Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mariusz

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31
76
Herbaty na co dzień / Odp: Parzenie zielonej a zawartość polifenoli?
« dnia: 26 Sierpień, 2012, 22:16:16 pm »
Różnica jest i to znaczna. Jednak istniejący obecnie bardzo silny trend na ukazywanie właściwości herbaty zielonej głównie z punktu widzenia zdrowotnego nie wpisuje się w podejście któremu głównie hołdujemy.

Temat jest jednak ważny i cieszę się że go poruszyłeś - wiele bowiem już miałem telefonów z pytaniem dlaczego "błędnie informujemy" o parzeniu herbat japońskich które lekarz np. z książki "antyrak" zaleca parzyć właśnie 10-12 minut.

Nasze podejście jest podejściem miłośników herbaty a więc w pierwszym względzie staramy się pokazywać herbatę i jej walory głównie smakowe oraz doświadczenia zmysłowe i kulturowe.

Wiele razy jednak staramy się podkreślać że aby wykorzystać wszystkie walory zdrowotne herbaty warto zaparzać ją w sumie (w wielu parzeniach) przez 8-12 minut.

Zapraszam do pobrania bezpłatnego poradnika który powstał przy okazji Nocy Herbaty, w celu popularyzacji wiedzy o herbacie a który jest pewnym zbiorem podstawowych informacji również od strony praktycznej dla osób pragnących zagłębić tematykę herbacianą. (http://eherbata.pl/przewodnik)

Badania natomiast które przytoczyłeś nie są dokładnie mi znane, jednak może być to prawda z uwagi na uwalnianie się polifenoli dopiero po 3-5 minutach parzenia. Warto jednak nadmienić że każda herbata ma w sobie polifenole i ma ich sporo. Wiele jest różnych związków zwanych polifenolami stąd też nie w każdej herbacie są takie same oraz nie w tym samym czasie się uwalniają tak samo (jedne wcześniej drugie później).

Temat jest bardzo ciekawy, wkrótce opublikujemy artykuł - chcemy go trochę "uczłowieczyć" z terminologii naukowej.

77
Tematy luźne / Odp: Chińskie herbaty a polityka
« dnia: 24 Lipiec, 2012, 15:08:13 pm »
Pewnych smaków nie jesteś w stanie zastąpić innymi. Jeśli je lubisz, postawa protestu ze względów politycznych może być bardzo trudna. Tym bardziej że trzeba się zawsze zapytać jakie będą owoce protestu.

Walka w imię idei, musi być zgodna z samym sobą, wtedy ma sens taka postawa - jeśli jednak ktoś inny odnosi na tym samym korzyści - dobrze jest znać intencje tego kto tym kieruje.

78
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 19 Lipiec, 2012, 15:13:34 pm »
Witam, nie było mnie kilka dni a tu proszę... Zajmę się się tą sprawą osobiście, gdyż na pewno takie rzeczy są u nas niedopuszczalne...

79
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 26 Kwiecień, 2012, 14:39:24 pm »
Oto jest dzień w którym cieszymy się chińskimi pierwszymi herbatami wiosennymi :)

Jade Tie Guan Yin, Luan Gua Pian, Tai Ping Hou Kui, Lung Ching Supergrade, Tie Guan Yin Supergrade, Xin Yang Mao Jian Supergrade oraz Junshan Yin Zhen cieszą nasze oczy, nos i podniebienie!

Wcześniej, 2 tygodnie temu pojawił się już Darjeeling Namring 2012 FTGFOP1.

Jest też kilka ciekawostek - nowości, ale te dopóki nie zostaną umieszczone na stronie niech zostaną niespodzianką.


80
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 22 Marzec, 2012, 22:22:23 pm »
Mniej fermentowane oolongi są już dosyć nasycone w naszym sklepie. Lekkich oolongów mamy obecnie 9, wszystkie są na tyle ciekawe że nie będziemy starać się o wersje organiczne, tym bardziej że produkcja większości z nich de facto jest organiczna, tylko bez certyfikatów.

Moje zdanie zresztą jest takie na temat produktów z organicznym cetryfikatem, że muszą spełniać one najwyższe wymogi jakościowe pod względem smaku i aromatu. Z tym bywa najczęściej różnie, choć Sencha Kyoto w wersji organicznej pozytywnie mnie zaskoczyła.

Na oolonga z Darjeelingu będę polować.. Zobaczymy czy łowy będą udane.

