Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mariusz

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31
46
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 25 Luty, 2013, 17:37:34 pm »
Dzisiaj nowa dostawa dobrych herbat. Co prawda nie ma w niej Yixing Hong Cha bardzo oczekiwanego, ale jest kilka klasyków, w tym Huang Jin Gui oraz Jade TGY z cenionych jesienno-zimowych zbiorów.
Dodatkowo przyszły m.in. Puerh Królewski, Puerh 13 lat, Wuyihong, Xi Hu Lung Ching oraz Lung Ching Supergrade, Junshan Yin Zhen..

Następna dostawa to już wiosenne zielone herbaty będą, wcześniej możemy liczyć na kilka wczesnych ciekawostek z Darjeelingów FF.

Mam nadzieję zdobyć również odpowiednio wcześnie Shinche tegoroczną.

47
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Herbaciane nowości w eherbata.pl
« dnia: 20 Luty, 2013, 17:33:46 pm »
Współpracujemy co prawda z Czajownią, jednak to nie jest dokładnie ta herbata. Nokcha u nas była zupełnie inną herbatą.

Na obecną chwilę mam informacje że jest szansa na zdobycie nokchy tej samej lub zbliżonej stosunkiem ceny do jakości jak była u nas, jednak to nie nastąpi wcześniej jak w marcu.

Aktualnie wyśmienitą pozycją jest koreańska Sejak.

48
Archiwum / Odp: Majka ?
« dnia: 19 Luty, 2013, 13:24:09 pm »
Dzięki za wszelkie opinie. Na razie w tym temacie niewiele wiemy. To prawda że Majka była u nas specjalistką od Yerba Mate, w tym kierunku się rozwijała jej wiedza i w ciągu jednego roku tą wiedzę i doświadczenie zdobyła. Specyfiką osób które pracują z nami jest zawsze pewna wąska przestrzeń w której staramy się aby ktoś był specjalistą. Dawid na przykład jest osobą specjalizującą się w herbatach japońskich, Basia w czarnych herbatach klasycznych i oolongach, Monika w zielonych i również w Yerbie, itd. Niezależnie od tego jednak, dbamy aby każda z osób które z nami współpracują znała wszystkie nasze produkty i doskonale wiedziała jaki jest smak, aromat, skład, nazwy itd, oraz potrafiła odpowiednio doradzić. Jeśli byłoby inaczej, zachęcam do kontaktu ze mną.

49
Archiwum / Odp: Majka ?
« dnia: 18 Luty, 2013, 16:32:58 pm »
Witam, dziękuję za informacje. Przyznam że druga część jest dla mnie dość zaskakująca - jednak mogę się odnieść jedynie aktualnie do pierwszej części wypowiedzi - otóż Majka musiała się skupić aktualnie na bardzo ważnym wyzwaniu - pisaniu pracy magisterskiej.

50
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: czajniczki gliniane - niedostępne
« dnia: 22 Styczeń, 2013, 16:39:53 pm »
Czajniczki będą uaktualnione pod koniec tego tygodnia. Prawdą jest że większość yixingów jest niepowtarzalna. Tymczasem można niektóre z nich podglądnąć na stronie teaspring.pl, gdzie technologicznie była możliwość aby się szybko pojawiły. Teaspring jest moją osobistą przestrzenią rzekłbym bardziej wąską i specjalistyczną, jednak obecnie nie działa jeszcze w pełni z uwagi na brak wielu produktów które powinny tam być. Kierunek raczej będzie właśnie taki, że powtarzalne czajniczki będą jak najbardziej dostępne w eherbata.pl jednak niepowtarzalne rzeczy (choćby wiele czarek które mamy w swojej ofercie w sklepie stacjonarnym, zrobione przez kilku ceramików) będą lądować raczej na teaspringu.

51
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Wzrost ceny Lung Ching
« dnia: 12 Styczeń, 2013, 19:49:21 pm »
Tak, od piątku cena jest zmieniona na skutek braku towaru w hurtowni w której się zaopatrujemy. Aby nie zostać bez tej herbaty kupiliśmy ją około 30 % drożej u innego źródła. Cieszę się że w ogóle jest i całkiem dobrej jakości. Z poprzedniego źródła herbaty Lung ching spodziewam się w pierwszej połowie lutego, wtedy też cena wróci na pewno do poziomu 19.90.

52
Akcesoria / Odp: Czajnik z termometrem.
« dnia: 06 Styczeń, 2013, 00:22:45 am »
Odpowiadający czajnik Twoim oczekiwaniom to aquagrad, czesto mozna go znalezc na wyprzedażach powystawowych egzemplarzy na portalach aukcyjnych.

Miałem jednak styczność z 10 takimi czajnikami i jednak ich nie polecam. Chyba że ktoś gotuje wodę raz dziennie, to może trafi na egzemplarz który pochodzi 6-9 miesięcy. Jeśli jednak gotujesz częściej to padają te czajniki jak muchy, serwisu gwarancyjnego brak.

