Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mariusz

Strony: 1 ... 29 30 [31]
451
Tematy luźne / Chińskie herbaty a polityka
« dnia: 12 Sierpień, 2009, 20:26:05 pm »
Temat ciekawy, aczkolwiek zawsze wywołuje on burzę i jest dosyć kontrowersyjny. Dlaczego w imię poprawności i walki z prawami człowieka w Chinach miałbym rezygnować z chińskich herbat? A może jednak warto?

452
Herbaty dla miłośników / Moja ulubiona herbata
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 01:29:02 am »
Czyli taka, do której bardzo lubię wracać.

Dla mnie chyba taką herbatą jest Lung Ching. Cenię go za unikalność i za to że jest na tyle pożywny, że mogę nim częstować znajomych.

453
Yerba mate / Czy można pić cały czas tą samą yerba mate?
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 01:19:27 am »
To tak naprawdę pytanie bardzo pozytywne - czy są takie gatunki yerby, które są na tyle elastyczne, że mogą się nie znudzić?

Do tej pory za taką śmiałem uważać Rosamonte Especial, ale ostatnio mniej jakby w to wierzę.

454
Na herbacianym szlaku / Za herbatą po Polsce
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 01:12:29 am »
Chciałbym zainteresować Was mocno wątkami które nazwaliśmy "na herbacianym szlaku" Warto abyśmy wspólnie dzielili się wspomnieniami, zdjęciami, relacjami z naszych podróży i tych dużych i tych małych lokalnych, zasłyszanymi ciekawostkami. Myślę że realne jest aby w przyszłości powstała wielka mapa herbacianych miejsc, w których warto być, warto pochylić się nad kubkiem herbaty, czarką, filiżanką, szklanką. Aby choć przez chwilę móc przekazać innym coś cennego co przeżyliśmy.

Te wątki mam taką cichą nadzieję - będą jednymi z najciekawszych.

Tak na początek - nieco podchwytliwe pytanie - w jakich regionach Polski pije się najwięcej herbat trochę lepszych gatunkowo?

455
Herbaciarnia Czarka na ul. Floriańskiej 13 w Krakowie / Nadanie nazwy Czarka
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 00:58:42 am »
Nasza herbaciarnia przy ul. Floriańskiej 13 w Krakowie doczekała się nazwy!  Do tej pory jeszcze na naszym szyldzie widnieje jedynie logo sklepu, ale wkrótce się to zmieni. Nazwa Czarka we wspaniały sposób wpisuje się w charakter tego miejsca - pełnego herbacianych zakamarków, opowieści, smaków, aromatów oraz unikalnych herbat klasycznych podawanych w czarkach.

Teraz zdecydowanie łatwiej będzie się umawiać  - w Czarce brzmi lepiej niż w eherbacie :)


456
Akcesoria / Termometr
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 00:52:47 am »
Czy uważasz że jest potrzebny taki gadżet do określania temperatury wody? Czy może radzisz sobie w inny sposób?

457
Herbaty na co dzień / Jaką herbatę pijesz do śniadania?
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 00:51:13 am »
Tematyka śniadaniowa to chyba najpopularniejsza przestrzeń, kiedy to traktujemy picie herbaty, jako nieodzowny element każdego niemal dnia.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie śniadania bez czarnej klasycznej herbaty.

Lubię czuć jej moc, nie lubię jednak takiej, która się nie komponuje ze śniadaniem. Ostatnio piliśmy często Darjeelinga Castletona z drugiego zbioru, z zadowoleniem czując że ma ona wszystko czego trzeba do śniadania - ciekawy posmak, zrównoważoność, ale też nie wybijanie się przed szereg no i trochę mocy, która tak potrzebna z rana..

458
Herbaty zielone / Herbaty zielone
« dnia: 11 Sierpień, 2009, 00:39:41 am »
Co zadecydowało, że je lubisz lub nie?

459
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Najczęściej zadawane pytania
« dnia: 04 Sierpień, 2009, 00:06:01 am »
Dlaczego darmowa przesyłka nie obejmuje przesyłek pobraniowych?