81
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 22 Marzec, 2012, 14:49:56 pm »
Na pewne sprawy nie do końca mamy wpływ. Rozumiem że na użytek prywatny można 2 kg z Japonii bezpośrednio kupić i ominąć procedury. W sytuacji gdy się zamawia kilkadziesiąt kg, wolimy to robić przez sprawdzoną firmę europejską która badania i procedury bierze na siebie.

Sencha podstawowa, będzie w przyszłym tygodniu, natomiast bardzo dobra Sencha Organic z Kyoto jest od kilku tygodni dostępna.

Wczoraj mieliśmy pierwszą dużą dostawę herbat japońskich - hojicha, gyokuro iri sencha, karigane, agari, tokujyoo sencha, gyokuro, asatuyu, kama iri cha.

82
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 10 Marzec, 2012, 11:59:18 am »
8 skarbów shaolin ma być dostępna w przyszłym tygodniu, do 18 marca. Alternatywą jest 7 zielonych skarbów, choć smakowo różnią się.

83
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 10 Marzec, 2012, 11:56:01 am »
podstawowa sencha najwcześniej 17 - go dotrze, niestety procedury jakim są poddawane towary japońskie są bardzo rygorystyczne i czasami trwa to dłużej.

sencha kyoto organic jeszcze dzisiaj będzie na stronie.

84
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 29 Luty, 2012, 22:26:09 pm »
Sencha jest w sklepie jednak jest w wersji lepszej - Sencha Kyoto Organic - koszt 36 zł /100 g. Podstawowa Sencha będzie albo we wtorek 6 marca albo kilka dni później.

85
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Kiedy Lung Ching???
« dnia: 28 Luty, 2012, 08:52:33 am »
Też na to wpadłem wieczorem uaktualniając w treści kilku kluczowych niedostępnych herbat informację o przewidywanej dacie dostępności.

86
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Kiedy Lung Ching???
« dnia: 27 Luty, 2012, 21:14:32 pm »
Jutro będzie Lung Ching :)

87
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Kiedy Lung Ching???
« dnia: 26 Luty, 2012, 21:39:24 pm »
Komentarz jest już bardzo długo i został dodany szybko, może nie zawsze się wyrabiamy z 24 godzinami od momentu dodania, ale zazwyczaj nie są akceptowane dłużej niż po 48 godzinach włączając w to weekendy. Zapewne wszyscy stali klienci którzy byli na tej podstronie kojarzą ten komentarz.

Może Cię sytuacja z Lung Chingiem nie przekonuje, jednak nasza polityka jest taka akurat aby maksymalizować świeżość towaru i nie kupować go raz na pół roku (ze względu na duże ryzyko złego oszacowania wielkości sprzedaży danego gatunku) tylko znacznie częściej co wynika też również z naszych warunków magazynowych. Utrzymujemy cały czas na miejscu średnio 96% pozycji które mamy dostępne, cały czas zwiększając stany rezerwowe.

Poza tym musisz mieć świadomość że dostawca też może mieć ograniczoną ilość zakontraktowanej herbaty i jak zapewne się domyślasz pewnych gatunków nie da się zawsze kupić po prostu. Lung Ching tylko 2 razy był niedostępny w ciągu dwóch lat ostatnich. Uwierz mi, nie stosujemy żadnych chwytów znanych z marketów, którym zależy jedynie na tym aby coś wcisnąć klientowi, czyli sprzedać i zapomnieć.

Teraz cena od... To nie jest żaden zabieg tylko wymóg informatyczny sklepu, który po prostu podaje cenę od najmniejszej do największej. Nie zastanawiałem się nigdy na tym, wydawało mi się to naturalne że podawana jest dostępna cena od najmniejszej możliwej kwoty za jaką można kupić daną herbatę. Jeśli jest inaczej i jest druga strona medalu to właśnie zostałem uświadomiony i muszę to głębiej zanalizować jak to wpływa na przekazywanie informacji.

China Sencha Superiour to nie była herbata którą z radością wprowadzałem jako doskonała alternatywa dla japońskiej Senchy. Wtedy jednak miałem silną presję od klientów którzy domagali się bardziej zróżnicowania oferty również o ekonomiczne cenowo pozycje. A sama herbata niejednokrotnie się obroniła smakiem, choć przyznaję daleko jej do japońskiej Senchy.

