Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MariaK

Strony: [1]
1
Tematy luźne / Odp: Czy herbata jest dobrym prezentem?
« dnia: 14 Styczeń, 2019, 11:29:49 am »
Prezent o tyle uniwersalny, że herbatę do domu kupują zazwyczaj nawet ci ludzie, którzy sami za nią nie przepadają - kupują dla gości. Więc nie ma ryzyka, że prezent się nie przyda. Z kolei koneserom samej herbaty bym nie kupiła (trudno trafić w gust). Za to wszystkie zaparzacze, puszki czy ceramika byłyby dobrym pomysłem.

2
Tematy luźne / Odp: Aromat herbaty a cukier
« dnia: 14 Styczeń, 2019, 11:25:30 am »
Możesz odstawiać cukier stopniowo - zacząć od trzech łyżeczek, później dwie, jedna, pół itd. Ja tak odstawiałam, choć słodziłam kawę. Organizm się stopniowo odzwyczaja, później nie ma ochoty na ten cukier, co więcej - on nawet przeszkadza. No i można zacząć od delikatniejeszych herbat np. białych.

3
Tematy luźne / Odp: Czystek
« dnia: 14 Styczeń, 2019, 11:20:33 am »
Ja bym chyba zaparzała jedyną łyżeczkę 2/3 razy dziennie. Możesz dodać miód i cytrynę, tyle że z tym miodem poczekałabym jak herbata trochę ostygnie, żeby nie zabijać jego właściwości. Polecam pić przed snem, bo trochę przymula.

4
Tematy luźne / Odp: Kawa
« dnia: 14 Styczeń, 2019, 11:14:48 am »
Coffeedesk :) Bardzo duży wybór kaw z różnych palarni podzielonych na kategorie pod względem metody parzenia - idzie się łatwo połapać, która będzie odpowiednia pod ekspres, a która pod dripa. Dobrą opcją są też lokalne palarnie, w lepszych kawiarniach też sprzedają ziarna.

5
Herbaty na co dzień / Odp: Herbata dla dzieci?
« dnia: 14 Styczeń, 2019, 11:09:29 am »
Na pewno nie należy przesadzać z tymi herbatkami dla dzieci :) Przede wszystkim dlatego, że mogą upośledzać wchłanianie niektórych składników odżywczych, w tym żelaza. Na wszelki wypadek można je podawać między posiłkami :) Poza tym ziołowe wydają się być nie do końca bezpieczne, bo działają na cały organizm - w przypadku człowieka o małej masie skutki mogą być zbyt mocne. Za to te z suszu myślę, że w 100% bezpieczne.

Strony: [1]