Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Nandariel

Strony: [1]
1
Herbaty dla miłośników / "Leżakowanie" herbat?
« dnia: 09 Czerwiec, 2014, 14:14:34 pm »
Witajcie serdecznie :) Ostatnio, czytając informacje na temat herbat, natknąłem się na pewną ciekawostkę - otóż czytałem o kilkudziesięcioletniej herbacie. Po głębszym poszperaniu w internecie znalazłem ofertę pewnego pana, który szukał starej herbatki, nie zważając na cenę.
Teraz pytanie do Was, bo zdecydowana większość zna się na tym o wiele lepiej niż ja - czy herbata może "leżakować" podobnie jak wino? W jaki sposób to się odbywa? W czym jest przechowywana? Rozumiem, że nie wszystkie rodzaje herbat się do tego nadają.
Może miał ktoś z Was okazję skosztować takiego rarytasu i może coś na ten temat powiedzieć?
Pozdrawiam ;)

2
Herbaty zielone / Zielona herbata - jak idealnie zaparzyć?
« dnia: 11 Luty, 2014, 20:08:30 pm »
Witajcie, jest to mój pierwszy temat i post na tym forum.
Od jakiegoś czasu piję zieloną herbatę i po prostu uzależniłem się od jej smaku, jest świetna.

Jednak chcę, by była jak najlepsza, więc mam do Was kilka pytań odnośnie jej parzenia. Wiem, że temperatura i długość parzenia jest różna w zależności od gatunku herbaty.

Aktualnie mam herbatę Japan Bancha Arashiyama. Zgodnie z poleceniem na opakowaniu (a raczej niewielkiej naklejce, herbatę kupuję w herbaciarni) należy ją parzyć przez około 2 minuty w 60 - 70 stopniach Celsjusza.
Używam zwykłego czajnika gazowego, zazwyczaj odczekuje około 7-8 minut na ostygnięcie wody.

Herbatę tą pijam w kubku (250ml), wsypuję jedną łyżeczkę herbaty i czekam na ostygnięcie wody. Później zalewam, odczekuję około 3 minut i później "fusy" wyciągam specjalnym koszyczkiem (http://hobbyhouse.pl/data/gfx/pictures/large/2/9/492_1.jpg) i je po prostu wyrzucam do kosza. Dodam, że nie zaparzam herbaty w tym koszyczku, po prostu łatwo mi jest wyłowić fusy za pomocą tego przyrządu, na dnie zostają jedynie najdrobniejsze kawałeczki.

Powiedzcie mi proszę, dobrze zaparzam tą herbatę? A może robię jakieś kardynalne błędy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Strony: [1]