Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Frankie

Strony: 1 [2]
16
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 29 Listopad, 2009, 21:45:59 pm »
Śliczne dzięki za rozwianie kilku wątpliwości. Kontynuując, odniosę się do kilku pytań.

Co do żeliwnego - na dzień dzisiejszy na 95% odpada. Koszt (~200zł) jest bardzo wysoki jak na studencką kieszeń, na prestiż jeszcze przyjdzie czas, za zaoszczędzone pieniądze wole kupić sobie więcej dobrej herbaty ;) Pozostaje mi więc do wyboru albo ceramiczny, albo gliniany, najlepiej jeśli będzie możliwość ich podgrzewania czy to przez nóżki (ale to tylko chyba w żeliwnych), albo przez stojaczek, gdyż lubię japońską herbatę, którą parzę w temperaturze od 60 do 70 stopni, a jak wspomniałeś ważne jest by czajniczek trzymał ciepło dla nich. Szklany odpada ze względów estetycznych i osobistych - za bardzo kojarzy mi się z pospolitą w Polsce praktyką parzenia torebkowej czarnej "herbaty" - uraz z dzieciństwa ;)

Tak więc krócej:
-praktyczność
-w nim chcę parzyć
-chcę podgrzewać (japońska)
-smak herbaty, uwielbiam tę głębię smaku senchy, którą zaparza mi znajoma :D

Co do wody, to zdążyłem to zauważyć krótko po przybyciu do Krakowa - w moich rodzinnych stronach woda jest dość miękka, wydobywana z podziemnych źródeł o tak dobrym smaku, że nigdy nie miałem oporów prze piciem jej prosto z kranu :) Natomiast w Krakowie pod tym względem jest koszmar :/ Kupuję butelkowaną wodę mineralną nawet do kawy.

Serdecznie dziękuję za pomoc!

17
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 29 Listopad, 2009, 20:21:54 pm »
Witam serdecznie!

Dość przypadkowo trafiłem na to forum, ale moje szczęście wynika nie tylko z tego, że można tu znaleźć sporą ilość b. przydatnych wskazówek od osób, które wiedzą naprawdę sporo o herbacie, ale przede wszystkim z tego powodu, że przymierzałem się na dniach wybrać się na zakupy swojego 1 czajniczka/dzbanka/imbryczka :)

Zanim przejdę prosto do pytania, chciałbym tylko poddać dyskusji jeden wniosek jaki nasunął mi się podczas czytania artykułów na eherbata.pl i tym forum - odradzanie ceramicznych czajniczków, w szczególności w związku z tym, że stanowią one więcej niż połowę dostępnego asortymentu. Czy rzeczywiście sprawują się one tak źle w porównaniu do glinianych/żeliwnych/porcelanowych?

Teraz opis moich upodobań/przeznaczeń dla mojego czajniczka. Pragnę w nim parzyć tylko zieloną herbatę (głównie japońskie odmiany), ewentualnie skrajnie wyjątkowo białą, jeśli nie uda mi się sprawić oddzielnego. Pojemność nie gra roli - od 0,4 do 1l wszystko będzie pasować. Nie wiem jak się przedstawia przydatność podgrzewaczy - z moich obserwacji wynika, ze mają je tylko te ceramiczne/żeliwne - naprawdę warto sprawić sobie zestaw z podgrzewaczem, tj. albo z oddzielnym stojaczkiem, ale po prostu czajniczek z nóżkami? Obecnie biorę pod uwagę żeliwne, ceramiczne, gliniane. Przyznam szczerze, że moim faworytem był ceramiczny, ale opinie o tego typu naczyniach wzbudziły we mnie poważną wątpliwość...

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc/opinie.

Pozdrawiam!

Strony: 1 [2]