Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mariusz

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31
136
Akcesoria / Odp: Gaiwan - gdzie szukać?
« dnia: 09 Lipiec, 2011, 19:45:18 pm »
Tanhayi może już więcej napisać o tym Gaiwanie, ja go jeszcze przetestuje, tzn zamówię próbnie i ocenię.

137
Zapraszam na degustację i pogadankę o tajwańskich oolongach. Będziemy parzyć, pić i rozmawiać.

12 lipca we wtorek zapraszam na 20:00

Skupimy się głównie na różnych herbatach Dung Ting i Ali Shan.
wstęp wolny, jednakże ilość miejsc ograniczona.

proszę o rezerwację na adres biuro@eherbata.pl

138
Akcesoria / Odp: Gaiwan - gdzie szukać?
« dnia: 05 Lipiec, 2011, 21:50:28 pm »
Ten Gaiwan z Oxalisa zwie się Zhong. Prawdę powiedziawszy nie podszedł mi z wyglądu ze względu na to iż nie lubię gaiwanów które nie są porcelanowe, bielutkie lub kremowe. To jest jedyny powód dlaczego go nie ma u nas... Jeśli jednak Wam się podoba to możemy go jak najbardziej wprowadzić do oferty, zwłaszcza że za dużo Gaiwanów seryjnych z w miarę dobrym dostępem - nie ma na rynku.

139
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 05 Lipiec, 2011, 21:46:34 pm »
Agari to naprawdę niezła herbata, o długim i mocnym posmaku. Podobnie jak Karigane - bardzo polecana przeze mnie, ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Przy okazji, są to herbaty bardzo "pełne" smakiem.

140
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata a promieniowanie
« dnia: 05 Lipiec, 2011, 21:41:01 pm »
Na tą chwilę nie mamy w ofercie żadnej herbaty która przybyłaby do europy po 13 marca tego roku. Temat jest ważny, nie dziwię się pytaniom.

Moje stanowisko jest jasne - w związku z tym iż herbata z Shizuoki jest uznana za "podejrzaną" - nie będziemy prowadzili sprzedaży herbaty z tego regionu, która została wyprodukowana z liści tegorocznego zbioru.

Być może wkrótce będziemy robili kolejne zakupy w tej sprawie, ze słów zaufanych hurtowników mamy wiadomości że jeszcze są spore zapasy herbaty ubiegłorocznej.

Docelowo na pewno "przerzucimy" się na herbaty z Kagoshimy, Ume i zapewne też Kyoto - choć mogą być one droższe. Według wszystkich badań - herbaty z tych rejonów były na tyle daleko od chmury radioaktywnej, że nie ma żadnego ryzyka.

Pomijając kroki które zostaną wdrożone, nawet pomimo głosów że tylko część herbat z Shizuoki może być skażona, oraz wielu artykułów objaśniających iż taka naprawdę normy 500 bekereli są zbyt rygorystyczne dla żywności (biorąc nawet racjonalne porównanie z badaniami rtg czy tomografii komputerowej, gdzie skala promieniowania dopuszczalnego przekracza np. dla dzieci normy zdecydowanie większe niż roczne), nie mamy zamiaru ryzykować naszej reputacji i czystości w relacji z naszymi klientami.

141
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 04 Lipiec, 2011, 22:00:03 pm »
Zapach pasty bez problemu da się usunąć. Jakby się nie dało, to pewnie większość ludzi myła by zęby raz na miesiąc :) Ale to taki żart oczywiście, z pastą przetestowane osobiście, podpatrzone kiedyś na yutubie. Działa.

142
Właśnie dlatego zostawię ten post, może niekoniecznie dlatego aby się można było pastwić, ale zastanowić..

143
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata dla smaku czy zdrowia ?
« dnia: 04 Lipiec, 2011, 15:00:43 pm »
co do przeciwutleniaczy, to w czarnej herbacie wcale nie jest ich mniej! Ostatnio naczytałem się o galusanach - niebawem powstanie seria ciekawych artykułów na ten temat, opartych na naukowych artykułach. Wiedza wprost jest powalająca.

