Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Razirr

Strony: [1]
1
Herbaty na co dzień / Sparzone Liście
« dnia: 16 Czerwiec, 2012, 11:37:42 am »
Ostatnio kupując jedną z herbat natknąłem się na napis : "Najlepszy smak zielonej herbaty uzyskamy gdy najpierw krótko sparzymy listki wrzątkiem, a po odsączeniu ponownie zalejemy je wodą (...)"

Nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony jest to jakiś sposób na herbatę która nie boi się bardzo gorącej wody i ma wysoka tolerancję. Może coś i z tego by wyszło, ale jakoś nie widzi mi się abym zalewał wrzątkiem np. senchę.

Co o tym stwierdzeniu sądzicie ?


2
Na herbacianym szlaku / Herbaciarnie w Polsce
« dnia: 01 Kwiecień, 2011, 14:07:50 pm »
     Pozwoliłem sobie założyć owy temat gdyż ciekawi mnie czy w Polsce są herbaciarnie lub też herbaciarnio-kawiarnie, które naprawde wiedzą co robią i nie nastawiają się jedynie na sprzedaży jak największej ilości towaru, tylko ich priorytetem jest zapewnienie atmosfery i oczywiście zaparzenie doskonałej herbaty.
     
    Otóż będąc w Szczecinie w Galaxy natrafiłem na, umiejscowiony na ostatnim pietrze, "Sklep Kolonialny", który oferował swoim klientom różnego rodzaju herbaty i kawy. Oczywiscie zajrzałem tam ponieważ pierwsze co rzuca sie w oczy to dosc duży wybór herbat. Zachęcała też swoim wnętrzem i wystrojem.
    Uszczęśliwiony faktem, że wreszcie natrafiłem na lokal z prawdziwego zdarzenia, zamowiłem sobie banchę. W tym momencie zapaliła mi sie w głowie lampka ostrzegawcza. Będąc w kilku poprzednich "herbaciarniach" spotkałem się z chamskim laniem wrzatkiem po kazdego rodzaju herbacie. Nie waznie czy czerwona, czarna czy delikatna zielona. Były one traktowane jednako. Więc zwracam sie do pani stojacej za kasą z prośba by moja herbata nie była zalana wrzatkiem. Pani spojrzala sie na mnie jak na głupiego po czym oznajmiła z dobitną szczerościa : "Przepraszam, ale jak nie wrzatkiem to jak mam niby zaparzyc herbate. To może troche zimnej wody potem doleje ? ". Po czym nastąpiła moja konsternacja  ???. Nie chciało mi sie juz dłuzej z ta panią dyskutować. Zapłaciłem tylko i usiadłem przy stoliku. Po paru chwilach pani podeszła do mnie z czajnikiem. Troche uderzylo mnie, że w owym czajniczku nie było żadnego zaparzacza. Czyli liście były rzucone samopas i potem ani je wyławiać ani nic. Więc pod koniec miałem delikatną banchę zajechaną wrzątkiem, która parzyła sie ok 12 min.  :-\


Tu następuje moje pytanie, czy znacie jakieś ciekawe miejsca gdzie umieją zrobić dobrą herbate ( oczywiście oprócz czarki bo nie podejrzewam, aby tam robili złe herbaty  ;) ). Byłbym wdzięczny za polecanie takich miejsc w Zachodniopomorskim, ponieważ stamtąd pochodzę. Inne herbaciarnie w Polsce również mile widziane :)
Miałbym też do was inne zapytanie, czy zdążyło się wam abyście dostali bądź tez zamówili herbatę w gaiwanie ? :)

Strony: [1]