Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mariusz

Strony: 1 [2] 3 4 ... 31
16
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z guaraną
« dnia: 14 Październik, 2013, 16:06:13 pm »
Witaj, najlepiej Guarana komponuje się z herbatami czarnymi, zwłaszcza typu Assam - zdecydowanie powinny być to herbaty parzone w temperaturze maksymalnej, najlepiej w filtrach papierowych, które świetnie zatrzymują zmieloną guaranę i nie przeniknie ona do naparu w postaci drobinek lub pyłu, co może się zdarzyć podczas standardowego parzenia.

Znam kilka osób które z "herbatkami owocowymi" lubią guaranę.

Wiele osób guarany dodaje z kolei do tworzenia koktajli energetycznych z banana, mleka, orzechów i ewentualnie cukru. Wtedy jednak nie ma mowy o zaparzaniu - guaranę po prostu się połyka w ramach zawiesiny koktajlu.


17
Herbaty zielone / Odp: Lung Ching czy Long Jing
« dnia: 08 Październik, 2013, 16:21:52 pm »
To jest bardzo zbliżona herbata (jak już zostało napisane - chodzi o ten sam gatunek). Różni się opakowaniem, pochodzeniem, na pewno jakością są podobne ale nie takie same. Long Jing jest nazwą wyeksponowaną na puszce, więc przyjąłem iż tak będzie lepiej. Jest to herbata przeznaczona dla tych osób którym zależy na bardziej oryginalnym opakowaniu.

18
Herbaty na co dzień / Odp: wydajna zielona herbata
« dnia: 08 Październik, 2013, 16:17:49 pm »
Tamaryokucha, Sencha Kyoto, Agari, Karigane, Kabukicha, Sencha - wszystkie bardzo wydajne.

19
Na herbacianym szlaku / Odp: ekspedycja herbaciana chiny/tajwan 2013
« dnia: 28 Wrzesień, 2013, 14:18:17 pm »
tak, wybaczcie - ale nie jestem biegły w obrobce tych filmikow. Ucze sie jednak szybko i cos juz wkrotce sie pojawi :)

20
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 13 Wrzesień, 2013, 10:11:29 am »
Dzięki serdeczne za opinię. Napisz proszę jednak w którym miejscu klikasz na akcesoria a wyskakują herbaty białe? Nie możemy tego znaleźć.

Jeśli więcej tego typu rzeczy znalazłeś, napisz mi proszę na biuro(at) eherbata.pl.

W zakresie dodawania 50 gramowych opcji - około 60% asortymentu już taką opcję posiada, wkrótce na pewno kolejne herbaty dołączą. Przypominam też że dla większości herbat powyżej 40 zł/100g, są opcje 25 gramowe. Pozwala to na większą dostępność tych herbat.

Obecnie pracujemy jeszcze nad jak najlepszym funkcjonowaniem sklepu po zmianie wyglądu, oraz funkcjonalności (został wymieniony praktycznie cały system). Jeszcze nie wszystkie herbaty mają nowe zdjęcia, oraz mamy wiele produktów nie dodanych jeszcze do sklepu :), zwłaszcza bardzo atrakcyjny dział herbat unikalnych, które mamy czasem w ilościach symbolicznych - a które będą niebywałą okazją do nowych herbacianych doświadczeń.

Na początek października planuję że wdrożymy coś bardzo atrakcyjnego dla wszystkich naszych stałych klientów, ale będzie to niespodzianka!


21
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 19 Sierpień, 2013, 21:01:59 pm »
Od dzisiaj są z nami między innymi: Lung Ching Supergrade, Xi Hu Lung Ching, Puerh 13 lat, An Ji Bai Cha, TGY Supergrade..

22
Herbaty dla miłośników / Odp: Literatura herbaciana
« dnia: 16 Sierpień, 2013, 09:12:03 am »
Dziękuję za dobre słowo i wczytanie się :), mam nadzieję że wielu osobom się przyda aby wiedzę uporządkować.

23
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 26 Lipiec, 2013, 09:51:01 am »
udało się, jest już Sencha :) Chciałbym napisać że nie powinno jej na razie braknąć, jednak sądząc po popularności i zapytaniach które do nas kierowaliście - gwarancji nie dam. Niestety kupiliśmy jej najwięcej jak tylko mogliśmy, ile nam wydzielono z alternatywnej dostawy którą nasz zagraniczny hurtownik otrzymał.

24
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 19 Lipiec, 2013, 00:18:48 am »
Wiele herbat obecnie można zamówić już nawet od kilku lub kilkunastu gramów. Staramy się aby nowe herbaty których wartość przekracza 40 zł oferować nawet w standardzie od 25 gram. Systemowo przejdziemy zmianę oprogramowania na początku sierpnia, wtedy tez pojawi się opcja 50-tek w standardzie dla herbat które w tym momencie kosztują poniżej 19 zł za 100 gram, a były dodawane dawno temu.

25
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 13 Lipiec, 2013, 11:41:16 am »
Z tego samego źródła, Sencha podstawowa ma być dopiero we wrześniu. Na tą chwilę jednak trwają poszukiwania alternatywnej Senchy Japońskiej która spełniłaby kryteria jakościowe i cenowe i stałaby się na te 2 miesiące podstawową Senchą. Kilka typów już mamy, jednak decyzja jeszcze nie jest podjęta. W przyszłym tygodniu jednak są szanse że się pojawi.

