Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ziomiwan

Strony: [1]
1
Mieszkańcy Ameryki Południowej piją duże ilości herba mate (hiszp. yerba mate), dziennie od 2 do 3 litrów. Ostatnie badania wskazują, że to bardzo dobry dla zdrowia zwyczaj, ponieważ bioaktywne składniki naparu wywołują śmierć komórek raka jelita grubego.

Pochodne kofeiny z herba mate nie tylko wywołują śmierć ludzkich komórek raka jelita grubego, ale i znacząco obniżają stężenie ważnych markerów stanu zapalnego - opowiada prof. Elvira de Mejia z University of Illinois. To istotne, ponieważ stan zapalny sprzyja uruchamianiu kolejnych etapów rozwoju nowotworu.

De Mejia i Sirima Puangpraphant oddziaływały na ludzkie komórki raka jelita grubego pochodnymi kwasu kawoilochinowego (CQA). W miarę jak zwiększano stężenie CQA, dochodziło do nienaprawialnych uszkodzeń DNA i nasilała się apoptoza.

Zespół opisał mechanizm korzystnych dla zdrowia wydarzeń. Najpierw pewne pochodne kwasu kawoilochinowego znacznie obniżają poziom różnych markerów stanu zapalnego, w tym działającego jako czynnik transkrypcyjny kompleksu białkowego NF-κB, który reguluje wiele genów kodujących enzymy. Później do gry wkraczają kaspaza-8 (jedna z kaspaz inicjatorowych) oraz kaspaza-3 (odpowiedzialna za hydrolizę białek cytoszkieletu i błony otaczającej jądro komórkowe). Jednym słowem: powstaje mniej komórek nowotworowych, a istniejące ulegają zniszczeniu.

Gdybyśmy mogli ograniczyć aktywność NF-κB, ważnego markera łączącego stan zapalny z nowotworem, mielibyśmy większą kontrolę nad przemianą zwykłych komórek w komórki rakowe. Ponieważ mikroflora jelit odgrywa ważną rolę we wchłanianiu i metabolizmie pochodnych kofeiny, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe właściwości herba mate ujawniają się najsilniej właśnie w obrębie przewodu pokarmowego.

Niedługo ukażą się wyniki studium, w ramach którego porównywano zachorowalność na raka jelita grubego u szczurów pijących wyłącznie herba mate (grupa eksperymentalna) i gryzoni pijących tylko wodę (grupa kontrolna).

źródło: http://kopalniawiedzy.pl/herba-mate-rak-jelita-grubego-apoptoza-markery-stanu-zapalnego-kwas-kawoilochinowy-Elvira-de-Mejia-Sirima-Puangpraphant,15009

2
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Wyniki konkursu!
« dnia: 12 Wrzesień, 2011, 22:06:28 pm »
Z małym poślizgiem, ale jednak eherbata opublikowała wyniki konkursu
http://eherbata.pl/news/wyniki_konkursu_fotograficznego

Wygrali najlepsi! :)


Aura herbaty świetne zdjęcie. Czyżby jakiś pracownik jakiejś herbaciarni? ;)

Piękno herbaty- super fotka, ładna czarka, gaiwan minimalistyczny, ale zarazem ładny.

Mój herbaciany czas, Zimowy Poranek- fajne zdjęcie :) gdyby w zdjęcie troszkę więcej pokazywało to idealne do logo sklepu z herbatą :) .

Tylko herbaciany odjazd jakoś według mnie niema nic wspólnego z herbatą.

Ja otrzymałem wyróżnienie z czego bardzo się cieszę :) .  (za wyróżnienie jakaś nagroda była?:))

Wszystkim zwycięzcom gratuluję!! :)


Może opublikujecie na forum, albo fb wszystkie nadesłane zdjęcia Mariuszu? Chciałbym zobaczyć to co nadeszło.

3
Herbaty na co dzień / Koncentrat herbaty
« dnia: 14 Marzec, 2011, 21:12:58 pm »
Czy spotkaliście się już z koncentratami herbat zielonych?
Dziś przeglądając allegro natknąłem się na coś takiego:
http://allegro.pl/nowosc-herbata-zielona-i1507622190.html

Pił to ktoś?

4
Herbaty na co dzień / Herbata prasowana Haichao
« dnia: 27 Wrzesień, 2010, 21:58:01 pm »
Czy piliście herbatę zieloną prasowaną Haichao??
Ja niedawno zakupiłem takową w Bomi ;) .
Zakupiłem, bo była to pierwsza herbata zielona prasowana jaką widziałem w życiu, że kosztowała 15zł za 125gram to wziąłem.

Smak... hmmm... łagodny, lekko aromatyczny, aczkolwiek dość intensywny.

Co myślicie o takich herbatach??

Strony: [1]