Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mariusz

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31
91
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 17 Luty, 2012, 16:42:20 pm »
Huang Guan Yin jest również obecnie, Finest Formosa nie możemy znaleźć spełniającej nasze oczekiwania już długo, Bai Ji Guan zapewne dopiero późną wiosną. Lan Gui Ren natomiast być może za niecały miesiąc.

Fenghuang dancong ma różne oblicza. Wkrótce będzie Dan Cong w wersji ciemniejszej. Swego czasu mieliśmy jeszcze bardzo oliwkowego jednak jak widać zdecydowane smaki cieszą się większym pożądaniem.

92
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 14 Luty, 2012, 21:35:09 pm »
Dokładnie te herbaty będą, lecz nie wcześniej niż za trzy miesiące..

93
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 14 Luty, 2012, 01:54:05 am »
Puerh Królewski cały czas ten sam i z tego samego źródła. Ogólnie zawsze był bardziej delikatny niż gęsto-ziemisty. Opinie są różnych osób, więc różne są i metody parzenia oraz gust.

Z kolei podstawowy Tie Guan Yin Oolong jest już od około 10 dni. Obecnie zatem są 3 różne TGY, oraz dwie jego wariacje - Se Zhong (mocniejsze utlenienie), oraz Huang Jin Gui które jest uważane przez niektórych za bardzo lekkie TGY z uwagi na podobny proces produkcji jednak niższe utlenianie oraz używanie średnio o miesiąc młodszych listków niż w przypadku TGY.

94
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 13 Luty, 2012, 18:10:08 pm »
zapomniałem jeszcze dodać że mamy popularne oolongi just make w świetnej jakości również ze zbiorów jesienno-zimowych: Dung Ting oraz King Hsuan. Jest spore grono wielbicieli tych herbat więc zapraszam do spróbowania tych wersji zbiorów, które osobiście mnie zaskoczyły. Nie są one co prawda w puszkach jak byliśmy do tego przyzwyczajeni, jednak ich smak jest absolutnie wynagradzający brak puszki (niestety puszki te były papierowe więc właściwie mało praktyczne do późniejszego wykorzystania).

Kilkanaście minut temu wypiłem TGY S i jeszcze czuję ten smak :)

95
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 13 Luty, 2012, 18:03:23 pm »
Puerh Królewski znowu wrócił :)

Dodatkowo wspomnę o Xi Hu Lung Ching oraz Supergrade,
Puerh 13 lat,
Anji Bai Cha,
Lu An Gua Pian,
Wuyihong,
Junshan Yin Zhen,
Huang Guan Yin,
Xin Yan Mao Jian Supergrade w zielonych małych hermetycznych torebeczkach,
Yixing Hong Cha,
Huang Jing Gui (jesienno zimowy zbiór),
oraz TGY Supergrade i Jade w niebywałej jakości - zimowe zbiory są bardzo aromatyczne i ostrzejsze w smaku. Posmak długo utrzymuje się w ustach.

Następna dostawa to będą już wiosenne zielone herbaty (w okolicy połowy kwietnia jeśli się wiosna nie opóźni). Na pewno bardzo warte uwagi są TGY - wiemy to poprzez doświadczenie że takich TGY trudno smakowo szukać w lecie.

Z ciekawostek jeszcze,  wuyihong jest w papierowo-foliowej torebeczce bardzo gustownej, a zielone herbaty pomimo że pochodzą ze zbiorów późnowiosennych, odpowiednio przechowywane smakują bardzo jakościowo jak na tą porę roku. Podejrzewam że i tak w ciągu kilku tygodni duża większość zapasów zniknie. Przy ostatniej dostawie puera królewskiego w ciągu 3 dni zostało wykupiona połowa dostawy.


96
Inne / Odp: [Toksyczność] Lapacho
« dnia: 10 Luty, 2012, 08:47:41 am »
Mój efekt analizy tego zagadnienia jest zapisany w tym oto artykule: http://eherbata.pl/lapacho.

Dość długo zbierałem wiele informacji na ten temat i sam nie mam wątpliwości aby to pić, co więcej też podawać swoim dzieciom jeśli jest taka potrzeba.

Ciekawy też artykuł można znaleźć tu: http://www.doz.pl/czytelnia/a1067-Pau_d8217Arco_8211_skarb_Inkow

W rzetelny, choć bardzo optymistyczny sposób przedstawia on lapacho.

97
W zakresie godzin, pierwsze tematyczne spotkania rozpoczną się od 18 - stej, a wszystko trwać będzie do 4 nad ranem (dla wytrwałych i zuchwałych).

Ze wstępnego programu co godzinę będzie odbywać się parzenie i degustacja kolejnej herbaty z dziesiątki najsłynniejszych herbat chińskich -to będzie sercem programu w sensie tematycznym i wokół tego wydarzenia będzie odbywała się "herbaciana gra".