26
Herbaty dla miłośników / Odp: Literatura herbaciana
« dnia: 11 Lipiec, 2013, 07:58:09 am »
W zakresie dobrego parzenia herbaty...Głównie warto bazować na własnych doświadczeniach i eksperymentach. Dlaczego? Bo sami wiemy najlepiej co nam smakuje, a rozwijanie przygody herbacianej i odkrywanie sekretnych ścieżek ma właśnie urok i najwyższą wartość w tym że sami nimi podążamy.

Co nie znaczy jednak że mamy parzyć w ciemno :), lub bez wsparcia przyjaciół. Każdy ma jednak inne preferencje smakowe.
 
Jest wiele sposobów na parzenie herbat - najwięcej dotyczy herbat oolong i zielonych.

Niektórzy parzą np. Dan Congi na 25 sekund i są zachwyceni owocowymi nutami które wybijają się na pierwszy plan. Inni wolą przynajmniej parzyć przez minutę, dwie - aby poczuć jeszcze ostrzejsze smaki garbnikowe.

Można również parzyć herbatę ze względu na inne oczekiwania poza smakiem. (lecznicze, aromatyczne, funkcjonalne)

Zapraszam do poczytania też przewodnika, który też jest ciekawą bazą informacji: www.eherbata.pl/przewodnik.pdf

27
Herbaty dla miłośników / Odp: Literatura herbaciana
« dnia: 09 Lipiec, 2013, 15:42:32 pm »
Obecnie jest dość niewiele pozycji godnych polecenia napisanych po polsku, ale coraz więcej się ich pojawia.

Pozycja numer jeden nadal to "Zapiski o herbacie" Roberta Tomczyka - znanego w sieci z prowadzonego bloga herbacianokaligraficznie (z tego co wiem jest dość zajęty, ale szkoda że już dawno u nas nic nie napisał). Informacje tam zawarte są dość kompleksowe i są podstawowym kompedium wiedzy, prosto od osoby z bardzo dobrym doświadczeniem herbacianego świata.

Pozycja numer dwa to Powieki Brohidharmy, Przemysława Trzeciaka - historyczne spojrzenie na chińską i japońską sztukę herbacianą.

Numer trzy to wciąż "Herbata" Pochlebkina - stara pozycja radzieckiego znawcy herbaty, wciąż dość aktualna.


28
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 09 Czerwiec, 2013, 21:06:24 pm »
Do czwartku większość się pojawi.

29
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 07 Czerwiec, 2013, 09:08:26 am »
Bai Hao Yin Zhen jest już dostępne w naszym sklepie.

Co do japońskich pozycji - czekamy na Gyokuro które będzie za mniej więcej 2 tygodnie, może ciut wcześniej.

Z japońskich tegorocznych zbiorów jest już dostępna seria z Kyoto (oprócz sencha kyoto organic którą mamy z innego źródła)

Podstawowa Sencha dociera do nas dzisiaj.

Dzisiaj dotarła już do nas baaaardzo długo oczekiwana pozycja do robienia matcha latte na ciepło i na zimno. Nie mieliśmy jej 2 lata chyba.

Z ekspedycji herbacianej, przywiozłem wiele rzeczy - jednak tylko kilka pozycji z herbat będzie na sprzedaż - już teraz jak zamówicie Huang Jin Gui to otrzymacie specjalnie przeze mnie wyselekcjonowaną herbatę z Anxi.

Jeszcze będzie Dung Ting z Lugu w wersji nieprażonej - bardzo świeży i aromatyczny - wkrótce zostanie dodany jako jeden z pierwszych.

Jest jeszcze kilka pozycji jak Rou Gui z Wuyi które zostaną wystawione z moich ekspedycyjnych zakupów. Pozostałe zostaną najprawdopodobniej rozdzielone na mniejsze porcje i będą służyły jako wzory, lub będą prezentowane podczas spotkań herbacianych dotyczących konkretnych herbat.

Przywiozłem też kilkanaście czajniczków :) - wybierałem starannie, więc myślę że powinny się Wam spodobać. Z racji tego że większość jest po jednej sztuce, część najbardziej ciekawa zapewne zostanie wystawiona na aukcjach na allegro, na którym wkrótce po 7 latach nieobecności się znowu pojawimy.


30
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Zamówienie w eherbacie
« dnia: 01 Czerwiec, 2013, 11:57:16 am »
W końcu mam przez parę chwil dostęp do internetu, więc dodam kilka słów od siebie.

Problem rzeczywiście najczęściej dotyczy przeglądarki Internet Explorer, oczywiście nie wszystkich jej wydań, jednak bardzo przepraszam że obecnie nie wszystkie przeglądarki w pełni są kompatybilne z naszym sklepem. Czasem rzeczywiście wystarczy skasowanie plików cookies.

Teoretycznie, nasze oprogramowanie sklepu które jest z nami od początku - czyli od 2006 roku spełniało wymagania wszystkich przeglądarek i wraz z późniejszym rozwojem przeglądarek (chrome, firefox, safari i opera) również było dostosowywane do najnowszych wersji.

Nie wiem dokładnie w którym momencie, jednak pewne wdrożenia informatyczne napotkały na problem ponoć wykluczający się - albo być zgodnym ze standardami aktualnymi, albo priorytetem miało być działanie na przeglądarce microsoftu.

W zakresie jednak oprogramowania - po moim powrocie z ekspedycji będziemy testować i wdrażać nowe oprogramowanie - które zapewni maksymalną sprawność w zakresie obsługi zamówień i wygody korzystania przez wszystkie strony. Po cichu liczę że uda nam się od 1 lipca wystartować z nowym programowaniem i delikatnym odświeżeniem strony.


Strony: 1 [2] 3 4 ... 31