Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Narquelie

Strony: 1 ... 3 4 [5]
61
Herbaty oolong / Odp: King Hsuan
« dnia: 30 Styczeń, 2014, 19:46:21 pm »
King hsuan ma naturalnie maślano- mleczny aromat i smak. Istnieje wersja aromatyzowana, gdzie "mleczność" jest dużo mocniej wyczuwalna i jest to milk oolong: http://eherbata.pl/milk-oolong-126.html. W porównaniu z wersją aromatyzowaną king hsuan utrzymuje swój aromat dużo dłużej- czuć go wyraźnie także przy trzecim parzeniu (w przypadku milk oolonga "mleczność" ucieka bardzo szybko z kolejnymi parzeniami).

62
Herbaty dla miłośników / Odp: Literatura herbaciana
« dnia: 30 Styczeń, 2014, 11:04:49 am »
Czytaliście może "Tao chińskiej herbaty" autorstwa Ling Yun? Nie ma tam zbyt szczegółowych informacji, ale można się co nieco dowiedzieć o historii herbaty, jej rodzajach i najsławniejszych herbatach chińskich, a także o przyborach do jej parzenia, przechowywaniu i wyborze jak najlepszej jakości herbaty w sklepie. Niestety tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia... przykładowo przy przedstawieniu przyborów do parzenia herbaty chapan jest po prostu dwuwarstwową podstawką, a cha dao zestawem łyżek do herbaty itd...

63
Na herbacianym szlaku / Tea & Coffe World Cup 2014- Warszawa
« dnia: 29 Styczeń, 2014, 19:28:18 pm »
W tym roku międzynarodowe targi Tea & Coffe World Cup odbywają się w Warszawie 11-13 lutego:

http://www.tcworldcup.com/warsaw/

Ktoś się wybiera?  :)

64
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Herbaciane nowości w eherbata.pl
« dnia: 29 Styczeń, 2014, 18:53:50 pm »
Parę dni temu w ofercie sklepu pojawił się nowy Assam:

http://eherbata.pl/assam-mangalam-ftgfop1-1241.html

Po degustacji w herbaciarni stwierdzamy, że amatorom zdecydowanych, winno- wytrawnych smaków przypadnie on do gustu. Wyróżnia go też duży liść i spora ilość złotych tipsów. Ktoś jeszcze próbował? :)

Do herbat zielonych z dodatkami dołączyła sencha z owocami leśnymi:

http://eherbata.pl/rivendell-1239.html

Jeśli ktoś polubił czarną berries delight z malinami, poziomkami i porzeczką, to na pewno ucieszy go jeszcze bardziej malinowa:

http://eherbata.pl/zlota-malina-1240.html

Do ziół dołączyła w tym miesiącu werbena cytrynowa:

http://eherbata.pl/werbena-cytrynowa-1237.html

Można nią przykładowo urozmaicić aromat i smak swojej yerby.

Herbaty białe z dodatkami zyskały jeszcze jedną pozycję w postaci soczystych winogron:

http://eherbata.pl/soczyste-winogrona-1238.html


65
Tak jak już napisał mój poprzednik: trzy czajniczki przy nazwie herbaty oznaczają, że może być ona zaparzona trzykrotnie. W związku z tym po wypiciu naparu przynosi się czajniczek obsłudze i herbata zostaje zaparzona kolejny raz. Oczywiście to wszystko w cenie, nie trzeba nic dopłacać.

66
Pozwolę sobie wkleić tu informację o spotkaniu herbacianym:

Spotkanie Herbaciane - Serdecznie zapraszamy już 4 lutego (wtorek) na spotkanie herbaciane pt. "Tradycje herbaciane Fujian- pierwsza relacja z ekspedycji herbacianej , slajdowisko i parzenie herbaty", które odbędzie się w herbaciarni Czajownia na ul. Józefa 25 o godzinie 19:00

Tym razem spotkamy się w zaprzyjaźnionej Czajowni. W przyszłości spotkania herbaciane będą odbywać się zarówno w Czarce, jak i w Czajowni.67
Herbaty oolong / Odp: Milk Oolong - jak parzyć ?
« dnia: 27 Maj, 2013, 12:53:41 pm »
Najbardziej zbliżoną do milk oolonga herbatą (i w mojej opinii dużo lepszą) jest king hsuan, również oolong. W ofercie jest też oolong truskawkowy, który może przypadnie Państwu do gustu.

68
Jestem osobą, która wszystko stara się zrobić szybko, przez co często niedbale. Herbata uczy staranności, wymaga, żeby poświęcić jej całą swoją uwagę. Tak jak Wy, wyciszam się i uspokajam dzięki niej, zapominam na chwilę o wszystkich problemach, o dniu dzisiejszym. Przez chwilę zamykam się w sobie i jestem tylko ja, ja i herbata. Nie zawsze to wychodzi tak, jakbym chciała ale wciąż się uczę, staram się pracować nad sobą i to jest fantastyczne  :)
Moja historia z herbatą może wydawać się dziwna, bo dawno temu spróbowałam jej po raz pierwszy, zachwyciłam się nią ale jakiś czas później porzuciłam. Dopiero niedawno wróciłam do tego wszystkiego i cieszę się, że znów "tu" jestem. Tym razem zabieram się za to i za siebie na porządnie i już nie odpuszczę  ;D

Jeśli chodzi o SDM... doskonale pasuje do chwil z herbatą :) Ja uwielbiam słuchać folku irlandzkiego, dzięki temu nastrajam się niesamowicie pozytywnie. Filiżanka "zielonej" wraz z "zieloną" muzyką i wszystko wydaje się piękniejsze ^^

"(...) żeby poznać sens życia w każdym oddechu, w filiżance herbaty (...) życie w każdym oddechu"

Ostatni samuraj

Pozdrawiam

69
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 30 Marzec, 2010, 15:16:43 pm »
Czytam ten wątek o płukaniu i wiecie co, dalej mam mętlik w głowie. Czyli nie płuczemy japońskich, za to chińskie tak. Jednak jak to w końcu jest z rodzajami, skoro płuczemy fermentowane to dlaczego nie zielone? Jeśli chodzi o zdanie, że fermentowanych się nie płucze bo zalewa się je wrzątkiem, to spotkałam się z tym już ze dwa razy  ::)

Witam wszystkich z okazji tego, że to mój pierwszy post na forum, mimo, ze studiuję je już od paru dni   :)

Strony: 1 ... 3 4 [5]