -80cel 3-6 min.

Stosunek wody do suszu 50 do 1. Czyli przykładowo do 250ml czajniczka wsypujemy 5g senchy.

Stosunek suszu do wody w tej metodzie jest znacznie mniejszy niż zwykle zalecany(zwykle to 30 do 1). Mimo to uważam, że sprawdza się całkiem nieźle mimo, że nie należy do nurtu "gyokuryzacji"senchy.

Czekam na kolejne pytania;) Ja np nie parzę już herbaty w stylu europejskim(zachodnim) bo wolę "wycisnąć" z herbaty wszystko, wtedy skupia się więcej uwagi na herbacie i poświęca się jej w całości. A do tego smak!

Jest tylko jedyna herbata którą czasami lubię zaparzyć po "naszemu". Mianowicie Shui Xian - lubię smak parzenia europejskiego;)

Pozdrawiam.

73
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Bliższa identyfikacja herbaty.
« dnia: 16 Listopad, 2011, 07:52:27 am »
Większość herbat, zapakowanych w ten sposób(hermetycznie), to herbaty oolong. Do tego wygląd liści, małe pozwijane kuleczki o zielonej barwie, które również mówią że jest to oolong. Do tego Twój opis - żółta barwa naparu. Jakbyś mógł zamieścić dokładniejsze zdjęcie napisu na środku opakowania, byłbym wdzięczny. W jaki parzyłeś tę herbatę? - parzenie herbat typu oolong przebiega dość specyficznie(mowa o gong fu).

Według mnie, będzie to kolejny Tie Guan Yin(Ti Kuan Yin)
铁观音
/
鐵觀音

Jeśli coś takiego Ci piszę na opakowaniu. Jest to właśnie ta herbata. Jeśli nie - prosimy o zdjęcia;)

74
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 04 Listopad, 2011, 23:43:31 pm »
Ciekawość wzrasta..;)

Bo jakoś te nowości mnie średnio zainteresowały. Zobaczymy co to przygotowałeś;)

75
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 04 Listopad, 2011, 07:23:35 am »
Mateuszu.

Darjeeling Margarets Hope FTGFOP 1 SF
Darjeeling Thurbo TGBOP1
Iran Lahidżan TGFOP
Tang Yang Gong Fu Black Tea
Ceylon Earl Grey Mango

;))

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21