Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - marta

Strony: [1]
1
Herbaty na co dzień / Odp: gdzie w Warszawie jest dostępna dobra herbata
« dnia: 17 Sierpień, 2011, 21:29:33 pm »
Z moich poszukiwań dobrej herbaty w Warszawie wynika, że w samej Warszawie nie ma takiego miejsca. Polecam natomiast sklep nagomi.pl, w którym można zamawiać herbatę i ceramikę japońską przez internet i odbierać ją po wcześniejszym umówieniu w galerii z ceramiką w Ursusie. A tak poza tym to polecam eherbatę :)

2
Wszystko o sklepie eherbata.pl / Odp: Dostawy
« dnia: 13 Luty, 2011, 22:20:33 pm »
HUUUURRRRRAAAAAA!!! :) :) :) :-*

3
Herbaty oolong / Odp: Dung Ting
« dnia: 18 Styczeń, 2011, 18:55:50 pm »
Co prawda nie jest to do końca to co chciałam przeczytać, ale najważniejsze że jest jakaś nadzieja :) W takim razie trzymam kciuki :)

4
Herbaty oolong / Odp: Dung Ting
« dnia: 11 Styczeń, 2011, 19:45:41 pm »
Ooooooo nieeeeeeeeeeeee!!! Tylko nie to! Aż mi temperatura z nerwów skoczyła. King Hsuan Just Make to moja absolutnie ukochana herbata.
Jak rozumiem nie będzie już dostępna??? Czy może jest jeszcze możliwość zanim "źródło wyschnie" ją zamówić? Błagam chociaż o jedną puszkę.
W celu przebłagania o chociaż jedną puszkę nadmienie, że jestem bardzo stałą internetową klientką, nie wychodzącą z podziwu nad urokiem "Czarki", w której to spędzam wszystkie wieczory jakie dane jest mi przebywać w Krakowie :)


5
Herbaty na co dzień / Odp: Skąd się bierze herbata w Polsce?
« dnia: 30 Czerwiec, 2010, 13:34:44 pm »
Zaświadczam, że czarna z e-herbaty jest dalece lepsza, niż w jakichś w zasadzie śmiesznych sklepikach typu "Czas na herbatę" itp. Można zamawiać bez ryzyka. ;)

Uwaga bo można się pomylić, ja pisałam o sklepie eherbata.pl, nie wiem czy chodziło Ci o e-herbata.pl czy też o eherbata.pl. Generalnie z tamtego sklepu (e-herbata.pl) nigdy nic nie zamawiałam, więc nie wiem jakiej jakości herbaty tam mają, ale nie mają ani żółtych ani oolongów, więc jak dla mnie i tak odpada ;)

6
Herbaty na co dzień / Odp: Skąd się bierze herbata w Polsce?
« dnia: 30 Czerwiec, 2010, 12:20:42 pm »
Cześć,
Jeśli jeszcze nie zamawiałeś herbaty z eherbata.pl, a zamawiałeś już z wielu miejsc to myślę, że warto jeszcze raz zaryzykować. Ja miałam wątpliwą przyjemność kupienia herbaty w kilku miejscach głównie w Warszawie, pewnie nie muszę dodawać, że jakość była tragiczna. Na szczęście natknęłam się na sklep eherbata, który zainteresował mnie na początku dużym wyborem herbat niearomatyzowanych. Postanowiłam zamówić i nie żałuję. Zamawiam już regularnie od ponad roku i naprawdę większość herbat jest super. Czarnej nie pijam więc nie wiem, ale sadzę że skoro mają mnóstwo naprawdę dobrych herbat zielonych, żółtych i wspaniałych oolongów, to pewnie czarne też są dobrej jakości.
A tak na marginesie to też zawsze się zastanawiam jak to możliwe, że tyle jest punktów gdzie sprzedają tylko herbatę, a jest ona tak strasznej jakości, nie mówiąc już o tym, że jeśli chce się kupić herbatę niearomatyzowaną to najczęściej są do wyboru trzy białe, cztery zielone, zero żółtych i jeden oolong :o
pozdrawiam

7
Super :) Zamówienie na wyżej wymienione herbatki już złożone, a teraz pozostaje cierpliwe czekanie ;) A tak przy okazji, to oolongi z Just Make są też z tych świeższych zbiorów? I czy są planowane w najbliższym czasie jakieś inne herbatki z wiosennych zbiorów?

