Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lukas

Strony: 1 ... 9 10 [11]
151
Herbaty białe / Odp: Biała herbata
« dnia: 14 Kwiecień, 2010, 22:11:40 pm »
Sęk w tym że nie zawsze jest to taka sama jakość, o czym już niejeden raz miałem okazję się przekonać.
I chwała wam za to, że stawiacie na jakość :) bo w necie nie trudno jest kupić g.... 

152
Herbaty na co dzień / Odp: Woda
« dnia: 07 Kwiecień, 2010, 19:09:05 pm »
Kranówka w Irlandii jest całkiem dobra, troszkę lepsza niż w Szczecinie. Mam to szczęście że mieszkam w niezwykle malowniczej cześć Irlandii (Dingle) Jest to półwysep nad samym Atlantykiem, z bajecznymi widokami z mnóstwem gór i małych wodospadów. Woda właśnie z tych gór i małych jaskiń, którą sam sobie przynoszę jest jak dla mnie idealna do herbaty,a świadomość skąd ją mam do daje tylko urok całej ceremonii picia.

153
Herbaty na co dzień / Odp: Jak dużo?
« dnia: 07 Kwiecień, 2010, 18:58:38 pm »
Z każdym posiłkiem popijam wodę lub lampkę wina (sporadycznie), herbatę zawsze piję od dzielnie miedzy posiłkami. Rano po śniadaniu jest to zielona lub czerwona na przemian zależy od dnia (około litra), kolejną już tylko zieloną pijam po obiedzie (także około litra), wieczorem pijam czasem meliskę lub jakieś inne ziółka.

154
Herbaty na co dzień / Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
« dnia: 07 Kwiecień, 2010, 18:51:56 pm »
Ja od kiedy zacząłem pić czerwoną herbatę schudłem dokładnie 74 kg w niecały rok, ale to nie było od samego picia tylko. Zmieniłem całą dietę (nie odrzuciłem czekolady nawet ;) zastąpiłem ja czarną ) odstawiłem żywność wysoce przetworzoną i ograniczyłem porcje. Prawdziwym kilerem dla mnie okazały się jednak spacery, codziennie godzinę, po których zawsze piłem herbatę. Aby się nie przekręcić od tego, 15 minut po piciu pu-erh-a piłem wodę i jadłem orzechy (macadmia, brazylijskie, migdały) z jabłkiem, by odzyskać magnez i obniżyć ciśnienie.

Aktualnie trzymam wagę i z perspektywy czasu, patrzę że herbata pomaga: zielona czy czerwona, ale przy utrzymaniu wagi, by zgubić kilosy potrzeba jednak zmienić cały styl życia, któremu ceremonia picia herbaty i radości z życia na pewno pomaga ;)

155
To się nazywa przyciągnąć do siebie książkę. Dopiero co przeczytałem pozytywne Wasze recenzje o książce Pochlebkina, a już mi się udało dorwać ją w jednym z antykwariatów on-line ;)

156
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 31 Marzec, 2010, 12:51:25 pm »
Czyli opłukujemy tylko chińskie zielone. Japońskie, Pu-Erh-y, Olongi tego już nie wymagają ? Dobrze rozumiem ?

157
Herbaty pu-erh / Odp: pu erh
« dnia: 30 Marzec, 2010, 16:18:38 pm »
Póki co nie piłem lepszego Pu-erh niż oferowany u Was 20 letni. Całą przygodę z tymi herbatami zacząłem około 4 lat temu, skuszony utratą kilogramów ( i rzeczywiście to działa, zgubiłem kilkadziesiąt kg !!! i do dziś trzymam wagę :) Od tamtego czasu jednak moje priorytety uległy zmianie i dziś mogę się chyba zaliczyć do grona koneserów, choć ciągle poszukuje ;)

158
Herbaty dla miłośników / Odp: Niedostępne rarytasy
« dnia: 30 Marzec, 2010, 16:11:20 pm »
no no http://sunsingtea.com/en/index.php ciekawa strona, po niektóre rarytasy to chyba warto się pofatygować osobiście na wschód, bo przy nie których cenach, to koszt przelotu znika ;)

159
U mnie to był moment, kiedy mój sąsiad (chińczyk mieszkający w Polsce) zaprosił mnie pewnego dnia i przygotował cała ceremonie picia herbaty, czego uwieńczeniem było picie zielonej herbaty. Była to moja pierwsza, prawdziwa zielona herbat (nie pamiętam jej nazwy niestety, bo byłem pod wielkim wrażeniem) Było to punkt zwrotny w moim życiu, od którego nic już nie było takie same, a życie zaczęło mi sprawiać prawdziwą radość, która trwa :)

160
Ja mam to szczęście że udało mi się wykreować moje życie takim jakie zawsze chciałem. Pewnego dnia zatrzymałem się i postanowiłem się przestać miotać oraz mocować z życiem. Teraz mam w życiu to co zawsze chciałem mieć, a co za tym idzie i mnóstwo wolnego czasu, na życie tu i teraz w tej chwili. Picie herbaty i cała ceremonia z tym związane potrafią nastroić pozytywnie od samego rana, znajdując radość wszędzie i we wszystkim. Nic tak nie wyciszy i ukoi jak picie herbaty o poranku na łonie przyrody.

Strony: 1 ... 9 10 [11]