Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - meiram

Strony: [1] 2
1
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 26 Czerwiec, 2011, 11:59:22 am »
Rozumiem, jednak każdy ma trochę inny gust. Ale jak dla mnie to jest właśnie ciekawe w herbacie, praktycznie każda ma inny smak i można eksperymentować:)

2
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 26 Czerwiec, 2011, 11:51:06 am »
Ja się nie nastawiam od razu negatywnie tylko dlatego, że jest to produkt znanej firmy. Ważne jest dla mnie odczucie smakowe, akurat ta herbata mi odpowiada.

3
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 26 Czerwiec, 2011, 11:39:03 am »
Co do zielonych mam w domu zieloną z opuncją firmy Bioaktiv. Opis na pudełku przyzwoity, że należy parzyć 3 min w 90stopniach. Herbata bardzo ładnie pachnie i dość przyjemnie smakuje.

4
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 26 Czerwiec, 2011, 11:13:22 am »
Nie sądzę, aby nawet przy dużej reklamie wszyscy zaczęli spędzać poranek przy imbryku herbaty. Rano większość osób pije kawę, która tak swoją drogą jest równie ciekawa jak herbata i miewa bardzo różne odcienie smaku. Ta kameralność ma swój urok, niewątpliwie, ale z drugiej strony rozmowa potoczyła się w tym kierunku, że większość ludzi nie wie jak zaparzać - więc może odrobina edukacji w tym względzie by się przydała.

5
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 26 Czerwiec, 2011, 00:12:35 am »
Tak media mogły by być tutaj pomocne, ale nie sądzę aby w reklamach to się pojawiło. Chyba, że jakieś programy o kulturze picia herbaty. Jednak w Polsce pijemy na modłę angielską lub rosyjską najczęściej: czyli z cukrem, z mlekiem, z cytryną. Ten wschodni sposób jest coraz bardziej znany, ale na pewno nie dominuje.

6
Herbaty czarne (czerwone) / Odp: Herbata czarna
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:55:58 pm »
Mi odpowiada ten rosyjski sposób, lubię i z konfiturami i z cukrem. Smakuje mi też z cytryną. Tylko czerwoną herbatę piję gorzką.

7
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:40:10 pm »
Faktycznie tego trzeba się uczyć i najlepiej gdyby były takie profesjonalne herbaciarnie. Sądzę, że na to w Polsce potrzeba jeszcze "chwili".

8
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z mlekiem
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:24:34 pm »
Prawdopodobnie spróbuję przy jakiejś okazji.

9
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:23:04 pm »
Znam wiele osób, którym odpowiadają podawane tam herbaty. Nie sądzę, aby wiedza na temat parzenia herbaty w Polce była tak duża, aby większość osób zwróciła na to taką szczególną uwagę. Rozumiem Twoje racje, bo to prawda, że najlepiej kiedy coś jest robione porządnie. U nas tak naprawdę dopiero takie rzeczy wchodzą na rynek i dobrze, że pojawiają się takie miejsca, gdzie ktoś stara się stworzyć fajny klimat. Nie twierdzę, że jest perfekcyjnie, ale miejsce polecam, bo mam z nim związane miłe wspomnienia.

10
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:08:43 pm »
U Flory też kiedyś byłam, ale tam jest bardzo mało miejsca. Natomiast kupowałam tam herbatę. Wiesz co do tych studentek... może i studentki, co nie powinno z góry być odbierane negatywnie, a lokal bardzo przyjemny i nie ma w okolicy podobnego. Nie spodziewajmy się tam herbaciarni jak w Chinach...po prostu miłe miejsce, gdzie moim zdaniem całkiem fajna herbatka.

11
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z mlekiem
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:02:32 pm »
Całkiem ciekawe z tym kefirem, nigdy tak nie próbowałam. Ja się nie odchudzam i słodzę 2 łyżeczki cukru :)

12
Herbaty czarne (czerwone) / Odp: Herbata czarna
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 23:00:21 pm »
Nikt nie mówił, że masz obowiązek pić je w dużych ilościach, można sobie urozmaicać. A co do właściwości: zawiera fluor, lekko pobudza, obniża ryzyko zawału. To chyba nie najgorzej.

13
Na herbacianym szlaku / Odp: Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 22:56:13 pm »
Moim zdaniem ceny są podobne jak w innych lokalach, gdzie wybór herbaty jest dużo mniejszy. Samo miejsce ma dobry, pomorski klimat, a w środku często są robione wystawy obrazów czy plakatów - co sprawia, że miejsce nie jest nudne i zawsze można zobaczyć coś nowego. Nie wiem czy osoby, które podają tam herbatę są mistrzami herbaciarstwa, ale zapewniam, że jest miła obsługa i nigdy nie zdarzyło się aby podano mi złą herbatę. Nie wiem czy jest zestaw do gog fu, nigdy o niego nie prosiłam.

14
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z mlekiem
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 22:49:11 pm »
Nigdy nie ma profanacji moim zdaniem. Czy pijemy śmieci? Myślę, że jest różnie. Ja staram się nie pić śmieci, ale nie oznacza to, że mam nie słodzić dla idei...bo ktoś uzna,że to profanacja. Nie lubię jak się przesadza z ideologią. Herbata ma smakować :)

15
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata z mlekiem
« dnia: 25 Czerwiec, 2011, 12:47:46 pm »
Zdarza mi się pić bawarkę, choć nie codziennie. Zauważyłam, że wiele osób uważa mleko lub cukier za...profanację...trochę zbyt mocne słowo jak na mój gust. W Tybecie ubija się herbatę z jaczym masłem i solą - to dopiero coś innego i co na to osoby, które mówią o profanacji?;) Sadzę, że sposób podawania oraz dodatków to kwestia kulturowa po prostu. W Polsce często pije się z cukrem i cytryną co jest wyniesione z tradycji Rosyjskiej. Zresztą kawę "po polsku" kiedyś rozumiano jako słodzoną i z gęstą słodką śmietanką - najwidoczniej Polacy w większości preferują słodkie smaki. Nie widzę w tym nic osobliwego, ani profanującego.

Strony: [1] 2