Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ig2205

Strony: [1]
1
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Jakość herbaty.
« dnia: 06 Sierpień, 2012, 19:33:00 pm »
Kamień z serca mi spadł, gdy napisałeś "średniawa". Po pochwałach i hymnach na cześć tych herbat moja opinia brzmiała jak bluźnierstwo.Następnym razem spróbuję polecane przez Ciebie herbaty,zobaczymy,może zmienię opinię o Cejlonach.

2
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Jakość herbaty.
« dnia: 06 Sierpień, 2012, 13:32:28 pm »
Skrótowo masz rację, chodzi o "skąd wiedza że Keemun to Keemun".
Kupując herbaty dokonuję wyboru kierując się np.opiniami z forum lub wiedzą z sieci.
Z ostatniej dostawy jestem zachwycony np.herbatą Darjeeling Castleton czy Yunnan Golden Tips a np.herbata Ceylon Kenilworth czy też Kenia Marinyn przypominają mi w smaku przeciętnego sklepowego maczańca.

3
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Jakość herbaty.
« dnia: 06 Sierpień, 2012, 07:59:15 am »
Po degustacji kilkunastu rodzajów herbat (zielonych i czarnych) mam pewne wątpliwości, które chcę rozwiać.Chodzi mianowicie o jakość herbaty i jej zgodność z oryginałem.
W jaki sposób weryfikuje się dany gatunek herbaty, czy w sklepie są pewni,że sprzedają to co powinni, czy zamówiony u dostawcy towar jest w jakiś sposób sprawdzany?
Moje problemy w kilku przypadkach wynikają z tego,że mimo dobrej woli i kilku prób parzenia mam nieodparte wrażenie,że sklepowa "plujka"ma lepszy smak i aromat niż degustowana herbata.
Owszem, nie jestem żadnym wytrawnym smakoszem czy znawcą, ale lata "picia" wyrobiły we mnie pewne zdolności oceny koloru, smaku czy aromatu ,ale nie w tych kilku przypadkach.
Biorę też pod uwagę fakt ,że ocena herbaty może być wynikiem potwierdzenia cudzych ocen (aby nie wyjść np. na dyletanta) niż opisem własnych spostrzeżeń i opinii, co jednak nie tłumaczy w 100% moich wątpliwości.

4
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Przechowalnia
« dnia: 23 Lipiec, 2012, 18:41:37 pm »
Witam wszystkich na forum.Właśnie zacząłem swoją przygodę z markowymi herbatami.Poczyniłem już pewne zakupy i jestem w fazie testów.Interesuje mnie opcja "Przechowalnia" w sklepie.Czy to działa czy nie?Ja próbowałem kilkakrotnie coś tam wrzucić i nigdy mi się nie udało.

Strony: [1]