Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Saligia

Strony: [1]
1
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Poszukuje herbaty.
« dnia: 01 Luty, 2012, 11:07:07 am »
Witaj :)
Wydaje mi się, że wiem o jaką mieszankę ci chodzi. Ja kupiłam ją pod nazwą Sekret Gejszy w lokalnej herbaciarni. Reszte sobie wygoogluj :)

2
Gatunki herbat i rodzaje / Odp: Gatunki herbat dla początkującej...
« dnia: 21 Styczeń, 2012, 23:33:45 pm »
Naz,lubię wyraziste herbaty, z wyczuwalną goryczką, ale jestem otwarta na wszystkie smaki, chcę popróbować jak największej ilości klasycznych i na początku wyrobić sobie jakiś gust, żeby wiedzieć w jakim kierunku iść dalej.

ziomiwan
Bardzo dziękuję za propozycje :) Dam znać jak przetestuję herbaty, o których pisałeś.Genmaiche piłam kiedyś w herbaciarni i faktycznie jest pyszna :)
Na pewno zamówię jeszcze gunpowder, bo lubię i często pijam takiego zwykłego " marketowego", więc chętnie porównam go z jakimś lepszej jakości.

3
Gatunki herbat i rodzaje / Gatunki herbat dla początkującej...
« dnia: 21 Styczeń, 2012, 13:15:41 pm »
Przede wszystkim witam wszystkich na forum :)
Herbaty pijam od zawsze, ale są to głównie różne mieszanki smakowe z herbaciarni w moim mieście. Torebkowych nie pijam wcale. Kawę całkowicie zastąpiłam jednym zasypaniem (Palo Santo- 150 ml)  yerba mate.
W czym rzecz... chciałabym przejść na herbaty klasyczne i lepszej jakości niż te mieszanki z herbaciarni (na których zazwyczaj nie są napisane dokładne dane)
Co polecacie na początek herbacianej przygody studentce z nie największym budżetem?
Lubię herbaty zielone i pu-ehr, nie przepadam za czarnymi.
Pewnie dużo już było takich wątków, ale mam nadzieję, że ktoś mi jednak pomoże.
Pozdrawiam :)

Strony: [1]