Co do wpływu na zdrowie, 100 lat temu jeszcze herbata była sprzedawana jako środek leczniczy. Coś w tym jest, zwłaszcza jeśli dotyczy to takich drobnych rzeczy jak przeziębienia.

144
Herbaty na co dzień / Odp: Parzenie herbaty białej
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 23:53:44 pm »
napisz mi na priv po prostu dzień i godzinę mniej więcej.

145
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 23:45:25 pm »
W zakresie parzenia, staramy się trzymać kanonów które mamy. Herbaty które mogą być parzone 2,3 razy - tyle razy parzymy. Jeśli przywołany do tablicy mam się chwalić to mamy minutnik oczywiście, dystrybutor wody świeżej z trzema filtrami, czajnik z regulacją (choć często się psują... zwłaszcza aquarad).

Nawet jednak takie podejście nie jest gwarancją że wszystko się uda. Parzymy w sposób "podstawowy" najpierw parząc w dzbanku określony czas a później przelewając do czajniczka docelowego. Dodatkowo zawsze jest czynnik ludzki, czasem parzenie herbaty wynika też z doświadczenia osób tu pracujących - wiele jest osób które ambicjonalnie próbują znanych sposobów aby zaparzyć herbatę "idealnie" a nie "podstawowo". Czasem to wynika ze znanych preferencji klienta.

Co do herbaciarni innych, to przyznam się że nie wiem, nie bywam - z braku czasu raczej. W Krakowie jest kilka herbaciarni - nie ma dwóch takich samych, każda ma swój styl, swoje herbaty. Poza Krakowem byłem w trzech herbaciarniach i są to super miejsca.

Prowadzenie natomiast działalności tego typu jak herbaciarnia, jest zazwyczaj mało opłacalne - stąd nie dziwię się poniekąd że wiele herbaciarni się zamyka. Przychodzi lato i skojarzenia z herbatą nie są takie że można iść napić się np. wychładzającej zielonej herbaty, naturalnych ice tea, czy yerby w postaci terere - wolą iść do ogródka na zimne piwo.

Po za tym herbaciarnia aby była pod względem działalności opłacalna - jest tam zarówno kawa, piwo, wino jak i czasem fajka wodna. Największym problemem dla rynku oceniam jest prowadzenie takich działalności przez osoby które z herbatą miały niewiele wspólnego - nie piją, nic nie wiedzą, ale wymyślili sobie że dzisiaj herbata a jutro telewizory, pojutrze jeszcze coś innego. Kilka takich biznesów i tak świetnie wypaliło - wystarczyło wcześnie w miarę mieć kontakty w niemczech i pomysł na wykreowanie stylu który będzie się cieszył popularnością.

Co do herbaciarni w Polsce, to naprawdę jeśli są, to cieszmy się że są lub są otwierane nowe. Obecnie od kilku lat oprócz bardzo długo już pijących herbaty od lat, idzie taka nowa fala - wiele osób odkrywa herbaty i nowe smaki. Zielona czy biała są bardzo związane z tą falą. To są klienci którzy naprawdę są bardzo świadomi, dużo wiedzą na ten temat, często odchodzą od słodzenia cukrem na rzecz nie tylko zdrowia, ale i poszukiwania czegoś oryginalnego, tradycyjnego.

Na koniec odniosę się do tego całego narzekania które czasem dosyć często słychać o rynku.. Otóż rynek herbaciany w Polsce jest bardzo mocno podzielony, a herbaty liściaste mają jedynie 4% udziału w rynku. Naprawdę jednak nie brak entuzjastów i wielbicieli herbaty, którzy być może kiedyś coś zmienią w sprawie właściwej edukacji herbacianej. Czy jednak to wszystko pójdzie w stronę bardziej lub mniej komercyjną to nie potrafię powiedzieć. Zapewne jedni pójdą jedną drogą, inni drugą.

eherbata.pl chce nadal pozostawać wierna zasadom złotego środka, dając maksymalny możliwy wybór i wsłuchując się w oczekiwania odbiorcy spełniać herbaciane życzenia. Staramy się, jednak wiemy ile pracy jeszcze przed nami aby wszystko funkcjonowało idealnie. Z to jedni nas lubią inni niekoniecznie są zachwyceni (np. jedni gdyż mamy zbyt mały wybór aromatów, drudzy że je sprzedajemy :) ).