Darmowa przesyłka dotyczy zamówień realizowanych na terytorium Polski, przy dokonaniu wcześniejszej wpłaty przelewem oraz minimalnej kwocie zamówienia wynoszącej 80 zł. Wtedy koszty przesyłki priorytetowej za pośrednictwem poczty bierzemy na siebie, rezygnując z części naszego zarobku. Bardzo ważne jest dla nas aby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług. Darmowe dostarczenie przesyłki to jeden z elementów naszej polityki - aby zakupy u nas były proste, przyjemne i oparte na wzajemnym zaufaniu. Niestety koszty przesyłki pobraniowej (jak i ewentualnego zwrotu) są bardzo wysokie, jak również wysokie jest ryzyko podejmowane przy wysyłce towaru, kiedy nie jest on jeszcze opłacony. Dlatego też zachęcamy do korzystania z opcji płatności przelewem, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Czy wysyłamy zamówienia za granicę?

Tak, za granicę realizujemy zamówienia. Nie jest możliwe jednak zrealizowanie zamówienia za pobraniem pocztowym. Jeśli osoba z zagranicy nie posiada polskiego konta - preferujemy płatności w euro za pośrednictwem  moneybookers.com (email potrzebny do przesłania pieniędzy to biuro@eherbata.pl).

Jakie są koszty wysyłki zagranicznej?

Są one uzależnione ściśle od wagi przesyłki oraz regionu docelowego. Przesyłki wysyłane są tylko priorytetem za pośrednictwem poczty polskiej. Dostępne są następujące opcje:

Europa do 400 gram wagi produktów - 21 zł

Europa do 700 g - 35 zł

Europa do 2 kg - 82 zł

Australia do 2 kg - 145 zł

Ameryka Północna do 2 kg - 102 zł

Kiedy nadajemy przesyłki?

Zamówienia pakowane są prawie nieustannie, choć większość z nich przygotowywana jest od rana do godziny 13. Pomiędzy godziną 13 a 14 bowiem kurierzy poczty polskiej oraz UPS odbierają  od nas wszystkie przesyłki które są już przygotowane i opłacone, lub są wysyłane za pobraniem pocztowym.

Kiedy sprawdzamy czy dotarła płatność?

Płatności sprawdzamy kilka razy dziennie. Ostatnie jednak sprawdzenie płatności przed wysyłką następuje około godziny 13- stej. Jeśli pieniądze są wtedy na koncie - przesyłka jeśli jest przygotowana - zostaje wysłana. Aby przyspieszyć zrealizowanie zamówienia - prosimy o przesyłanie potwierdzeń dokonania przelewów - wtedy zamówienia złożone np. rano mają sznasę być wysłane po godzinie 13 stej.

Co oznaczają statusy w zakładce "moje konto" ?

Po złożeniu zamówienia pierwszy status który się pojawia automatycznie to informacja - zamówienie złożone.

Po otwarciu zamówienia przez nas - nadajemy mu najczęściej status - przyjęte do realizacji. Wysyłamy wtedy również informację drogą elektroniczną o przyjęciu do realizacji - wraz ze wskazaniem iż czekamy na opłacenie zamówienia, lub płatność kartą.

W innych przypadkach - nadajemy status - w trakcie realizacji. Oznacza to iż dotarły do nas pieniądze (przelewem lub płatności kartą), lub zamówienie jest za pobraniem i przeznaczamy je od razu do spakowania.

Po zrealizowaniu zamówienia - ostatnim statusem jest pozycja wysłane. Jest to jedyny status kończący zamówienie. Staramy się obecnie, aby informacje o wysłaniu były wysyłane jak najszybciej.

Zamówienie zostało opłacone, ale cały czas jest status "w trakcie realizacji"

Pomimo naszych starań aby produkty które są oznaczone jako - dostępne na miejscu - były faktycznie na miejscu, w kilku procentach zamówień zdarza się iż nie ma wszystkich pozycji z zamówienia. Wiąże się to z synchronizacją bazy danych raz dziennie - więc czasami dochodzi do sytuacji że ktoś w naszej herbaciarni w Krakowie - wykupi produkt, który oznaczony jest jako dostępny na stronie internetowej. Wtedy musimy czekać na ten produkt aż zostanie on sprowadzony od dostawcy - co trwa najczęściej do tygodnia czasu.

