Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Michał

Strony: [1] 2
1
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata która pięknie zakwita po zaparzeniu
« dnia: 06 Grudzień, 2009, 14:07:56 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=mnH3EAES8_8
Wystarczy wpisać na YouTube hasło "blossom tea".

2
Herbaty na co dzień / Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
« dnia: 06 Grudzień, 2009, 13:45:05 pm »
Większość ludzi myśli, że wystarczy coś łykać czy pić i będą efekty. To tak jakby powiedzieć, że jak będziemy pić nalewki i napary z Miłorzębu Japońskiego to nie będziemy musieli się uczyć.

3
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Opinie o nowych torebkach
« dnia: 16 Październik, 2009, 22:20:08 pm »
Muszę przyznać, że te nowe torebki są świetne. Po pierwsze są mniej delikatne, niż poprzednie, więc trudniej je zniszczyć, co czasem się przydaje. Po drugie oczywiście łatwiej je otwierać/zamykać bez ryzyka "zużycia" klipsu. Po trzecie są dużo bardziej szczelne od poprzednich, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku rzeczy, na które niekoniecznie mamy puszkę, a troszkę poleżą w szafce. Wyglądają porządniej i bardziej profesjonalnie.
Na koniec, ażeby nie było tak cudownie jedna wada. Mam wrażenie, iż to ich spłaszczenie powoduje zmniejszenie pojemności. Możliwe, że to tylko subiektywne odczucie, ale po dotychczasowych zakupach nie jestem taki pewny. Np. pu erh mini toucha ledwo się do nich mieści. Czas pokaże jak się sprawią...

4
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 15 Październik, 2009, 14:46:36 pm »
Mam pytanie odnośnie czajniczków i czarek z porcelany i innych materiałów. Czy trzeba je jakoś specjalnie przygotowywać przed pierwszym parzeniem, itd.

5
Akcesoria / Odp: Termometr
« dnia: 30 Wrzesień, 2009, 14:26:36 pm »
A jakiego termometru używasz?

6
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 26 Wrzesień, 2009, 22:33:58 pm »
Ja nie zawsze wylewam pierwszy napar. Jest to zależne od herbaty, tzn. rozmawiałem ze znajomym, który ma większe pojęcie ode mnie i stwierdził, że między Chinami, Japonią jest ogromny przeskok technologiczny. Ponoć chińczycy stosują "więcej chemii" w produkcji herbaty. Poza tym warto podkreślić, że jeśli mamy do czynienia z herbatami typu Gyokuro lub Fukamushicha, które parzymy 30 - 60 sekund to przelanie choćby przez te kilka, kilkanaście sekund zabiera zabiera dużo ze sobą.

7
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Co sądzicie o herbatach w saszetkach?
« dnia: 24 Wrzesień, 2009, 15:36:41 pm »
To byłaby dobra rzecz choćby na prezent do kupienia, bo niektórzy lubią herbatę, ale na przykładzie mojej ciotki podam, że ona by nie umiała jej zaparzyć, a to mogłoby być dla niej dobre na początek...

8
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 23 Wrzesień, 2009, 15:15:07 pm »
A to zwracam honor...  ;D Po prostu są ludzie, którzy tak myślą na poważnie, a do nich jakoś nie mam szacunku... ;) Myślę, że to może być powoli popkulturą tak jak jest z np. Che Guevarą.

9
Akcesoria / Odp: Czajniczki i dzbanki do herbaty
« dnia: 22 Wrzesień, 2009, 19:16:58 pm »
To był cios poniżej pasa...  :-\ Polecam odwiedzić czarkę i obejrzeć nowe czajniczki jakie przyszły ostatnimi czasy... Czajniczki dużo ładniejsze. Osobiście zachwycam się tymi z liczną transkrypcję lub np. "rysunkiem" koguta (z tego co pamiętam symbol Bai Ji Guan'a). Zwłaszcza te typu yixing lepione z jednego kawałka gliny przez mistrzów... Po prostu poezja.  :D

