Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Madhatter

Strony: [1]
1
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Kiedy Lung Ching???
« dnia: 24 Luty, 2012, 21:37:20 pm »
Miałem zamawiać a tu taki cios  :'(

2
Wszystko o sklepie eherbata.pl / pokornie dopraszam się Assam Green ;-)
« dnia: 21 Sierpień, 2011, 18:55:31 pm »
U konkurencji jest  :P Chyba, że wyjątkowo niesmaczny, to zrozumiem :)

Edycja: Darjeeling Green też jest u konkurencji a ja chciałbym spróbować ;)

3
Herbaty na co dzień / sprzedaż herbat w Polsce
« dnia: 09 Sierpień, 2011, 08:01:28 am »
Interesujący artykuł z Rzepy o rynku herbat:

Cytuj
Czarne herbaty mają rywali w Polsce
Beata Drewnowska 08-08-2011, ostatnia aktualizacja 08-08-2011 14:20

Niemal co trzecia złotówka wydawana przez Polaków na herbatę trafia do producentów herbat ziołowych i owocowych. W tym roku wydatki na nie zwiększą się o ok. 3 proc.

Polacy są jednymi z największych amatorów herbaty w Europie. W tym roku średnio na jednego mieszkańca naszego kraju przypadnie 1 kg tego produkty - szacuje firma badawcza Euromonitor International. Tymczasem spożycie per capita w Europie Wschodniej będzie na poziomie 0,8 kg, a w Europie Zachodniej 0,7 kg.

Tak duże spożycie powoduje, że łączna wielkość rynku herbaty w naszym kraju nie rośnie już tak szybko, jak jeszcze kilka lat temu. Euromonitor szacuje, że w rym roku kupimy jej 40 tys. ton, wobec 39,8 tys. ton w 2010 r. Wielkość sprzedaży na tym poziomie utrzyma się co najmniej do 2015 roku.

Tegoroczne wydatki Polaków na herbatę urosną o 2,4 proc., co niemal 553 mln euro (ok. 2,2 mld zł). Nieco szybciej, bo o 3 proc.  będzie rosła w tym roku wartość segmentu herbat owocowych i ziołowych. W 2011 r. wyniesie ona ok. 162 mln euro. Natomiast za cztery lata rocznie będziemy przeznaczać na herbaty z suszonych ziół i owoców 175 mln euro.

Według firmy Nielsen w ubiegłym roku do herbat ziołowych należało prawie 21  proc. polskiego rynku herbaty pod względem wartości sprzedaży. Kolejne 8 procent przypadało na herbaty owocowe.

Wzrostu produkcji herbat ziołowych oraz popytu na nie na polskim rynku spodziewa się także Sylwia Mokrysz, członek zarządu Mokate.  - Dlatego inwestujemy w ich produkcję, w nowoczesne laboratoria i we własne mieszanki herbaciane – mówi Sylwia Mokrysz.

Swój udział w segmencie herbat ziołowych Mokate szacuje na ok. 25 proc. W 2011 r. firma wyda na inwestycje związane z produkcją herbat 15 mln zł, tyle samo co w 2010 r.

Wzrostu sprzedaży herbat innych niż herbaty czarne —  stanowią według Nielsena nadal około 60 proc. rynku w ujęciu wartościowym — spodziewa się także Herbapol Lublin. Do ich zakupów będzie nas według przedstawicieli firmy motywować coraz większa wiedza o zaletach zdrowotnych tych produktów. Ponadto tak duży udział herbat czarnych nie jest typowy w naszym regionie. Tylko w Czechach i na Słowacji niemal dwie trzecie kupowanych tam herbat to produkty na bazie owoców i ziół.

Coraz popularniejsze są w Polsce także herbaty zielone. Nielsen podaje, że w 2010 r. wydatki na nie zwiększyły się o 23 proc. Według Euromonitora do 2015 r. wartość tej części herbacianego  rynku zwiększy się do 20,4 mln euro. W 2010 r. była na poziomie 15,3 proc.
źródło: http://www.rp.pl/artykul/141009,698942.html

4
Herbaty na co dzień / herbaty podobne do... najlepiej z eherbata.pl
« dnia: 02 Sierpień, 2011, 21:01:26 pm »
Witam :)

Ostatnio zdarzyło mi się pić Gunpowder, Yunnan Green, Lung Ching i Chun Mee z eherbata.pl Wszystkie te herbaty mi bardzo odpowiadają.

Jestem ciekawy, jakie jeszcze zbliżone w aromacie i smaku a także w cenie ;) gatunki zielonych herbat polecicie?

P.S.
Kokeicha była w mojej ocenie okropna :(

5
Wszystko o sklepie eherbata.pl / podmiana maila bez utraty punktów
« dnia: 02 Sierpień, 2011, 19:08:52 pm »
Czy możliwa jest zamiana emaila w profilu bez utraty punktów rabatowych. Zapisując się do sklepu nie znałem go i dałem rzadko używany email [obawy przed spamem]. Teraz chcę dać swój główny, ale nie wiem, czy nie stracę rabatu. Oczywiście imię i nazwisko pozostają te same :)

6
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Lubienie eherbaty na FB ;)
« dnia: 31 Lipiec, 2011, 07:23:05 am »
Witam,

czy za lubienie eherbaty pod własnym nazwiskiem można dostać jakiś bonus podczas zakupów? :)

Pozdrawiam

7
Wszystko o sklepie eherbata.pl / moja opinia o sklepie - pierwsze zakupy
« dnia: 15 Lipiec, 2011, 14:16:52 pm »
Witam Forumowiczów

jestem świeżo upieczonym miłośnikiem herbaty. Dzisiaj otrzymałem paczkę z eherbata.pl :-) Wszystko zgodne z zamówieniem, paczka solidna, torebki z herbatą jeszcze solidniejsze, herbaciany gratis znalazł się również - wszystko bez najmniejszego zarzutu - wyłącznie pozytywy. Same herbaty pachną naprawdę zachęcająco, ale o tym napiszę gdy będę kolejne próbował.

Jeżeli chodzi o minusy: jedna z pozycji nie była dostępna pomimo figurowania w sklepie internetowym oraz odrobinę wolne odpowiedzi na maile - około 24 godzin [chociaż bardzo grzeczne i wyczerpujące, za co duży plus].

Mogłoby być do wyboru nieco więcej Yerba Mate - po co kupować w innych sklepach, gdy można za jednym razem zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne?

Jednak generalnie jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę sklep eherbata.pl polecić :)

Strony: [1]