Z dodatkowych atrakcji przewidujemy zacząć o 18 programem herbacianym dla dzieci, później będzie też czas na konferencje, warsztaty, spotkania, koncert, pokaz filmu, relacje z podróży.. Im bliżej tego wydarzenia tym będziemy znać więcej szczegółów.

98
Herbaciarnia Czarka na ul. Floriańskiej 13 w Krakowie / Odp: Pokaz Yerba Mate
« dnia: 14 Styczeń, 2012, 14:35:29 pm »
Dzisiaj o 20 po kilkumiesięcznej przerwie w herbaciarni Czarka ponownie zapraszamy na wieczór z Yerba Mate. Tematem przewodnim będzie "Gama smaków yerba mate". zapraszam.

99
W piątek 6 stycznia herbaciarnia czynna w godzinach 12-22.

100
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Jak rozpoznać dobra herbatę ?
« dnia: 05 Styczeń, 2012, 21:06:17 pm »
Nie ma z tym problemu, wiele osób w Anglii, Irlandii, a także m.in. Szwecji, Francji, Holandii zamawiało u nas herbaty. Rekordzistą jest mieszkaniec wyspy Bornholm należącej do Danii. Przesyłka zazwyczaj w ciągu 3 dni jest u niego.

101
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Jak rozpoznać dobra herbatę ?
« dnia: 04 Styczeń, 2012, 23:49:52 pm »
Fajnie napłodziliście tych postów :)
Gratuluje pomysłu Tygrryskowi, na pewno taki krok nawet jeśli marketowy - będzie sprzyjał zdobywaniu doświadczenia w smakach (a również będzie stanowił ciekawy punkt odniesienia).

Z tych herbat, rzeczywiście w większości raczej podstawowej lub niższej jakości można też znaleźć smaczne rodzynki - choć rzeczywiście wiele tu pozycji jest z gatunku tych mocniej fermentowanych.

Ze swojej strony do trzech z tych herbat chciałbym się odnieść:

Shou Mei - której zdecydowałem się już nie zamawiać do naszego sklepu ze względu na zarówno lansowanie shou mei jako Pai Mu Tana tyle że z bambusem. Również przez pewien czas było u nas oryginalne Shou Mei właśnie o takich rdzawych listkach, jednak było wręcz niesmaczne. U Ciebie to drugie lepsze Shou Mei będzie smakować lepiej, jednak musisz pamiętać że herbaty białe nie smakują jak ta herbata.

China Fujian Oolong - w czerwonym pudełeczku - mamy tą herbatę w Czarce, zresztą pochodzi od braci sąsiadów z Pragi, którzy naprawdę dobrze rekomendują herbaty od sprawdzonych dostawców. Ale odnośnie smaku tej herbaty, nie powiem o niej nic złego z uwagi na bardzo wysokiego stopnia prażenie które akurat w tej herbacie jest na mocnym i aromatycznym poziomie (a takie też lubie). Same liście są podstawowej jakości, nie ma ta herbata głębi i zróżnicowania smaku Da Hong Pao, czy zrównoważonych herbat tajwańskich (w tym wspomnianego mistrza Lao Minga), które są herbatami z innej półki. Najbliżej tej herbacie jest do Shui Xian, choć to zupełnie inny liść. Bardzo lubię jednak tą herbatę używać do robienia smacznej mieszanki herbat do rannego popijania, niewiele jej trzeba dodać np. do assamu/ceylona/DJ aby taka mieszanka miała ciekawą pełnię smaku.

TGY w wersji tradycyjnej mocno prażonej (najbardziej przypomina go właśnie herbata z żółtego pudełka), może być bardziej smakowo ciekawa. I tutaj pewna ciekawostka, gdyż od wielu lat TGY robiono w stronę lżejszych herbat, bardziej kwiatowych o niższej oksydacji i taki powstał już trend gdzie myśląc o TGY myślimy o lżejszej herbacie jednak. Najbardziej tradycyjny TGY jest jednak tani, nie cieszy się wielkim powodzeniem i nie jest modny. Co nie oznacza że jest złą herbatą.

Podejrzewam że jak będę miał okazję to z tej 12tki herbat najchętniej sięgnąłbym po owego TGY, choć byłbym też ciekaw innych smaków.

102
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 18 Grudzień, 2011, 00:09:07 am »
Dziękuję za dobre słowo i uśmiech od ucha do ucha. To wszystko co piszecie w wiadomościach po tym jak dotarła przesyłka jest bardzo mobilizujące dla nas.

Takie chwile naprawdę są bezcenne.


103
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 23 Listopad, 2011, 01:05:02 am »
Ya Bao doczekamy się w przyszłym tygodniu mniej wiecej w poniedziałek/wtorek.

104
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 04 Listopad, 2011, 16:39:49 pm »
To jest pierwsza część, jeszcze będzie około 15 herbat oraz kilkunastu akcesoriów.

105
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 23 Październik, 2011, 18:53:35 pm »
Trafione w sedno :) Odpowiedź w postaci wielu nowych pozycji mam nadzieję że spełni oczekiwania. Herbaty są i w ciągu kilku dni będą na stronie.

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31