Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Narquelie

Strony: 1 [2] 3 4 5
16
Od dzisiaj do 15 czerwca do zamówień internetowych o wartości minimalnej 150 zł dodajemy ręcznie wykonane czarki. Różnią się między sobą kształtem, wielkością i kolorem, także każda jest wyjątkowa!  :D

Przykładowe wersje kolorystyczne:

http://eherbata.pl/czarka-willi-pottery-red-1313.html

http://eherbata.pl/czarka-willi-pottery-blue-1314.html

http://eherbata.pl/czarka-willi-pottery-grey-1315.html

w rzeczywistości wyglądają dużo ładniej niż na zdjęciach!

17
Akcesoria / Odp: Szpikulec do "ciastek"
« dnia: 29 Maj, 2014, 17:35:20 pm »
Niestety obecnie nie dysponujemy szpikulcem do pu-erhów i w najbliższym czasie się go nie spodziewamy. Większość ciastek daje się stosunkowo łatwo połamać w rękach lub też przy pomocy noża. Zdarzają się też oczywiście "twardzi" zawodnicy jak nasz Meng Hai Tuo Cha. Raczej nie porcjujemy klientom ciastek pu-erha, ponieważ trwa to bardzo długo i ciężko jest go podzielić na odpowiednie części (każdy parzy herbatę inaczej, na inną ilość wody, w związku z czym nie da się ustalić stałej porcji na jedno parzenie). Wyjątkiem jest kawałek Guang Xi Liu Bao w zestawie polecanym pu-erh.

18
Zapraszamy serdecznie na degustację tegorocznych Darjeelingów, która odbędzie się 2 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00 w naszej Herbaciarni.

Link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1492617000967717/?ref_dashboard_filter=upcoming

Udział w degustacji jest bezpłatny  :)

19
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie na temat sklepu
« dnia: 23 Maj, 2014, 11:13:43 am »
Jeśli chodzi o edytowanie adresu wysyłki przy składaniu zamówienia, to istnieje taka możliwość: należy wejść w zakładkę "moje konto" w lewym górnym rogu strony. Tam jest opcja "inny adres do wysyłki". Trzeba to jednak zrobić przez kliknięciem przycisku "zamawiam", ponieważ wtedy zamówienie jest już zapisywane w naszym systemie. Jeśli jednak po złożeniu zamówienia odkryjemy, że adres do wysyłki jest błędny, wtedy można zawsze napisać do nas maila na herbaciarnia@eherbata.pl  lub zadzwonić do nas pod numer 12 422 93 82.

Rozwijany koszyk faktycznie stanowi problem i na pewno w najbliższym czasie się tym zajmiemy. Dziękujemy za cenne uwagi!

20
Na herbacianym szlaku / Festiwal wysokich temperatur we Wrocławiu
« dnia: 16 Maj, 2014, 13:56:13 pm »
Już jutro, czyli w sobotę 17 maja we Wrocławskiej Czajowni w ramach Festiwalu Wysokich Temperatur odbędzie się spotkanie z Andrzejem Bero, Petrem Novakiem i Miroslavą Randovą oraz wystawa dzieł wymienionych ceramików.

Zapraszam na fanpage wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/285850488243837/?source=1

21
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Schowek - do czego to jest?
« dnia: 16 Maj, 2014, 12:37:56 pm »
Produkty ze schowka nie są rezerwowane, ponieważ obecnie byłoby to bardzo trudne do wykonania. Już tłumaczę dlaczego: dziennie składanych jest wiele zamówień, które nigdy nie zostają opłacone, a te same herbaty i  produkty sprzedawane w sklepie internetowym, są również sprzedawane na miejscu w Herbaciarni w Krakowie. Niektóre posiadamy w bardzo ograniczonych ilościach. Rezerwacja produktów dla zamówień składanych, a nie opłaconych, a już tym bardziej dla produktów znajdujących się jedynie w schowku klienta, który nie złożył jeszcze zamówienia zapewne uniemożliwiłaby nam pracę tu na miejscu. Bardzo szybko okazałoby się, że większość asortymentu jest zarezerwowana :) Mam nadzieję, że moja odpowiedź nie jest zbyt zagmatwana  ;)

22
Ostatnimi czasy w sklepie internetowym pojawiło się sporo nowej ceramiki, między innymi najróżniejsze czajniczki z glinki Yixing, przykładowo.:

http://eherbata.pl/yixing-shi-piao-3-1308.html

http://eherbata.pl/yixing-xi-shi-35-1309.html

http://eherbata.pl/czajniczek-yixing-81-1312.html

Ręcznie robione czarki:

http://eherbata.pl/czarka-willi-pottery-blue-1314.html

http://eherbata.pl/czarka-willi-pottery-red-1313.html

Możemy się również pochwalić nową senchą:

http://eherbata.pl/sencha-kagoshima-1299.html23
Herbaty na co dzień / Odp: parzenie zielonej herbaty wrzątkiem
« dnia: 12 Maj, 2014, 19:21:51 pm »
Herbatę marokańską faktycznie zalewa się wrzątkiem. W jej skład wchodzi gunpowder, mięta (najlepiej świeża) i cukier. Bardzo, bardzo dużo cukru :). Dodatek mięty i ta ogromna ilość cukru sprawiają, że mimo parzenia wysoką temperaturą jest naprawdę smaczna. Polecam spróbować. Czajnikowy zrobił o tej herbacie krótki materiał, może się Wam przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=KdSQQaON-vE

