Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Marcin

Strony: [1]
1
Herbaty na co dzień / Zielona herbata dająca kopa i na popołudnie
« dnia: 03 Kwiecień, 2015, 21:02:47 pm »
Witam,
 moglibyście polecić jakąś zieloną herbatkę, która da mocnego kopa przed siłownią?
Budżet ograniczony, więc rozważam wybór którejś z niżej podanych:

Gunpowder, Lung Ching, Liu Pan Shui, Che Tai Nguyen, Sencha, Chun Mee.

Kiedyś piłem Gunpowder i mi nie podeszła. Ale to głównie dlatego, że była mocna i cierpka w smaku. Może tym razem warto po nią jeszcze raz sięgnąć i się do niej przekonać?
Lung Ching mam już końcówkę i muszę przyznać, że jedna z moich ulubionych herbat jakie piłem. Zamówiłbym jeszcze raz, tylko nie wiem, czy nie jest za łagodna w porównaniu do innych.

Jeszcze chciałbym jakąś herbatę na popołudnie/wieczór z małą zawartością teiny, żeby nie mieć problemów ze snem. Lubię Banchę, ale może tym razem coś innego?

2
Herbaciarnia Czarka na ul. Floriańskiej 13 w Krakowie / Pytanie o menu
« dnia: 23 Październik, 2013, 15:01:47 pm »
Witam,
Zauważyłem, że w menu jest podana liczba zaparzen. Mógłby mi ktoś bliżej wyjaśnić o co w tym chodzi? Czy to oznacza, że jeśli jakaś herbata ma 3 parzenia, to dostane 3 czajniczki z herbatą?

3
Herbaty na co dzień / Prośba w wyborze
« dnia: 21 Luty, 2011, 00:28:12 am »
Witam,
Ostatnio zacząłem pić dużo zielonej herbaty. Posmakowała mi, ale jest to herbata z marketu, liściasta, za ok. 3 zł. Dlatego chciałbym zaopatrzyć się w jakąś lepszą jakościowo. Przeglądnąłem ofertę na eherbata i nie mogę się zdecydować. Dodatkowo moją uwagę zwróciły też herbata czerwona i Yerba mate.

Może napiszę co oczekuję od herbaty. Przede wszystkim, aby pobudzała, polepszała koncentrację, likwidowała stres, dobrze wpływała na układ trawienny...
No i żeby była tania. 100g za ok. 15 zł. Myślę, że takie na początek wystarczą, bo i tak na pewno będzie lepsza, niż taka ze sklepu. A jak posmakuje, to pomyślę o tych z wyższej półki :)


Moje wymagania chyba najlepiej by spełniała Yerba Mate. Ale wydaje mi się, że z nią jest za dużo kombinowania. Mam na myśli zaparzanie. Zielona herbata też z tego co czytałem pobudza, dobrze wpływa na trawienie, ma dużo witamin, itd. Dlatego to jest dla mnie priorytet.
Aktualnie przyrządzając zieloną herbatę używam takiego zaparzacza
http://czerwona-herbata.net/wp-content/uploads/2010/04/zaparzacz.jpg
Ewentualnie zaparzam w dzbanku a później przelewam do dużego kubka :)
Więc chyba jest ok, tak?

Co do Yerba Mate, to da się to przyrządzać w ‘domowych warunkach’, czy potrzebne mi będą specjalne akcesoria?
Jeśli chodzi o herbatę czerwoną, to z tego co wiem dobra jest na odchudzanie. Na razie nie potrzebuję się odchudzać, bo jestem na etapie budowania masy hehe ale podobno, że ta herbata może długo leżeć. A im starsza, tym lepsza. Więc to byłby zakup przyszłościowy.

Czy moglibyście mi polecić kilka herbat? Jestem skłonny kupić kilka rodzajów. Powiedzmy po 2 rodzaje z herbaty zielonej, czerwonej i yerba mate. Tylko, żeby były w miarę tanie :) Ewentualnie mogę tez wziąć w mniejszej gramaturze - 50g i więcej rodzajów. Tak chyba by było nawet lepiej, bo z tego co widzę, czy bym brał 50g, czy 100g, to cena ta sama.
Z zielonych zastanawiałem się nad gunpowder, Chun Mee i Lung Ching.
A co myślicie o zielonej herbacie z dodatkami? Np. z żurawiną albo jasminowa?
Odnośnie Pu erh i Yerba Mate to nie mam pomysłu.

Dziękuję za przeczytanie i proszę o pomoc :)


Strony: [1]