Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tanhayi

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21
271
Herbaty zielone / Odp: Zielona Japońska i Chińska
« dnia: 04 Marzec, 2011, 18:12:22 pm »
Wypiłem sobię dzisiaj po raz 1 herbatę aromatyzowaną...mianowicie, zieloną z pomarańczami z BioActive. Poprosiłem szwagierkę by mnie poczęstowała, ponieważ nie mam na chwilę obecną ani grama herbaty w domu. A kontakt z Panem Mariuszem coś ostatnio osłabł, zapracowany człowiek;)

Mam nadzieję że po prostu ją źle zaparzyłem, bo była okropna. Nigdy więcej już tego nie zrobię.

272
Herbaty na co dzień / Odp: Prośba w wyborze
« dnia: 04 Marzec, 2011, 05:59:24 am »
To chyba nie do końca jest tak że lepiej mieć za dużo niż za mało witamin.

Śmiech na sali, jak to ująłeś. Ćwiczysz, więc pewnie wiesz że prawa półkula, odpowiada za nasze mięśnie. Ale to lewa odpowiada za naszą psychikę, jeśli nie wierzysz że nie podniesiesz, to nie podniesiesz. Placebo jest bardzo dobrym sposobem leczenia niektórych chorób, więc. Nic do śmiechu;))

A jak brak magnezu... Polecam banany;)

273
Tematy luźne / Odp: Herbata na rekonwalescencje
« dnia: 02 Marzec, 2011, 20:09:37 pm »
Wiedza ta nie z mej głowy. Nie ma za co dziękować;)

274
Tematy luźne / Odp: Muzyka a herbata
« dnia: 02 Marzec, 2011, 19:38:00 pm »
Witamy na forum. Picie herbaty to sam relaks...nic więcej. "Herbatę piją wszyscy, ale nieliczni pić ją potrafią" ;))

275
Tematy luźne / Odp: Herbata na rekonwalescencje
« dnia: 02 Marzec, 2011, 18:45:13 pm »
Nie rozumiem też po części, martwienia się teiną. Podczas wypicia herbaty, organizm dostaję dawkę teiny w wysokości 0,01, dopuszczalna dzienna dawka jest 30-krotnie większa.

W herbacie to białka są źródłem aminokwasów. W herbacie są głównie białka rozpuszczalne w wodzie - gluteliny, i w mniejszym stopniu są te nierozpuszczalne - albuminy.

W herbacie jest 17 aminokwasów. Podstawowym jest kwas glutaminowy. Jest on bardzo ważny(google powie czemu).


Działanie zielonej herbaty...jest wszelakie! Nie będę się o tym rozpisywać. Działa na wszystko. Działa na układ naczyniowy, oddechowy, nerwowy, mięśniowy, trawienny, usuwa bóle głowy, zmęczenie, działa czyszcząco na żołądek, nerki, nadnercza...dużo tego.

Przy skrajnych wypadkach pomaga na zatrucie strontem 90.

Mało kto o tym wie, ale

1. Bardzo mocna i słodka (z cukrem) gorąca herbata jest antidotum na zatrucia alkoholem, narkotykami, lekarstwami.

2. Ciepła herbata, niezbyt mocna z cytryną, czarnym pieprzem i miodek jest środkiem moczopędnym i napotnym, stosowanym przy nieskomplikowanych schorzeniach dróg oddechowych i płuc.

3. Mocny, oziębiony napar mieszaniny zielonej i czarnej herbaty, z dodatkiem niewielkiej ilości wina gronowego jest środkiem do przemywania oczy przy procesach zapalnych powiek, zanieczyszczenia błon śluzowych, a także przy zapaleniu spojówek.

4. Sok ze świeżych liści herbaty, ekstrakt herbaty lub roztarta na proszek sucha herbata mogą być stosowane jako środek przy leczeniu oparzeń.

5. Żucie suchej zielonej herbaty pomaga przy mdłościach, przy silnych skłonnościach do wymiotów u kobiet ciężarnych, przy zawrotach głowy w czasie jazdy samochodem i przy morskiej chorobie.

