Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - sakuraa1212

Strony: [1]
1
Na herbacianym szlaku / szkoła herbaty
« dnia: 20 Grudzień, 2009, 10:56:29 am »
pozwolę zacząc nowy wątek i podzieli się informacją którą znalazłam :

Cejlońska marka herbaty Dilmah oraz francuski Instytut Paula Bocuse’a utworzyły w Lyonie pierwszą międzynarodową Szkołę Herbaty.

Od 1 października 2009 Szkoła Herbaty stanowi integralną część programu I roku Hotelarstwa i Gastronomii Instytutu Paula Bocuse'a. Po ukończeniu kursu studenci będą potrafili właściwie zaparzyć i podać każdy rodzaj herbaty, a także dobierać odpowiednią herbatę do potraw i tworzyć na bazie herbaty oryginalne dania i koktajle.

Mimo iż herbata budzi coraz większe zainteresowanie konsumentów na całym świecie, w dużej mierze dzięki rosnącej świadomości jej walorów zdrowotnych, sztuka jej prawidłowego parzenia i podawania wciąż pozostaje rzadką umiejętnością. Jednym z głównych celów Szkoły Herbaty jest zmiana tego stanu rzeczy, poprzez edukację osób, które w niedalekiej przyszłości będą decydowały o jakości kuchni i obsługi wielu znakomitych restauracji i hoteli na całym świecie. Dzięki rzetelnej wiedzy na temat herbaty i czynników wpływających na jej jakość, smak i aromat, absolwenci Instytutu będą proponować swym gościom doskonałą herbatę, zaparzoną i podaną w doskonały sposób.

W inauguracji przedsięwzięcia wzięli udział Paul Bocuse – jeden z najznakomitszych francuskich szefów kuchni i współzałożyciel Instytutu, oraz Merrill J. Fernando –założyciel marki Dilmah i jeden z najbardziej doświadczonych kiperów herbaty na świecie.

„Moją misją jest przywrócenie herbacie jej blasku: najwyższej jakości i różnorodności – powiedział w swym przemówieniu Merrill J. Fernando. – Misję tę uda mi się wypełnić tylko pod warunkiem, że będę umiał podzielić się z innymi moją wiedzą i miłością do herbaty. Współpraca z Instytutem Paula Bocuse'a to dla nas wielki zaszczyt, a także ważny krok na tej drodze. Będziemy mieli okazję przedstawić studentom Hotelarstwa i Gastronomii herbatę z perspektywy producenta i przekonać ich, że herbata to napój wyjątkowy, zasługujący na ich szacunek i atencję."

2
Tematy luźne / Cytaty i aforyzmy o herbacie
« dnia: 15 Październik, 2009, 17:25:01 pm »
Dużo mądrych ludzi wypowiadało się na temat herbaty i jej właściwości. Więc chciałabym podzielić się moimi ulubionymi z książki "Herbata.eliksir młodości, smaku i dobrego samopoczucia"

--Wystarczy, że wypijemy jedną filiżankę herbaty dziennie, aby umarł z głodu jeden farmaceuta
             Przysłowie chińskie

--Jeśli jet ci zimno, herbata cię ogrzeje.
  Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi.
  Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.
               William Gladstone

--Gdzie jest herbata tam jest nadzieja.
                  Regina Helker

--Herbata jest czymś magicznym, może nawet ósmym cudem świata.
                 H.Rahman

--Jakość herbaty to decyzja, którą podejmują usta.
               Lu Yu

--Herbata ożywia naszą wyobraźnię,
  podtrzymuje omdlewającą głowę
  ipozwala zachować spokój duszy.
              Edmund Waller

--To zadziwiające, że czajnik może jednocześnie uosabiać przyjemność       przebywania w samotności i w towarzystwie
                Anonim

--Nie istnieje żaden na tyle powazny problem,
  którego nie dałoby się załagodzić filiżanką dobrej herbaty.
                 Bernard-Paul Heroux

--Co jest najwspanialszą rzeczą dla ludzi, którzy tak jak ja, podażają drogą herbaty? Moja odpowiedź brzmi: jest nią wspólnota między gospodarzem a gościem, łacząca obydwa serca. Przy wspólnej filiżance herbaty..odczuwasz jedność z przyrodą i odnajdujesz spokój.
                    Soshitsu Sen

--Nie interesuje mnie nieśmiertelność,
  interesuje mnie tylko smak herbaty.
                  Lu Tung

--Masz ochotę na herbatę?
  - Nie, pragnę pieśni, muzyki. Pragnę miłości i piekna.
 - Naprawdę nie chcesz herbaty?
                 Woody Allen

   a to moje ulubione :)
--Ciesze się, że nie urodziłem się przed odkryciem herbaty.
                William Gladstone

Strony: [1]