Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Naz

Strony: [1]
1
Tematy luźne / Jaką wybrać na początek Yerba Mate?
« dnia: 01 Czerwiec, 2012, 14:44:15 pm »
Moja mama usłyszała ostatnio o właściwościach Yerba Mate m.in. o jej właściwościach pobudzających, dzięki którym, w tej sferze, można zastąpić kawę. Nigdy jej nie piłem i nie wiem jaki smak wybrać mamie. Nie wiem, jak smakuje czysta Yerba. Jeśli chodzi o herbaty to lubi zarówno bez dodatków jak i smakowe. Woli herbaty delikatne, raczej o owocowych i kwiatowych nutach, a odpadają te dymne. Lubi wszelkie owocowe dodatki do herbat. Jaką byście, w takim przypadku, polecili Yerbę?

2
Herbaty na co dzień / Przeziębienie a smak herbaty
« dnia: 13 Kwiecień, 2012, 13:42:36 pm »
Od ok. trzech dni zmagam się z dosyć silnym przeziębieniem. No i pojawił się problem z wyborem herbaty. Gardło i nos zawalone, co znacznie ogranicza doznania smakowe. Wydmuchany nos przed kosztowaniem niewiele pomaga. Po chwili ponownie jest pełny, a i chore gardło nie pozwala na pełną satysfakcję ze smaku.
W takim wypadku odstawiam delikatne i o złożonym smaku herbaty. Rezygnuję także z Gongfu. Sięgam po klasyczne czarne (w tym przypadku cejlońska) i mocne zielone np. teraz piję Che Tai Nguyen parzoną we wyższej temp. i przez dłuższy czas. Wczoraj skusiłem się na Gyokuro Asatuyu i nie odczuwałem tego smaku, co przed przeziębieniem. Nuty smakowe, które już się pojawiły, jedynie przypominały te poprzednie i w ogóle była płytka.
Jak to wygląda u Was, w takim wypadku, z doborem herbat? Może macie jakieś sposoby na przywrócenie właściwego odczuwania smaku?

3
Akcesoria / Zaparzanie Pu-Erh
« dnia: 07 Luty, 2011, 18:59:45 pm »
Pytałem się kiedyś o zaparzanie Oolong w żeliwnym czajniczku, w którym przygotowuję napar z zielonej herbaty. Tym razem chciałem się dowiedzieć, czy sporadyczne parzenie Pu-Erh w owym czajniczku nie wpłynie na smak parzonych zielonych herbat. Na początek chciałem spróbować herbaty pięcio-siedmioletniej. Nie mam zamiaru parzyć Pu-Erh z dodatkami.

4
Akcesoria / Zaparzanie Oolong
« dnia: 05 Styczeń, 2011, 18:34:33 pm »
Mam pytanie dotyczące parzenia Oolong w tym samym czajniczku, w którym przygotowuję napar z zielonych herbat. Czy przygotowanie tej pierwszej herbaty nie wpłynie na smak zielonej herbaty z kolejnych parzeń?

5
Akcesoria / Przechowywanie zielonej herbaty do powtórnego zaparzenia.
« dnia: 28 Grudzień, 2010, 22:10:14 pm »
Witam! Moje fascynacja herbatą zaczęła się jakieś dwa miesiące temu. Zagłębiając się w stronach na temat herbaty, widzę jak wiele muszę się jeszcze nauczyć. Jest to nauka jednak bardzo przyjemna :)Zacznę od pytania, na które nie mogłem nigdzie odszukać odpowiedzi... Chodzi mi o przechowywanie zielonej herbaty do powtórnego zaparzenia. Pewnie popełniam błąd trzymając ją w zaparzaczce w żeliwnym czajniczku, w którym przygotowuję napar? Chciałbym także wiedzieć, jak długo można przechowywać raz zaparzone liście?

Strony: [1]