6. Mocny napar zielonej herbaty może być stosowany przy leczeniu zewnętrznych wrzodów, a także przy owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy, pod warunkiem systematycznego stosowania.

Istnieje też jedna przyczyna, z powodu której spożywanie herbaty może nie wywołać korzystnego jej działania na nasz organizm. Sprawa dotyczy nieprawidłowego parzenia, a także nie przestrzegania znanych proporcji i norm jej zużycia. Tak więc napar herbaty o wysokim stężeniu może wywołać stan podwyższonej rześkości i częściowo bezsenność, jeśli wypije się ją bezpośrednio przed snem, a napar o nadzwyczaj wysokim stężeniu - szybki głęboki sen. Mocna herbata wcale nie przedstawia żadnego niebezbieczeństwa dla zdrowia pod warunkiem prawidłowego parzenia. Ponadto taką herbatę stosuje się specjalnie przy leczeniu szkorbutu i dyzenterii, przy czym proszę pamiętać, że takiego leczenia nie robi się w domu a w klinice. Tzw. "czifir"  szkodzi nie tylko dlatego że bierze się za dużą dawkę suszu, ale głownie na tym że herbatę długo gotuje się i odparowywuje, w wyniku czego z suchej herbaty są ekstrahowane związki nierozpuszczalne w wodzie przy zwykłym parzeniu. Z tak przyrządzonej herbaty wszystkie pożyteczne składniki ulatniają się i herbata zmienia się pod względem chemicznym. Taki napój stanowi koncentrat szkodliwych "alkaloidów"(w tej liczbie i guanidyny), który wykazuje rujnujący wpływ na system nerwowy i nie ma nic wspólnego z herbatą.

Do tego nie tylko zbyt mocna herbata jest zła, ale i ta zbyt słaba też.
Szkodliwe jest wprowadzenie do organizmu dużej ilości gorącej wody, przy mikroskopijnej ilości herbaty, ponieważ w tym przypadku uwidaczniają się jedynie ujemne cechy dużej ilości gotowanej, a często przegotowanej cieczy, a zupełnie nie ujawniają się korzystne właściwości herbaty, której rola ogranicza się to zabarwienia "naparu".

Ogromne znaczenie ma prawidłowe parzenie herbaty. Należy z pełną stanowczością podkreślić, że różnorodne, korzystne właściwości herbaty, o których wyżej jest napisane, odnoszą się do tych najlepszej jakości - do czystej, bez żadnych domieszek herbaty, przy zachowaniu prawidłowych warunków jej przechowywania i przygotowywania.

276
Tematy luźne / Odp: Herbata na rekonwalescencje
« dnia: 02 Marzec, 2011, 15:32:52 pm »
Mylisz się troszeczkę. Jest dużo witamin, bardzo dużo. W herbacie jest 4-krotnie więcej witaminy C niż w soku z cytryny czy pomarańczy. Wiadomo że w wyniku obróbki część ginie. Ale zostaje jej i tak bardzo dużo.

Jest dużo witaminy B.

Tiaminy która przyczynia się do normalnego funkcjonowania systemu nerwowego, reguluje pracę narządów wew. Nadnerczy i tarczycy np.
Z tej samej kategorii jest ryboflawina, pomaga na skórę.
Jest też kwas pantotenowy który przeciwdziała chorobom skóry.

Z witamin A
Jest karoten, ważny dla naszego wzroku.

Podstawową witaminą jest witamina P.
Wzmaga wyraźnie efektywność kwasy akorobinowego, sprzyja nagromadzaniu się i zatrzymywaniu w organizmie witaminy C.

W herbacie jest katechina która działa podobnie jak witamina P.

Najwięcej tej witaminy jest w herbacie zielonej. Oczywiście jest też w innych, a szczególnie w tych w których zawartość taniny jest wysoka. Gdy wypijemy 3-4 szklanki herbaty, zapewnimy organizmowi dobową dawkę witaminy P.

Jest tez witamina K która wspomaga wytwarzanie protrombiny, niezwykle ważnej do utrzymania krzepliwości krwi.

