Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Aiwendil

Strony: [1]
1
Herbaty dla miłośników / Hojotea.com
« dnia: 24 Luty, 2018, 21:33:51 pm »
Chciałbym podzielić się linkiem do strony internetowej sklepu hojotea.com. Nie jest to reklama ani nic w tym rodzaju. Dlaczego więc zamieszczam tu ten link?

Otóż jest to prawdziwa kopalnia wiedzy na tematy herbaciane. Myślę, że wielu z tych informacji próżno szukać gdziekolwiek indziej - widać, że napisała je osoba z ogromną wiedzą, doświadczeniem i pasją.

Wystarczy wejść na dowolny opis herbaty z oferty, by cieszyć się długim, szczegółowym wykładem na temat specyfiki rodzaju, historii powstania, tajników obróbki i wielu innych. Zaczytuję się w tym od dłuższego czasu, nie do uwierzenia, że jest to po prostu sklep internetowy.

Mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie stać na te herbaty - ceny niektórych z wyższej półki powalają, szczególnie oolongów Dan Cong, z których większość z oferty pochodzi z pojedynczych, kilkusetletnich drzew.

W każdym razie polecam każdemu miłośnikowi herbaty, który w miarę włada językiem angielskim. Specyficznego uroku dodaje fakt, że z pewnością pisał to wszystko sam właściciel, Akira Hojo - jest tam tyle drobnych niezręczności czy pomyłek, że nawet można się czasem pośmiać.

2
Cześć,

Chciałbym zgłosić błędy w opisie herbaty Fengqing Ye Sheng. Rzeczywiście herbata ta pochodzi z odmiany Ye Sheng, czyli dzikiej purpurowej, ale NIE jest to Zi Cha.

Ye Sheng, albo inaczej Dehungensis, jest odmianą poprzedzającą Camellia Sinensis i Assamica, i nie jest ona hybrydą. Zi Cha natomiast jest naturalnie występującą mutacją odmiany Assamica.

Wiem, że nie ma to większego znaczenia dla znakomitej większości klientów, ale uważam, że w sklepie mającym w nazwie "specjalistyczny" powinny być jednak poprawne informacje :)

Pozdrawiam i przepraszam, że się czepiam. W miarę możliwości proszę o poprawienie opisu herbaty.

Strony: [1]