 

146
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 22:22:11 pm »
Przygotować taki czajniczek z glinki najlepiej jest używając szczoteczki do zębów typu medium (można nową za 3 zł kupić :), oraz pasty do zębów. Wcześniej czajniczek najlepiej jest na 10 min zalać wrzątkiem.

Po czyszczeniu pastą i szczoteczką wszystkich zakamarków z wewnątrz i lżej z zewnątrz, pastę trzeba wypłukać wrzątkiem 3 razy.

W tak przygotowanym czajniczku najlepiej zaparzyć herbatę po brzegi (najlepiej dokonywać tej operacji w garnku) wylewając parzoną herbatę poza czajniczek. Później dolewając wrzącej wody cały czas aż do wypełnienia garnka wodą ponad poziom czajniczka. Liście herbaty powinny sobie zarówno w czajniczku jak i wokół niego pływać.

Ten sposób można czasem zastosować do gruntownego czyszczenia czajniczka jeśli chcemy go zregenerować.

147
Herbaty dla miłośników / Odp: Parzenie na eherbata.pl
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 21:40:33 pm »
W przypadku yerby, odchylenia nie są duże od różnych gatunków. Według mnie idealną temperaturą dla yerby jest 70 stopni. Wymaga to oczywiście schłodzenia do okolic 75 stopni - wtedy po przelaniu temparatura jest optymalna.

W yerba mate ja osobiscie nie lubię letniej yerby. Musi być dla mniej albo lodowata albo 70 stopni właśnie.

148
Herbaty na co dzień / Odp: Parzenie herbaty białej
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 21:36:50 pm »
zapraszam serdecznie, tylko jak zwykle w takich wypadkach najlepiej napisać wcześniej do mnie osobiście, wtedy możemy się umówić tak abym był..

Z najdalszego miejsca do tej pory jechał Lukas, ale też tee nie miał blisko :)

149
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie o nowych torebkach
« dnia: 03 Lipiec, 2011, 21:33:26 pm »
To jest efekt przejściowy, gdyż uruchomiliśmy częściowo drukarkę etykiet - jednak do pełnego sukcesu potrzebna nam zmiana programu kasowo-rachunkowego. Obecnie, być może czasem z braku czasu osoba pakująca nie wprowadza wszystkich danych do drukarki etykiet, gdyż proces taki przy obecnej technologii jaką mamy trwałby zdecydowanie za długo.

Nowy program będzie wdrożony już wkrótce - wtedy też usprawni się drukowanie pełnych informacji na temat herbat.

To bardzo ciekawe jednak że wolicie aby pisać ręcznie - takie było kiedyś zamierzenie, jednak większość opinii była jednak na nie i ładniej też wyglądały opisy które były bardziej czytelne i ujednolicone.

Jeśli ktoś odwiedza nas osobiście, zapraszamy do podania takiej informacji aby napisać ręcznie..

150
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata dla smaku czy zdrowia ?
« dnia: 01 Lipiec, 2011, 11:37:00 am »
Wydaje mi się że trudno pić coś czego się nie lubi. Kierując się doświadczeniem smakowym, zawsze wybieram taką herbatę na jaką mam w danym momencie ochotę.

Tak jest też z herbatami zielonymi - wątek troszkę kontrowersyjny poruszyłem na naszym profilu fb, chciałem zresztą wywołać pewną dyskusję na temat właśnie herbaty zielonej (co nie do końca mi się udało).

Wyobrażenia o herbacie zielonej są bardzo zaszufladkowane. Wiele osób pije ją tylko dlatego że jest zdrowa, natomiast są herbaty zielone które po zaparzeniu są niebywale smaczne. I nie musi to być od razu Lung Ching w najlepszej postaci czy Gyokuro z Kyoto. Aby się przekonać - zawsze proponuję spróbować herbaty siedmiu szczęść czyli Genmaichy iri Matcha, zwykłego Lung Chinga, Lu An Gua Pian, czy Che Tai Nguyen w lekkim parzeniu.
To czy jednak dla kogoś taki smak będzie cenny, jest bardzo subiektywnym odczuciem.

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31