Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - epyon

Strony: [1]
1
Witam
To mój pierwszy post na forum, wiec przy okazji chciałbym się z z wszystkimi przywitać. Herbaty pijam już od dłuższego czasu, głównie zielone. Zaopatrywałem się w sklepach typu Five o'clock, ale teraz chciałbym bardziej to "usystematyzować" bo tam brałem co popadnie. Miałbym też pare pytań, które męczą mnie o jakiegoś czasu + prosiłbym o polecenie jakiś fajnych herbat ;)
Przeglądałem troche forum, ale podobnych pytań nie znalazłem, jeśli powtarzam to sorry.

1. Czytałem, że pierwsze zalanie(kilkanaście sekund) powinno się wylać i dopiero ponownie zalać "na serio". Robić tak w każdych herbatach czy tylko określonych? Chodzi o walory smakowe czy usunięcie zbędnego syfu/chemii z liści?
2. Herbaty smakowe/aromatyzowane. Kupujecie takie czy robicie sami? Jeśli tak to jakie owoce? Świeże,suszone?
3. Gdzie trzymacie herbate? Żeby nie wywietrzała, nie straciła smaku itd. Puszki metalowe? Do tej pory trzymałem w torebeczkach które dostałem razem z herbatą.
4. Woda. Mieszkam w okolicach Łodzi, woda w kranie niby jest wysokiej jakości, ale ma troche kamienia. Bierzecie zwykłą wode czy kupujecie jakieś inne wynalazki?

No i jakbyście mogli polecić jakieś fajne herbaty. Jak przeglądałem oferte sklepu to piłem Gunpowder Temple of Heaven, jakąś Senche, Banche i ostatnio kupiłem Yue Zhou Long Jing(wnioskuje, że Lung Ching), kupowane w sklepie wymienionym wyżej, wiec nie wiem czy lepsze/gorsze i czy to w ogóle to samo co w eherbata.pl. Napewno chciałbym spróbować białą, żółtą, pu-ehr, yerbe(mam sprzęt) i jakąś czarną + coś fajnego zielonego. Na początek małe próbki do "zbadania rynku" ;)

Pff chyba wszystko, pewno o czymś zapomniałem, jak mi się przypomni to jeszcze bedę marudził.
Pozdrawiam

Strony: [1]