Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Endriu

Strony: [1]
1
Herbaty na co dzień / Odp: Co teraz pijesz?
« dnia: 31 Lipiec, 2011, 21:07:44 pm »
Aktualnie pije teraz chińska herbatę zieloną z dodatkiem jaśminu. Dostałem ją od kolegi który był w chinach. Niestety nie podam dokładnej nazwy ponieważ opakowanie zostało w domu a ja wiozłem tylko cześć ze sobą. Kiedyś już piłem taka herbatę ale jakoś nie podeszła mi. Sceptycznie nastawiony do aromatyzowanych herbat spróbowałem mój nowy nabytek, naprawdę  ją polubiłem. Po zaparzeniu w temp 70 przez 1 minutę napar nabrał koloru pomarańczowego i po paru sekundach w powietrzu roznosił się zapach jaśminu. Ciekawy jestem jaką będzie reakcja moich towarzyszy z Francji i Rumuni kiedy zaparzę te herbatę jutro w pracy.

2
Herbaty dla miłośników / Odp: kolekcja herbat
« dnia: 16 Maj, 2011, 15:13:48 pm »
Polecam puszki z podwójną pokrywką.  Niektóre firmy pakują swoje herbaty w takowe puszki z podwójnym metalowym przykryciem. Ostatnio kupiłem jedną z plastikową przykrywką a na to idzie drugie metalowe (te moim zdaniem są lepsze do podwójnych metalowych). Przy zakupie puszek z podwójnym zamknięciem warto zwrócić uwagę na to czy puszka łatwo się otwiera lub zbyt luźno w jednej mam już prawie urwany „dzyndzel”

3
Herbaty dla miłośników / Odp: Moja ulubiona herbata
« dnia: 16 Maj, 2011, 15:00:03 pm »
Witam,
Zaintrygowany tym wątkiem musiałem dokonać wyboru pomiędzy trzema zielonymi herbatami Gyokuro , Tokujosencha oraz Sencha (organic od LIMY). Z tych wszystkich trzech najbardziej mi smakuje Tokujosencha oraz Gyokuro. Sencha była jakąś dla mnie bez smaku mało wyrazista.  Przeczytałem parę opinii o wyższości herbaty Gyokuro.  Moim skromnym zdaniem mimo tego ze mi smakuje nie jest ona warta ze względu na cenę jaką należy płacić tak samo dobra według mnie jest  np. Tokujosencha.  Może jeszcze nie jestem wytrawnym smakoszem aby docenić Gyokuro
Codziennie rano od jakiegoś miesiąca dzień zaczynam od Maccha , to tyle w tym temacie
Z chińskich jakie piłem to na razie króluje Lung Ching Supergrade. Próbowałem trzech rodzaji ale ten mi przypadł do gustu.
Z innych gatunków najbardziej smakują mi oolongi (tylko proszę nie milk kiedyś przypadkiem nie świadomie kupiłem i oddałem bratu :D). Polecam jednego oolonga Qualitea z Cejlonu naprawdę jest świetna wyczuwalny aromat brzoskwiń. W moim ulubionym sklepiku na Hali Targowej kupiłem oolonga  perl w kształcie kulek (liście herbaty zwinięte w kulki wielkości cukierków M&MS) nigdzie więcej jej nie widziałem w sklepach internetowych. Jeszcze jedną z tych bardziej wykwintnych która mi smakuje to oolong Mountain ,ale i tak bije wszystko ten z Cejlonu
Z innych jakie lubię ale to od czasu od czasu to Darjeeling First Flush, doceniam tę herbatę za świeży i łagodny smak.

Strony: [1]