Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - tomasz

Strony: [1]
1
Tematy luźne / herbata a kofeina
« dnia: 23 Styczeń, 2012, 23:30:36 pm »
Ciężko znaleźć informacje która herbata posiada najwięcej / najmniej kofeiny, myślę, że tak jak dla mnie dla wielu osób ciekawe okaże się przestudiowanie takiego "rankingu", tak więc proszę napiszcie co wiecie o zawartości kofeiny w różnych rodzajach herbat(zielone, białe, pu-erh, czarne, oolongi lekko i mocno fermentowane, żółte).

2
Akcesoria / Do gotowania wody
« dnia: 09 Kwiecień, 2011, 20:47:24 pm »
Kiedyś na jakiejś stronie[chyba była po angielsku] oglądałem zdjęcia i czytałem opis "naczynia" na którym ustawia się czajnik, a wewnątrz pali się węglem drzewnym[kształt mniej więcej walca o wysokości 5-ciu większych czajników żeliwnych, ozdobnie wykończony]. Wiem, że w tradycyjnej ceremonii herbaty wodę podgrzewa się właśnie na palenisku z węgla drzewnego, ale czy są to jakieś określone przedmioty/średniej wielkości paleniska, coś w rodzaju jak opisałem?

3
Akcesoria / Zeliwo - emalia
« dnia: 20 Luty, 2011, 13:59:28 pm »
Witam, chciałem zapytać czy czajniczek żeliwny w którym uszkodzeniu uległa warstwa emalii nie nadaje się już całkowicie do herbaty? Nie da się nic z tym zrobić? Tak naprawdę to nie wiem co się z nim stało ale podejrzewam, że to jednak uszkodzona emalia, gdyż używam go od kilku lat(około 4). Powierzchnia jest matowa z przebarwieniami (plamki), nigdy nie czyściłem go szorstkimi ścierkami, czy chemia.

załączam zdjęcia "sytuacji" mam nadzieje, że coś na nich widać.
http://img443.imageshack.us/i/20110220153.jpg/
http://img413.imageshack.us/i/20110220154.jpg/

Dziękuje za pomoc i sugestie :)

4
Herbaty na co dzień / jak lepiej?
« dnia: 25 Sierpień, 2009, 20:27:04 pm »
Witam. Mam pytanie odnosnie tego czy lepiej pic herbate zimna czy ciepla. Nie chodzi o wlasciwosci smakowe bo nawet nie pilem zimnej to kwestia gustu, ale czy gdy zapomniec oherbacie i wypic pozniej straci na przyklad pewne wlasciwosci? Moze bedzie to wrecz szkodliwe? Prosze o odpowiedz:)

Strony: [1]