Jeśli chodzi o herbatę wietnamską, to parzoną według przepisu z bloga- wrzątkiem przez 5 min. ciężko jest wypić (przed chwilą z ciekawości zaparzyłam sobie w ten sposób Che Thai Ngyuen). Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że zalewając ją temperaturą poniżej 80 st nie uzyska się ciekawych efektów. Wręcz przeciwnie- jest dużo smaczniejsza, niż ta zalewana wrzątkiem. Owszem, nie jest to herbata delikatna, którą można się nie wiadomo jak delektować, ale jest fajną alternatywą dla czarnych herbat pitych "na co dzień". Wspomniany przepis ma jednak swoje uzasadnienie. Wietnamczycy podchodzą do herbaty raczej praktycznie i ma ona być napojem, który gasi pragnienie, a nie służy delektowaniu się. Z tego powodu w Wietnamie preferuje się mocny napar, taki jak ten w przepisie.

24
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: dostawa -> paczkomat :-)
« dnia: 12 Maj, 2014, 18:40:10 pm »
Niestety w kwietniu był ogromny problem z dostarczaniem paczek na terenie Warszawy. Jedna z wersji wydarzeń jest taka, że podwykonawca Poczty Polskiej wypowiedział umowę (bądź na odwrót, nie byliśmy w stanie ustalić szczegółów) i przesyłki przez pewien czas w ogóle nie były dostarczane. Wiele z nich na wiele dni utknęło na Węźle Ekspedycyjno- Rozdzielczym i klienci nie mieli jak ich odebrać... 

25
Na herbacianym szlaku / Święto Herbaty 2014
« dnia: 03 Maj, 2014, 15:37:55 pm »
Znana jest data tegorocznego Festiwalu: 5-6 lipca 2014 roku. Są również pierwsze "przecieki" odnoście programu :)

http://www.swietoherbaty.pl/pl/

https://www.facebook.com/SvatekCaje

26
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Wasze wymarzone herbaty w eherbata.pl
« dnia: 29 Kwiecień, 2014, 18:00:17 pm »
Są na to duże szanse w połowie maja  :)

27
Herbaty na co dzień / Odp: Ile bezpiecznie...
« dnia: 27 Kwiecień, 2014, 13:32:51 pm »
Myślę, że przy takiej ilości nie ma powodów do obaw, bo herbata jest przede wszystkim zdrowa :). Trzeba jednak pamiętać, że picie herbaty na pusty żołądek źle wpływa ma soki trawienne, a zielona w nadmiernej ilości upośledza wchłanianie wapna i żelaza.

Tutaj jeszcze jeden wątek w tym temacie: http://www.eherbata.pl/forum/index.php/topic,107.0.html

28
Tematy luźne / Herbata zielona poprawia pamięć?
« dnia: 25 Kwiecień, 2014, 17:29:49 pm »
W marcu ukazał się artykuł szwajcarskich naukowców, którzy przeprowadzili badanie nad wpływem zielonej herbaty na pamięć.

Link do artykułu: http://link.springer.com/article/10.1007/s00213-014-3526-1/fulltext.html

Badanie polegało na podaniu uczestnikom napojów na bazie serwatki, które zawierały 13.75 gram i 27.5 gram ekstraktu zielonej herbaty. Próbie kontrolnej podawano napój niezawierający ekstraktu. Oczywiście uczestnicy nie wiedzieli do której grupy należą. Następnie poddano ich serii testów, a mózgi badano przy pomocy rezonansu magnetycznego. Okazało się, że ekstrakt z zielonej herbaty poprawia pamięć roboczą dzięki zwiększeniu łączności ciemieniowo- czołowej w mózgu.

Niby kolejne dobre wieści na temat pozytywnego działania zielonej herbaty, jednak warto zwrócić uwagę na ilość uczestników badania- 12 osób. Próba zdecydowanie za mała, żeby dać wiarygodny wynik. Ponadto nie wykorzystano naparu z zielonej herbaty, a jej ekstrakt (jak zrobiono napoje do badań można przeczytać w artykule). Mimo wszystko dobrze, że takie badania są przeprowadzane i jest ich coraz więcej. Z roku na rok coraz więcej wiemy o właściwościach fascynującej rośliny jaką jest Camellia sinensis.

29
Tematy luźne / Odp: Kim właściwie jesteśmy?
« dnia: 19 Kwiecień, 2014, 22:54:14 pm »
Witaj na forum  ;) Od razu może małe sprostowanie- pisze się rooibos, a nie roobios (i nie jest to herbata, tylko napar z czerwonokrzewu)  :).

30
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 18 Kwiecień, 2014, 20:01:44 pm »
Dzisiaj otrzymaliśmy długo wyczekiwane zioła. Kilka z nich udało nam się zdobyć w lepszych cenach od dostawcy, co skutkuje obniżeniem ich cen w naszym sklepie. Do naszej oferty wróciły:

Czystek

http://eherbata.pl/czystek-1021.html

Guarana

http://eherbata.pl/guarana-517.html

Stewia

http://eherbata.pl/stewia-1217.html

Schizandra

http://eherbata.pl/schizandra-cytryniec-chinski-1022.html

Owoc Noni

http://eherbata.pl/owoc-noni-1024.html

Korzeń arktyczny

http://eherbata.pl/korzen-arktyczny-1098.html

Korzeń jeżówki

http://eherbata.pl/jezowka-korzen-1099.html

Strony: 1 [2] 3 4 5