Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Frankie

Strony: [1]
1
Akcesoria / Czym czyścić nie-chemicznie czajniczki?
« dnia: 01 Październik, 2010, 09:15:51 am »
Witam!

Nie będę ukrywał, że mam straszny problem. Wyjeżdżając na wakacje, poprosiłem drugiego studenta, który został na mieszkaniu o dokładne wypłukanie i wysuszenie mojego kyusu i drugiego, mniej wartościowego czajnika. Po prostu spiesząc się rano na pociąg, wypiłem banche, zostały liście. Niestety (sic!) po powrocie we wrześniu, doznałem ciężkiego szoku, widząc iż liście pozostały. Nie muszę opisywać już smrodu jaki się z tego wydobywałem. Mimo moich starań i wysiłków, wyparzań etc., przykry zapach wciąż czuć przede wszystkim z kyusu. Jestem totalnie załamany, do tej pory nie wypiłem ani kropli należycie przyrządzonego z niego naparu. Kyusu ma szkliwo w środku. Pytanie:

- czym go doprowadzić do porządku, jeśli nie chce używać żadnych chemikaliów (to w ostateczności, ale uważam że zabiję czajnik)? Wpadłem na pomysł z kwaskiem cytrynowym albo sodą, ale nie wiem czy po nich też nie pozostanie jakiś ślad.

Proszę, ratujcie póki jeszcze można :(

2
Akcesoria / Gaiwan - gdzie szukać?
« dnia: 20 Marzec, 2010, 20:45:01 pm »
Witam!

Dla porządku zakładam nowy temat, obecnie istniejące trochę nie przystają do tematyki tego; w razie odmiennego zapatrywania - proszę administrację forum o połączenie z którymś z istniejących.

Ad rem: niesamowicie się ostatnio podnieciłem gaiwanem poczytawszy to i owo o nim i pooglądawszy co nieco na youtube ;D
Stąd wielka chęć zakupienia sobie takiego dla degustacji i delektowania się tylko i wyłącznie białą herbatą. Niestety w Polsce ciężko coś takiego znaleźć, a jeśli są to bynajmniej nie opisywane jako gaiwan, a po prostu filiżanka ze spodkiem i przykryciem, co naturalnie znacząco utrudnia poszukiwania. Nie zależy mi na jakichś b. tanich wyrobach produkowanych masowo i bez pomysłu, nie musi też to być tylko i wyłącznie wyrób sygnowany podpisem chińskiego mistrza ;)

Dlatego zwracam się do Was, drodzy forumowicze, jak do tej pory nie zawiedliście mnie, podsuwając cenne wskazówki i propozycje :)

W sklepie eherbaty nie natrafiłem też ani jedną sztukę (mówię tylko o internetowym), może Panie Mariuszu ma Pan dostęp do kanałów sprzedaży, jest w katalogu hurtowni w których się zaopatrujecie? Nie jest to oczywiście paląca kwestia, tym nie mniej gdyby udałoby mi się coś takiego upolować w kwietniu, sprawiłbym sobie (hehe) piękny prezent na urodziny ;)

Serdeczności!

3
Herbaty na co dzień / Skąd czerpać profesjonalne wiadomości o herbacie?
« dnia: 03 Grudzień, 2009, 00:47:42 am »
Jak już wspomniałem w innym temacie, zakładam (jeśli oczywiście mogę) taki temat, w którym każdy z bardziej doświadczonych Użytkowników mógłby się podzielić wszelkimi informacjami na tematy herbaciane we wszelakiej formie: czy to będzie książka, ciekawy blog polsko/obcojęzyczny, link do jakiegoś wideo dla takich nowicjuszy jak ja :) Myślę, że z czasem, po odpowiednim zebraniu i uszeregowaniu odesłań i propozycji byłaby to fantastyczna, swoista bibliografia dla każdego zainteresowanego herbacianym całokształtem.

Pozdrowienia!

Strony: [1]