Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Naz

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9
91
Herbaty na co dzień / Odp: Earl grey - pytanie
« dnia: 08 Maj, 2011, 19:16:09 pm »
Jeśli chodzi o ilość suszu na łyżeczce, to jest on uzależniony od formy suszu tzn. wagowo więcej zmieści Ci się liści, które pozwijane są w kulki lub drobno starte niż te, które przypominają swoją pierwotną formę. Na przykład czubata łyżeczka Jokonachy, której liście są drobno starte mają taką samą wagę co dwie łyżeczki Arachy, której liście są jedynie suszone. Na dobre 200 ml. daję tak 5g. suszu.

92
Dzięki za przekazanie swoich spostrzeżeń, które wykorzystam przy wyborze:)Lubię właśnie w herbatach tę dymną nutę i ciekawy jestem orzechowego posmaku. Trzeba dokonać wyboru, ale co się odwlecze, to nie uciecze:)

93
Wskażę co mam zamiar kupić. Mianowicie ma to być Huang Xiao Tea oraz Pai Mu Tan. Jak wypadają te herbaty w kategoriach, które wskazałem?

94
Zamierzam wreszcie przy kolejnym zakupie wziąć białą i żółtą. Możecie mi wskazać herbaty o najbardziej intensywnym i złożonym smaku?

95
Witam, witam:)
U mnie zainteresowanie z herbatą wiąże się głównie z Dalekim Wschodem. Niestety nie mogę Ci wprost pomóc. Nie pamiętam, ale może jakiejś informacje znajdują się w książce Pochlebkin'a "Herbata". Wpisując w wyszukiwarce hasło "herbata Anglia", wyskoczy kilka stron z krótkimi informacjami, ale pewnie już to zrobiłeś. Niestety tylko tyle mogę Ci pomóc.

96
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 07 Maj, 2011, 11:23:01 am »
Bardzo dobra wyszła mi Yunnan zielona:)Wolę ją parzyć w temp poniżej 70 stopni. Wtedy pomimo dłuższego czasu zaparzania wychodzi mi prawie bez goryczki. Dochodzi do tego przypieczony aromat i smak. Uwielbiam tę nutę w smaku. Herbata z charakterem, odpowiednia na początek dnia:)

97
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 04 Maj, 2011, 17:13:49 pm »
Witam Siwego na forum:)

98
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 04 Maj, 2011, 17:11:01 pm »
Herbata najlepsza dla zdrowia:)Tym razem herbatą wspomagam leczenie skręconego kolana:) W wyniku zabiegu operacyjnego nie piłem herbaty przez dwa dni. Jednak moja sytuacja jest nieporównywalna do tego co przeżył tanhayi i Jego dziewczyna. Życz dziewczynie, jak najszybszego powrotu do zdrowia! Ja tymczasem kuruję się Arachą. Na opakowaniu jest napisane, żeby parzyć przez minutę w temp. 90 stopniu. Jest to wysoka temp. jak na zieloną, ale pewnie wynika to z tego, że podlega ona jedynie suszeniu. Kombinuje z różnymi temp. i czasem parzenia. Dzisiaj zalałem ja wodą o 85 stopniach. Jednak przy parzeniu w 70 stopniach i wydłużeniu czasu o minutę nie otrzymałem pełnego smaku jak to ma miejsce przy wyższych temp i krótszym czasie. Czeka mnie jeszcze parzenie w temp. podanej na opakowaniu.

99
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 30 Kwiecień, 2011, 11:14:03 am »
Używam żeliwnego czajniczka od przeszło 4 miesięcy i na razie emalia od niego nie odchodzi. Co prawda jego wnętrze nie ma już połysku, a wydaje mi się, że jest to efekt nalotu od herbaty i kamienia. Będę musiał się wziąć za porządne jego wyczyszczenie. Jeżeli krótko używasz ten czajniczek, to rzeczywiście może być jakiś wadliwy. O żeliwo należy również szczególnie dbać. Zasady korzystania z żeliwa jest opisana na eherbata przy artykułach wykonanych z tego materiału.

100
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 27 Kwiecień, 2011, 08:41:24 am »
Dzięki ziomiwan za radę. Stosuję też sposób parzenia, który mi zaproponowałeś, ale dopiero od jakiegoś miesiąca, gdy zakupiłem sobie przeszło 200ml. czarkę. Wcześniej korzystałem ze 100ml. czarki, która była w zestawie z czajniczkiem. Wtedy wykorzystywałem całą pojemność czajniczka, czyli 600ml., wsypując susz do załączonej zaparzaczki. Nie chciałem pić z kubków mytych detergentami, z których były pite najróżniejsze płyny, będących na wyposażeniu mojej kuchni,a i 0,1l to dla mnie za mało. W końcu stwierdziłem, że warto spróbować parzenia mniejszych ilości. Teraz parzę więcej lub mniej suszu w zależności od czasu, ochoty.
Najwyższy czas zrobić rozliczenie podatkowe:) Czas przy tym zajęciu umila mi Dung Ti. Pierwsze parzenie, to 6g. na 220ml. wody. Zaraz idę parzyć ponownie. Wydłużę czas o minutę. Świetny kwiatowy aromat i smak, chociaż na razie jeszcze delikatny. Do tej pory głównie piłem zielone, a tu zaskoczył mnie pozytywnie smakiem i aromatem oolong:)

101
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 26 Kwiecień, 2011, 17:55:46 pm »
Poświąteczny wieczór z Jokonacha. Wsypałem 12g. suszu na 0,6l. wody jak to czynię przy większości herbat i okazuje się, że z powodzeniem mogę zmniejszyć ilość suszu. Mocno jest odczuwalna gorycz oraz długo pozostaje w ustach, tak jak lubię, posmak trawy. Nie próbowałem jej parzyć powtórnie, gdyż jak to ma miejsce w przypadku liści startych na proszek, dużo drobinek suszu przedostaje się do mojego żołądka. Może jednak warto spróbować ponownego zaparzenia...

102
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 22 Marzec, 2011, 18:45:47 pm »
Ostatnie 10 gram Che Tai Nguyen zostały zaparzone. Wyśmienita herbata, klasyka. Przy niej każdy znajdzie coś dla siebie. Przy krótkim parzeniu mocno przebijająca się słodycz. W miarę wydłużania parzenia zaczyna królować goryczka, po mocną gorycz w przypadku trzech minut. Najbardziej smakowała mi przy parzeniu w niższej temp., wtedy wyczuwałem więcej nut w smaku.

103
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 18 Marzec, 2011, 02:12:18 am »
Zielona herbata jest...:)Jutro z rana zostanie zaparzona.  A która to będzie, to się okaże :)

104
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 18 Marzec, 2011, 01:14:09 am »
Dzięki, Lukas, za informację o tym święcie w Irlandii. Niestety komercja jest wszechobecna >:(. Dotychczas Dzień Św. Patryka nie był tak obchodzony w Polsce, ale patrząc na Halloween, który dotarł do Nas, to i to święto pewnie dotrze, bo będzie można zbić kasę na bublach.
Dzisiaj wieczorem piwka, nasze polskie, bez bliskiej osoby, a wraz z moją Kobietą wypijemy zielone jak przystało na to święto:)

105
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 17 Marzec, 2011, 22:58:25 pm »
Nie, Lukas, jestem ze Zbąszynia w zach. Wielkopolsce:)Jednak w ten dzień przenoszę się duchem do Irlandii:)Skoro mieszkasz w Irlandii, to może przy nadarzającej się okazji nakreślisz mi, jak obchodzą tam Dzień Św. Patryka?

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9