10
Herbaty dla miłośników / Odp: Moja ulubiona herbata
« dnia: 14 Wrzesień, 2009, 18:55:55 pm »
Osobiście nie znoszę papierosów i cieszę się, że w Czarce się nie pali. Do kolegi nic nie mam, bo każdy robi co lubi, chociaż nie wiem czy papieros nie psuje smaku herbaty (o aromacie nie wspominając), ale dym z papierosa ogólnie psuje mi humor, więc nie spróbuję. Ale kadziło daje ciekawe odczucia, jeśli nie jest zbyt "drastyczne"...  :)

11
Herbaty na co dzień / Odp: Jak wybrać i kupić dobrą herbatę?
« dnia: 08 Wrzesień, 2009, 16:31:24 pm »
No ja wiem. :D Dopiero się staje stałym klientem, ale nigdzie indziej się nie wybieram. Aha. Dla Ciekawych u mnie w Carrefour'ze jest czarna herbata Eternal w puszcze 100 gram za 21 złotych...  8) Nic mnie już nie zdziwi.

12
Herbaty na co dzień / Odp: Jak wybrać i kupić dobrą herbatę?
« dnia: 06 Wrzesień, 2009, 20:25:29 pm »
Sposób dobry, jednakże problematyczne jest często podejście "sprzedawcy" do klienta. W większości sklepów w których byłem (może po prostu kiepsko trafiłem) nie miałem możliwości wyboru gramatury innej, niż 50 lub 100 gram... Ewentualnie więcej.

13
Herbaty dla miłośników / Odp: Moja ulubiona herbata
« dnia: 06 Wrzesień, 2009, 20:22:17 pm »
Te w białych papierkach są cudne... :] Niestety czekamy już trochę na nie...
Może byłem zbyt brutalny wcześniej jeśli chodzi o herbaty, ale wiecie jacy czasem są ludzie. Przepraszam wszystkie herbatki owocowe.  ;D
A tak odnośnie pytania
Ktoś słodzi nie-Minutkę?
Ja słodzę sagi, liptony i tego typu napoje...

14
Herbaty dla miłośników / Odp: Moja ulubiona herbata
« dnia: 06 Wrzesień, 2009, 14:48:04 pm »
Problematyczne jest to, iż w naszym kraju wszystko co jest robione z roślin do picia i nie jest kawą ma przylepioną plakietkę "herbat, herbatek, napojów herbacianych", etc. To, że zioła są sprzedawane w herbaciarni ma raczej związek z tym, że wiele osób (również ja) je kupuje. Takie generalizowanie sklepów w dzisiejszych czasach jest raczej spowodowane rynkiem, gdyż większość chce kupić wszystko w jednym miejscu.

Problematyczni są ludzie, nie asortyment. Dla przykładu podam dwie sytuacje z wczoraj. Odbywał się pokaz Yerba Mate. Przyszedł chłopak i chciał kupić "Zieloną herbatę-melisę w saszetkach" i był nad wyraz zdziwiony, że czegoś takiego w herbaciarni nie ma. Drugą osobą, której nie znam, a już nie znoszę jest Pani, która przyszła na pokaz, pytała się co to jest. Odpowiedziałem dość wyczerpująco, że to jest yerba starając się stworzyć podniosły nastrój... Pani na to "Czyli herbatka?" bardziej odpowiadając, niż pytając. Wypiła zawartość dwóch matero gmerając w nich bombillą, dzięki czemu degustacja się zakończyła... Dlatego trzeba rozróżniać te rośliny.

PS. Jedyne co można nazwać herbatką, to mieszanka ziół lub owoców z herbatą. Ewentualne nazywanie suszu z owoców (przeznaczonego do parzenia) herbatką, jest uproszczeniem dla konsumentów.

15
Ja szczerze zaproponowałbym coś w rodzaju kursów, degustacji i może "spotkań" dla zainteresowanych. Sam niewiele do tej pory wiem i przyjemnie byłoby porozmawiać z kimś kto ma dużo więcej doświadczeń dotyczących herbaty. Degustacje byłyby o tyle pozytywne, że można by spróbować wielu herbat w miłym gronie "nie zalewając się" litrami tego specjału.

PS. Świetnym pomysłem są za to wielkie poduszki i pokazy yerba mate oraz "japońskiej ceremonii parzenia herbaty".

Strony: [1] 2