Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Cajnik

Strony: [1] 2
1
Herbaty na co dzień / Odp: Co my Polacy wiemy o herbatach...
« dnia: 28 Lipiec, 2010, 15:20:43 pm »
To jest jeden z wielu elementów, które trochę inaczej sytuują tą misternie budowaną "markę" na naszym rynku. Dla mnie co prawda to jest bez znaczenia bo smak dilmah jest niewiarygodnie kiepski że nawet z dodatkiem cytryny i cukru smakuje znacznie mniej atrakcyjnie od innego szlagieru czyli liptona.

2
Herbaty na co dzień / Odp: Co my Polacy wiemy o herbatach...
« dnia: 27 Lipiec, 2010, 15:37:12 pm »
Dilmah wydaje dużo kasy na reklamę aby wmówić ludziom że dust ma taką samą jakość jak   Ftgfop. Pytanie tylko kto daje się na to nabierać..

3
Tematy luźne / Odp: Muzyka a herbata
« dnia: 29 Kwiecień, 2010, 20:33:25 pm »
A dla mnie muzyka z herbatą kojarzy się bardzo funkcjonalnie, gdyż rano piję herbatę aby się obudzić i słucham antyradia:)
Dla relaksu czasem przy herbacie lubie posłuchac
dekadenckich zespołów.

4
Ze zdjec wygląda faktycznie na ciekawe miejsce. W berlinie nie byłem, bardziej mi blizej do czech. Tam polecam oczywiscie Praskie herbaciarnie których naprawde jest dużo i na super poziomie. Oni mają co prawda ostatnio hopla na punkcie fajek i arabskiego stylu, ale są też np. czyste chinskie miejsca takie jak wspomniana herbaciarnia w berlinie.

5
Herbaty zielone / Odp: Herbaty japońskie
« dnia: 20 Marzec, 2010, 13:14:40 pm »
Ja nabrałem ochoty ostatnio na gyokuro. Tylko co wybrać? Nie ma ani asatuyu ani zwykłego. Może trzeba czekać na wiosenne zbiory?

6
Tak, nadmiarowe picie mocnych garbnikowych herbat może pomagać w tworzeniu się kamieni nerkowych. Kamica bowiem choć ma wiele różnych postaci i przyczyn to jedna z popularniejszych wersji (szczwianowa) zmusza chorego do odstawienia mocnych herbat.

7
Herbaty zielone / Odp: Herbaty zielone
« dnia: 15 Luty, 2010, 23:01:36 pm »
Dlaczego tylko fermentowanych? Myślałem że zielone i białe też.

8
Herbaty dla miłośników / Odp: Moc herbaty w kontekście wydajności
« dnia: 26 Grudzień, 2009, 08:49:02 am »
Też uważam że jakość nie powinna mieć wiele wspólnego z mocą. Kiedyś zostałem poczęstowany wyśmienitą podobno herbatą, a była ona bardzo lekka i mało wyrazista. Słyszałem też że najlepszej jakości herbaty są bardzo proste i banalne do rozpoznania w pierwszych łykach naparu, jednak mają swoje drugie oblicze, gdzy się je próbuje kolejne razy - wtedy dają się odkrywać i doceniać.

9
Tematy luźne / Odp: Kofeina, teina, mateina
« dnia: 26 Grudzień, 2009, 08:40:20 am »
Niestety ten czynnik który sprawia że do kofeiny organizm się przyzwyczaja, jest dla mnie nieodwracalny. Dlatego czasami nic nie odczuwam.
A czy jak się pomiesza herbatę z mlekiem to wapń wytrąca kofeinę z herbaty?

10
Herbaty dla miłośników / Niedostępne rarytasy
« dnia: 02 Październik, 2009, 18:46:01 pm »
Czy są jakieś herbaty które u nas w kraju nie są dostępne, a wiecie o nich że warto byłoby ich skosztować?

11
Ciekawy opis z tymi lwowskimi nalecialosciami. Trudno to sobie dzisiaj wyobrazic. A co do obrazka to ma to swoj klimat. Widac przynajmniej ze to prawdziwe..

12
Na herbacianym szlaku / Odp: Za herbatą po Polsce
« dnia: 05 Wrzesień, 2009, 17:53:30 pm »
Jedną z najslynniejszych herbaciarni jest ta w Kazimierzu Dolnym i zwie się "U Dziwisza". Można tam dostac wiele ciekawych herbat i widac ze właściciel tam bardzo dba o jakość. Jest to podobno kultowe miejsce, gdyż wielu artystów odwiedzających kazimierz zawsze się tam zatrzymuje. Klimat we wnętrzu przypomina klimat starych knajp na krakowskim kazimierzu ale gustownie wystyngowane wnętrze licznymi satrymi pamiątkami przypomina bardziej na myśl rosyjskie wpływy herbaciane. Jeśli tam będziecie spróbować musicie czekoladek z matchą oraz matchowych pischingerów. (oprócz świetnych herbatek oczywiście)..

13
Herbaty oolong / Herbata półfermentowana (oolong)
« dnia: 26 Sierpień, 2009, 18:31:18 pm »
Poniewaz sa to ciekawe herbaty, z ktorymi od niedawna mam okazje sie delektowac, ciekawi mnie czy bardziej wolicie te bardziej czy mniej fermentowane? Ktore gatunki herbat bardziej polecacie - chinskie czy tajwanskie?

14
Akcesoria / Odp: Stolik i utensylia do gongfu
« dnia: 26 Sierpień, 2009, 18:16:49 pm »
Ten zestaw widzialem, ale to jest marna podróba. Nie ma tam nic oprocz moze stolika co byloby warte uwagi.

15
Herbaty na co dzień / Odp: Woda
« dnia: 26 Sierpień, 2009, 18:10:59 pm »
Ja uzywam zawsze wody z kranu tylko czasem filtrowanej britą i tez jest ok. Herbaty dobrze rozrozniam i mi smakują.

Strony: [1] 2