Co oznaczają punkty lojalnościowe?

Od początku istnienia naszego sklepu sumujemy punkty według prostego klucza: 1 punkt = 1 wydana u nas złotówka. Dzięki temu osoby które kiedykolwiek u nas zamawiały mają pewność że te punkty kiedyś zostaną wykorzystane. Planujemy że wystartujemy z programem w ciągu kilku tygodni. Wtedy oficjalnie powiadomimy o tym fakcie na stronie sklepu oraz wyślemy informację drogą mailową.

Czy w herbaciarni można odebrać zakupiony przez internet towar?

Tak, można to zrobić. Wtedy przy składaniu zamówienia należy zaznaczyć opcję - odbiór osobisty w herbaciarni przy ul. Floriańskiej 13 w Krakowie. Najlepiej również napisać wtedy wiadomość - o orientacyjnej dacie lub godzinie odbioru, lub zadzwonić do herbaciarni na numer 12 422 93 82 - aby upewnić się że zamówienie jest już przygotowane. W przypadku braku kontaktu ze strony klienta - wysyłamy informację o tym że zamówienie jest już przygotowane i jest do odebrania.

Jak długo trzeba czekać na przesyłkę?

Od momentu wysłania - przesyłki nadane kurierem są dostarczane najczęsciej następnego dnia roboczego, przesyłki nadawane pocztą w znacznej większości są dostarczane w ciągu dwóch dni roboczych. Czasami zdarzają się sytuacje że czas ten się wydłuża do tygodnia lub nawet dłużej. Jest to jednak znikoma ilość przypadków.

Przesyłka została wysłana, ale nie dotarła do mnie.

Dzieje się to niezwykle rzadko, jednak najczęsciej jest to powodem kilku czynników: błędów w podaniu prawidłowego adresu, nie otrzymaniu awiza, nie odebraniu przesyłki na poczcie w ciągu 14 dni, zagubieniu przesyłki. Co należy zrobić jeśli przesyłka nie dotarła?

Przede wszystkim sprawdzić status w zakładce "moje konto", czy i kiedy przesyłka została wysłana. Jeśli minęło już 7 dni roboczych od wysłania - zalecemy udanie się na pocztę w celu sprawdzenia czy aby przesyłka nie leży na poczcie. Następnie prosimy o kontakt - w celu zgłoszenia problemów z przesyłką. Najlepiej zrobić to mejlem, choć można też się skontaktować telefonicznie.

Nie mamy możliwości monitorowania przesyłek pocztowych. Mamy potwierdzenie nadania i dysponujemy jedynie numerem przesyłki. Jeśli przesyłka gdzieś utknęła - wtedy jedynym polecanym rozwiązaniem jest czekanie czy aby nie dostaliśmy jej z powrotem (dzieje się tak po około 3 tygodniach, jeśli przesyłka z różnych przyczyn nie dotarła do adresata), lub poszukiwanie za pośrednictwem rozdzielni pocztowych po numerach przesyłek (często jest jednak problem z dodzwonieniem się w takie miejsca). Po zdiagnozowaniu iż przesyłki nie ma ani u nas z powrotem, ani u adresata - my udajemy się na pocztę aby złożyć reklamację. Dla pocieszenia - reklamację w ciągu trzech lat naszego funkcjonowania składaliśmy jedynie 4 razy.

Zachęcamy zatem do stałego kontaktu z nami - abyśmy wiedzieli o wszelkich sytuacjach w których przesyłka nie dociera na czas.

Czy możliwe są zakupy hurtowe?

Tak, zapraszamy szczególnie restauracje, hotele, obiekty typu SPA, welness do kontaktu z nami w celu dostosowania indywidualnej oferty. Mamy doświadczenie w stałej obsłudze podobnych obiektów.

Strony: 1 ... 29 30 [31]