Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tanhayi

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21
106
Herbaty dla miłośników / Odp: Parzenie na eherbata.pl
« dnia: 07 Lipiec, 2011, 15:44:26 pm »
Np. teraz powiem że 3 minuty parzenia Marynin to chyba za dużo. Napar dość mocny po tym jak parzyłem go 2,5 minuty. Zobaczymy jak drugie parzenie w tym samym czasie.

I drugie jest bardzo dobre, wyraziste. Dałem łyżeczkę kopcytą na 150ml. Może za dużo?

107
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 07 Lipiec, 2011, 10:25:09 am »
Piłem puera 13'stke z którego teoretycznie wycisnąłem 2 litry, ponieważ razem z obsługą uzgadniałem parametry parzenia;)

Co sobie kupiłem?
Sencha iri Matcha
Hojicha
Agari
Pu Ehr 5-7 lat
Golden Nepal Antu Valley
Darjeeling Hypnotic
Assam Hattialli
Nepal Himalaya Shangri La
Keemun
Ceylon Nuwara Eliya
Rooibos Wanilia
Kenia GFOP1 Marinyn
Lapacho
Darjeeling Namring

Poszedłem w czarne herbaty ponieważ chcę nabrać doświadczenia właśnie w tym zakresie teraz. Chcę umieć rozróżniać darjeelingowe od asamskich czy cejlońskich, wysokogórskie od wyżynnych..itp;) W domu mam 19 różnych czarnych herbat więc, może czegoś się nauczę;)

Chciałem jeszcze tego Ti Kuan Yin, ale już go nie było i prawdopodobnie nie będzie. Był to pierwszy zielony Oolong jaki piłem i niesamowicie mi zasmakował. Ale w ramach rekompensaty za nieobecnego Ti Kuan Yin uzupełniłem sobie swoje zapasy domowe Shui Xian;)

Tak. Spora różnica.

108
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 06 Lipiec, 2011, 23:38:23 pm »
No to teraz mogę się wypowiedzieć.

Ruszyłem moje 4 litery ze śląska i ruszyłem na podbój Krakowa z kolegą. Moim celem głównym była "Czarka".

Trochę przed 13.45 byliśmy pod adresem herbaciarni a tu ani widu ani słychu. Trochę trudno znaleźć herbaciarnie, ale pani od krakowskich obwarzanków nam pokazała gdzie to. Weszliśmy do środka o 13.45. Pierwsza myśl - najspokojniejsze miejsce w Krakowie. Od rana padało ciągle. Nie robiliśmy z kolegą prawie nic od rana i wreszcie zapowiadało się dla mnie coś niezwykłego. Wybraliśmy miejsce siedzące z trzema wolnymi miejscami. Jedno dla mnie, drugie dla kolegi, trzecie dla Mariusza z którym byłem umówiony na godzinę 14.00. W międzyczasie zamówiłem sobie mą ulubioną herbatę Shui Xian. Po 2 albo 3 czarkach przyszedł Mariusz. Usiedliśmy sobie. Minutkę albo dwie porozmawialiśmy i Mariusz zaproponował napicie się czegoś i przyniósł mini zestaw do gong fu i Pi Lo Chun Supergrade. Porozmawialiśmy sobie na temat owej herbaty trochę, pokosztowaliśmy. Rozmawialiśmy sobie przez jakiś czas, po czym Mariusz musiał wrócić do codziennych obowiązków. Dopiłem swojego Shui Xian. Spodobało mi się tam, nie chciałem wychodzić. Napiłem się znowu Shui Xian. I tak siedzieliśmy tam z kolega i rozmawialiśmy a ja piłem ciągle herbatę. W 2,5 godziny przez stół który zajmowaliśmy, "przetoczyło" się 3,5 litra herbaty którą w większości wypiłem sam, gdyż późniejszy pu-ehr nie podszedł mojemu kompanowi.

W środku herbaciarni wystawa czajniczków, czarek i innych akcesoriów. Piękne obrazy na ścianach. Piękne zrobienie cichego nastroju poprzez tzw. "gołe" ściany a do tego przepiękna muzyka, o czym powiedziałem już Mariuszowi. Na tak dobraną muzykę, nie trafiłem w żadnej innej herbaciarni. Dodam jeszcze, że jest tam obsługa z którą można porozmawiać na poziomie, popytać, dowiedzieć się czegoś ciekawego. Można by poszerzyć ofertę herbat w herbaciarni które można zamówić. A potem to już tylko jedzenie, pociąg i impreza pociągowa z czterema szwedkami które przyjechały do Polski na wakacje i nie umiały się odnaleźć;)

Czarka to miejsce warte odwiedzenia każdego herbaciarza w Polsce...i nie tylko.

