Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Inoshishi

Strony: [1]
1
Herbaty dla miłośników / Odp: Literatura herbaciana
« dnia: 16 Lipiec, 2014, 15:38:31 pm »
Widziałam to "Tao chińskiej herbaty" ostatnio ale póki co nie zdecydowałam się na zakup. Szkoda, że jest tak mało książek o tematyce herbacianej w Polsce. Może ktoś poleci jakąś porządną literaturę anglojęzyczną?

2
Napar ze świeżej mięty to jest to! Niestety nie mam ogródka jak mój przedmówca, więc pijam okazjonalnie. Bardzo lubię również rumianek  :) Uważam, że dobrze jest pić napary ziołowe na przemian z herbatą, np. wieczorem. Swoją drogą u nas herbatą nazywa się wszystko: od ziół, przez rooibosa, kończąc na mieszankach owocowych. Cóż zrobić, taki mamy klimat  ;D

3
Akcesoria / Odp: Filtry papierowe do herbaty
« dnia: 16 Czerwiec, 2014, 20:08:59 pm »
Mam zawsze wrażenie, że filtry papierowe zabierają część smaku herbaty... ale super sprawdzają się według mnie do parzenia rooibosa, bo jest tak drobny, że przełazi prawie przez każde sitko  >:(

4
Herbaty dla miłośników / Odp: "Leżakowanie" herbat?
« dnia: 16 Czerwiec, 2014, 20:00:10 pm »
Chodzi pewnie o herbaty pu-erh  :) W przeciwieństwie do innych herbat te faktycznie stają się lepsze w miarę jak długo leżakują... najpierw są podobne do zielonej herbaty, a później stopniowo zmieniają smak. Podobno ceny tych wieloletnich są ogromne  ::)

Strony: [1]