Z gatunków niedostępnych - jeśli mamy nadzieje poparte rzeczowymi informacjami że dana herbata będzie to jej nie wycofujemy. Niestety nasz program informatyczny był budowany pod nasze zamówienie i w związku z tym brakuje nam takiej opcji jak "ukrywanie produktów" na którą nie wpadliśmy od razu, stąd albo możemy je usunąć albo zostawić na czas kiedy będą. Obecnie wybieramy drugą wersję jednak wkrótce pewne rzeczy zostaną informatycznie usprawnione.

Nie jesteśmy jednak firmą informatyczną tylko sklepem z herbatą, za co większość nas bardzo szanuje a my pokornie staramy się dać im wszystko najlepsze czego oczekują od nas.

dziękuję za dobre słowo o herbatach.
88
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 26 Luty, 2012, 11:35:35 am »
Tak, w najbliższych dniach odbędzie się gruntowne dodanie do oferty akcesoriów i herbat również. Około 10 nowych Yixingów się pojawi. Mam nadzieję że do środy się wyrobimy.

89
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Kiedy Lung Ching???
« dnia: 26 Luty, 2012, 11:31:57 am »
W kwestii Lung Chinga, cena podstawowa to 19.90 ale się nam skończył z uwagi na wysoki popyt i pomimo zamówienia w hurtowni również go nie mamy gdyż chwilowo go tam brak... (powinien się pojawić w najbliższym tygodniu)

Lung Ching jest jedną z moich ulubionych herbat i chlubą naszego sklepu, nie chcieliśmy zamawiać go gdzie indziej z uwagi na znacznie niższą jakość tej podstawowej wersji w innych hurtowniach.

Madhatter piszesz o Assamie zielonym, zgadzam się i przepraszam że go jeszcze nie wprowadziliśmy jednak te które testowałem nie były najlepsze aby je wprowadzać. W korespondencji mejlowej z Tobą nie obiecałem że go na pewno wprowadzę. (Zielony Assam - zobaczę i potestuję czy da się wprowadzić go do oferty.

Z opinią na temat nie wystawienia komentarza totalnie się nie zgodzę gdyż jedyne komentarze których nie wystawiliśmy były po prostu podwójnie napisane, oraz w jednym przypadku ktoś chyba po pijanemu w nocy chciał brzydko coś napisać o poprzednim autorze wpisu.

Na życzenie mogę podesłać zrzut ekranu z panelu komentarzy niezaakceptowanych, zresztą komentarze są po to aby jeśli komuś nie smakuje dana herbata śmiało napisał to, co też wiele osób robi i na pewno jeśli komentarz napisałeś to został on opublikowany. Mało tego, Ci którzy mnie znają wiedzą że nie dopuściłbym do braku publikacji komentarza który byłby niewygodny dla nas.

Teraz zresztą sobie wszystko sprawdziłem i na 7 Twoich komentarzy, miałeś zastrzeżenia do China Sencha Superiour http://eherbata.pl/produkt/519oraz trochę do Gunpowdera TOH.. ( ale i tak dałeś ocenę 4/4 - wpis z 21.07.2011).

Nie wiem zatem jak odbierać Twoją opinię, tym bardziej że piszesz o manipulanckich praktykach... Kiedyś wszystko mieliśmy podawane za 100 gramów. Obecnie gdy już od dawna przychyliliśmy się do wielu próśb aby herbaty droższe były bardziej dostępne i uznaliśmy to za bardzo dobry pomysł to piszesz o praktykach...

W zakresie Tesco nie mam pojęcia gdyż akurat nie piłem stamtąd herbat. Gwarantuję jednak że jak sobie przetestujesz Gunpowdera od nas oraz z marketu i zrobisz test parząc dwa w tym samym czasie tak samo - zobaczysz różnicę. Znam też herbaty które są sprzedawane pod nazwą Lung Ching a są podrasowaną chińską Banchą, gdzie nie ma absolutnie żadnej głębi i longjingowego smaku.

pozdrawiam zatem i proszę o cierpliwość. Wiem że czasem trzeba zapłacić wysoką cenę za pewne "zasady". Gdybyśmy byli zwykłą sieciówką o jasno sprecyzowanej hierarchii wyższości stanu portfela nad jakością to nasz Lung Ching byłby zawsze dostępny.

 


90
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 18 Luty, 2012, 19:15:10 pm »
uaktualniłem :)

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31