Gdyby nie padały jak muchy to są wygodne w użyciu i sprawiają dobre wrażenie jako solidnych.

Obecnie mogę polecić boscha, ale ma on dwa minusy - jest głośno pikający, oraz zakres temperatur jest między 70-100 co 10 st. I tak go polecam bo nie ma lepszego obecnie.

53
Herbaty na co dzień / Odp: ile razy parzyć poszczególne herbaty
« dnia: 30 Grudzień, 2012, 21:40:13 pm »
yunnan raczej raz a porządnie,
gunpowder TOH optymalny jest na dwa razy,
bancha na dwa,
puerh 2-3 razy

54
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 30 Grudzień, 2012, 21:19:58 pm »
Cóż, przyznam że sam bardzo chciałbym to wiedzieć... Dostawca nie jest w stanie mi podać precyzyjnej daty ani jakiejkolwiek daty niestety.

Być może w okolicy 10 stycznia będę wiedział więcej na ten temat..

Nie lubię takich niespodzianek gdyż zawsze wprowadzając dobrą herbatę do sklepu rozmawiam i liczę na stabilność i gotowość dostaw, a tu na razie oprócz Yunnana Golden Tips, skończyła się Koreńska Nokcha jaką mieliśmy (a była naprawdę niezła za tą cenę) i na razie wiedzy kiedy one będą brak..


55
Herbaty zielone / Odp: temperatura parzenia zielonej herbaty
« dnia: 21 Grudzień, 2012, 23:11:44 pm »
Z opisu problemu wynika rzeczywiście albo problem ze zbyt niską temperaturą (czy liście się rozwinęły?), lub zbyt małą dawką liści.

Dla Gunpowdera, graniczną (maksymalną) temperaturą przy której liście dobrze się rozwiną (i smak jest jeszcze odpowiedni) jest 85 stopni, z kolei najniższe wskazanie temperatury powinno wynosić co najmniej 70-75 stopni - wtedy jednak kuleczki Gunpowdera muszę dostać znacznie więcej czasu na rozwinięcie.

Tak sobie myślę jeszcze w zakresie sedna pytania - czy używasz może do parzenia herbaty np. zaparzacza, czy listki są wolne od ściśnięcia?

56
Herbaty oolong / Odp: Milk Oolong - jak parzyć ?
« dnia: 20 Grudzień, 2012, 11:58:51 am »
Przed wysuszeniem, liście są naturalnie aromatyzowane mlekiem. Nie znamy jednak dokładnie sposobu jak to się robi. Niektórzy wysnuwali teorię że jest ona zanurzana w mleku, jednak napar nie byłby tak klarownie herbaciany wtedy.

Na pewno pierwszym skojarzeniem jest dla mnie zapach "bebika" dla dzieci :) Działa to tak że chciałoby się zjeść.

57
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 14 Grudzień, 2012, 09:43:54 am »
Od wczoraj jest już między innymi: Xi Hu Lung Ching, LJ Supergrade, Huang Jin Gui, Puerh Królewski, 13letni, Junshan Yin Zhen, Wuyihong, Yixing Hong Cha, Jade TGY, An Ji Bai Cha.

58
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 12 Grudzień, 2012, 08:34:24 am »
Myślę że w nowym roku się postaramy aby coś nowego się też z keemunów pojawiło. Bardziej w lutym niż w styczniu.

59
Akcesoria / Odp: Przechowywanie herbaty
« dnia: 06 Grudzień, 2012, 13:23:57 pm »
Proponowałbym najpierw dokładnie wszystko wymyć i wyparzyć, a później dobre kilka dni przewietrzyć. Czasem można zastosować metodę płynu do płukania ust :) przy trudniejszych sprawach.

Zawsze można też się z daną puszką pożegnać jeśli ma więcej szkody herbacie zrobić...

60
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata - jaką kupić ?
« dnia: 06 Grudzień, 2012, 13:20:57 pm »
witamy.

najlepiej wziąć kilka bezpiecznych, które mają też dobre komentarze (po nich też można naprawdę wiele się dowiedzieć jak są odbierane herbaty).

To co mogę ja polecić na początek to na pewno z zielonych Lung Ching, Fog Green Tea - są to niezłe herbaty i rozsądne cenowo.

Zaraz później poleciłbym Senchę (choć to już wyraźnie japoński smak i nie wiem czy akurat na pewno będziesz jego zwolennikiem), Che Tai Nguyen (świetna herbata lecz trzeba uważać aby nie przeparzyć za długo).

Jeśli szukasz mocniejszych, zdecydowanych smaków to z kolei Bi Hong Green Cha, Yunnan Zielony, czy Gunpowder Temple of Heaven doskonale się sprawdzą.

To jest taki standard, który jak sam widzisz jest jedynie wycinkiem podstawowych herbat zielonych, ale na pewno herbaty z najwyższej półki jeszcze przyjdzie czas aby poznać.


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31