Dziękuje Mariuszu bardzo za gościnę i mam nadzieję, że na kolejną wizytę nie będzie trzeba długo czekać;)

PS. Gdy tylko wyszedłem z Czarki, dostałem sms,(W Czarce jak dobrze wiemy zasięgu nie ma;p) iż dostałem jakąś przesyłkę. Były to owe Darjeelingi FF. No cóż.;) Może następnym razem.

Pozdrawiam;)

109
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 05 Lipiec, 2011, 17:46:32 pm »
Czyli też masz sproszkowaną Agari. Parametry podane na stronie są bardzo dobre. Herbata? Wyśmienita. Chińskie zielone mi nie podchodzą. Za to japońskie tak! Herbata słodka, powąchaj susz po zalaniu. Czysty arbuz;)

111
Broń Boże żeby wyciskać!!! Bóg wie czy jakiś robak prosto z plantacji nie znalazł się w naszej torebeczce! Jeszcze go zgnieciemy!:)

112
Akcesoria / Odp: Gaiwan - gdzie szukać?
« dnia: 04 Lipiec, 2011, 20:54:25 pm »
Dałem za niego 45zł. W herbaciarni która zaopatruje p. Mariusza w niektóre herbaty. Zwie się Oxalis. Jest to cała sieć polsko-czeskich herbaciarni. Byłem zanieść dystrybutorce(?) tych herbaciarni herbaty od p. Lao Ming'a. Ponieważ owa pani kiedyś też mnie poczęstowała bardzo dużą ilością herbat. I wpadł mi w oko właśnie. Jeśli ktoś chcę to z chęcią odsprzedam, a sam zakupię nowy, żaden problem. Kupić go idzie niestety tylko osobiście na śląsku.

113
Akcesoria / Odp: Gaiwan - gdzie szukać?
« dnia: 04 Lipiec, 2011, 14:23:00 pm »
Mój dzisiejszy nabytek;))


114
Herbaty na co dzień / Odp: Parzenie herbaty białej
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 21:53:24 pm »
Hm. Z jakim mniej więcej uprzedzeniem bym miał podać termin?:) Właśnie zamówiłem u Wojtka, Darjeeling FF. Więc jeśli zdążą przyjść moglibyśmy się wspólnie napić;) Wstępnie myślę o tej środzie. Zależy od pogody, ponieważ herbaciarnia to nie jedyny cel mojej wizyty w Krakowie. Niestety jadę z kolegą i planujemy wieczorem zabawić;)

115
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie o nowych torebkach
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 13:18:33 pm »
Kiedyś była na naklejce nazwa herbaty, ilość na filiżankę, temperatura i czas;)

116
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 09:34:02 am »
A jak to jest u pana, panie Mariuszu?:)

117
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie o nowych torebkach
« dnia: 02 Lipiec, 2011, 11:41:35 am »
To jest troska o Ciebie byś przyswajał na bieżąco jaką herbatę w jakiej temperaturze się parzy. Poza tym byś zaczął też eksperymentować z temperaturami. Moje indywidualne parametry czasami bardzo się różnią z tymi ze strony;)

118
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 01 Lipiec, 2011, 21:04:27 pm »
Delikatnie ścierkami wilgotnymi chyba. Ale takimi "neutralnymi". Dobrze wiemy jak "pachną" ścierki powiedzmy do wycierania stołu w domu. Chusteczką wilgotną może?

Co do czajniczka A. Zhao, widziałem go. Nie podoba mi się zbyt. Tak jak p. Ania powiedziała. Typowy tylko pomalowany;p

119
Herbaty na co dzień / Odp: Jaka herbata stawia na nogi?
« dnia: 01 Lipiec, 2011, 21:02:34 pm »
Cytuj
rozpracowanie Bi Hong Cha

Dla mnie, taka typowa yunańska ze tak powiem, może taka "bardziej złota", inaczej nazwać nie umiem.

Zniechęcony do Assamów? Polecam w/w Assam Dagapur. Poznasz na nowo Assam;)

120
Herbaty na co dzień / Odp: Jaka herbata stawia na nogi?
« dnia: 01 Lipiec, 2011, 12:37:25 pm »
Nigdy nie odczułem by czarna dała mi "kopa". Owszem, te asamskie są mocne co idzie wyczuć nawet w porównaniu z cejlońskimi. Assam Dagapur jest mocna, ale smak cytrusów to wg mnie trochę łagodzi jeszcze. Mnie kopa daje czerwona shu albo oolong jakiś. Ale nigdy nie pijałem herbat dla zdrowia czy dla "kopa". Zawsze dla smaku;)

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21