Na kości? nie wiem

277
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z mlekiem
« dnia: 01 Marzec, 2011, 18:13:43 pm »
Herbata z mlekiem doskonale komponuje się z ostrymi, wyrazistymi gatunkami indyjskimi jak Assam czy Madras. Nie nadaję się natomiast do wysokogatunkowych herbat charakteryzujących się delikatnym aromatem.

Dodatkowym argumentem za używaniem mleka, jest fakt że połączenie ich daje wartościowy napój, ponieważ mleko łagodzi działanie teiny.

278
Herbaty na co dzień / Odp: Prośba w wyborze
« dnia: 01 Marzec, 2011, 16:38:40 pm »
oj gianbuffon, wystarczyło napisać maila do P. Mariusza. i dogadać się do sprzedaży tej herbaty w ilościach mniejszych. Jestem na poziomie tym co Ty. Uczę się. Czytam sobie literaturę herbacianą, tam znajdziesz bardzo dużo informacji.

279
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata a zdrowie.
« dnia: 24 Luty, 2011, 18:43:17 pm »
Hah;) Trafne spostrzeżenie. Ale... wiedzieć nie zaszkodzi. Prawda?:)

280
Herbaty na co dzień / Herbata a zdrowie.
« dnia: 24 Luty, 2011, 17:12:01 pm »
Tak tak. Dziwny tytuł wątku. Jaka herbata w czym pomoże? Nie, nie, nie... nie chodzi mi o to że czerwona pomoże w diecie, zielona w spokoju a biała w koncentracji.

Czy jakaś herbata pomoże akurat na ból brzucha? Czy jakaś herbata pomoże na ból głowy?

Od rana mam problemy z brzuchem. I właśnie tak się zastanawiałem nad tym. Nie mam problemów trawiennych. Po prostu mnie boli, do tego jak coś dźwignę, spinają mi się mięśnie brzucha i boli bardziej, ale to nie forum diagnostyczne. Czy herbaty pomagają w jakichś konkretnych dolegliwościach? Od dawien dawna mnie uczono że na problemy z jelitami, gorąca gorzka czarna herbata. A co z innymi?

281
Herbaty na co dzień / Odp: Prośba w wyborze
« dnia: 23 Luty, 2011, 20:08:20 pm »
Panowie. Przenieście się na gadu gadu. Nie podoba mi się czytanie waszych długich wypowiedzi z nadzieją że znajdzie się tam coś o herbacie.

Co do yerby. Jaki rodzaj na sam początek? 1 konkretny.

282
Herbaty na co dzień / Odp: Woda i jej temperatura.
« dnia: 23 Luty, 2011, 16:42:24 pm »
Ohh. skończyła mi się HX. Ogólnie nie mam czasu by podejść do herbaciarni. Zostałem dziś bez herbaty. Zajrzałem więc do "sekretnej półeczki", gdzie znalazłem 3 łyżeczki White Monkey. Której jeszcze nie kosztowałem od czasu gdy parze bez zaparzacza. Jest ona bardziej gorzka niż "za starego systemu". Ale dalej trochę...wodnista w smaku

Pytanie. Staje mi coś na przeszkodzie bym parzył herbatę sobie w filiżance?

283
Herbaty zielone / Odp: Zielona Japońska i Chińska
« dnia: 21 Luty, 2011, 18:00:38 pm »
wiesz. ziomiwan.  oczywiście że możesz trafić na super ofertę gdzie jakość herbaty będzie dobra. ale możesz równie trafić na herbatę słabej jakości. Tu za parę groszy więcej...ma się pewność.

284
Herbaty zielone / Odp: Zielona Japońska i Chińska
« dnia: 21 Luty, 2011, 08:29:32 am »
No. Wiadomo;) eherbata;) Nie polecam za to allegro;)

285
Akcesoria / Odp: Czyszczenie czajnika żeliwnego
« dnia: 19 Luty, 2011, 22:10:08 pm »
Z tego co ja wiem. Można myć takimi detergentami, ale należy później 3 razy przepłukać wrzątkiem. Ale zaznaczam po raz kolejny...ja dopiero zaczynam się w to bawić. Są bardziej doświadczeni

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21