8
Dzięki za podpowiedzi  :). W tej herbaciarni w ogrodach już byłam(to jedyna w jakiej byłam w Berlinie), jest całkiem fajna, ale wybór herbat nie był jakoś porażający. Na pewno warto tam pojechać i poza herbaciarnią zobaczyć te ogrody (na których terenie znajduje się ta herbaciarnia), które są zrobione w kilku azjatyckich stylach. Jest to olbrzymi teren i jest naprawdę bardzo ładnie. Trzeba tylko zapłacić wstęp(z tego co pamiętam ok 10 euro) i można tam przyjemnie spędzić co najmniej pół dnia.

9
Na herbacianym szlaku / Herbaciarnie warte odwiedzenia poza granicami Polski
« dnia: 28 Kwiecień, 2010, 16:42:46 pm »
Wybieram się na kilka dni do Berlina, może ktoś z użytkowników był tam lub tam mieszka i mógłby polecić jakąś miłą herbaciarnie z dobrymi herbatami. Co prawda nie spodziewam się znaleźć tam tak fajnej herbaciarni jak "Czarka"  ;), ale miło by było napić się gdzieś dobrej herbatki w miłej atmosferze.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje :) (szczególnie za te podane do piątku 30.04)

10
Herbaciarnia Czarka na ul. Floriańskiej 13 w Krakowie / Odp: Czarka
« dnia: 23 Marzec, 2010, 17:23:32 pm »
Udało się! W końcu odwiedziłam „Czarkę” :) Byłam dwa dni w Krakowie i oczywiście obydwa wieczory spędziłam częściowo właśnie tam.
Zacznę od tego, że „Czarka” jest absolutnie fantastyczna. Rzadko zdarza się miejsce w którym nic byśmy nie chcieli zmienić, a to jest właśnie takie miejsce. Idealne herbaty(to już jako stała internetowa klientka wiedziałam wcześniej:), idealna muzyka, idealny wystrój, idealne oświetlenie, idealne naczynia w których podawana jest herbata. Jest tylko jedna rzecz, którą bym zmieniła – żeby „Czarka” była w Warszawie, a nie w Krakowie ;)
Faktycznie w tym miejscu można się niezwykle oderwać od rzeczywistości, zregenerować ciało i umysł. Dodam tylko jeszcze, że moim ulubionym stolikiem jest stolik japoński, na który to zamierzam „polować” za każdym razem jak tylko będę w Krakowie :) Oczywiście nie obyło się też bez zakupienia kilku rodzajów herbat, jak zwykle oczarowujących.11
Herbaty zielone / Odp: Herbaty japońskie
« dnia: 04 Marzec, 2010, 11:55:15 am »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :). W takim razie najlepszym wyjściem wydaje się faktycznie szybkie wypicie matchy  :) Co do spotkań w Czarce to tak jak napisał już ktoś w innym temacie na tym forum, ponieważ nie mogę w nich uczestniczyć, odbieram informacje o kolejnych spotkaniach z wielkim żalem :'(. Jedyne co mnie pociesza to, to że koło 20 marca będę w Krakowie i chociaż pewnie nie trafie akurat na żadne spotkanie to chociaż zobaczę w końcu Czarkę na własne oczy i będę mogła napić się porządnej herbaty w miejscu publicznym ;)

12
Herbaty zielone / Odp: Herbaty japońskie
« dnia: 01 Marzec, 2010, 18:17:40 pm »
Witam,

Mam pytanie odnośnie matchy. Spotkałam się z informacją, że tę herbatę należy przechowywać w lodówce. Czy rzeczywiście trzeba? i co traci jeśli jej się w lodówce nie przechowuje(aromat,smak,kolor..)?

Strony: [1]