Forum Herbaciane

Herbata forum => Na herbacianym szlaku => Wątek zaczęty przez: Narquelie w 16 Czerwiec, 2014, 22:24:02 pm

Tytuł: Muzea herbaty
Wiadomość wysłana przez: Narquelie w 16 Czerwiec, 2014, 22:24:02 pm
Świetna sprawa takie muzeum herbaty, prawda? Ktoś kiedyś może miał okazję zwiedzić? Słyszeliście o muzeum herbaty położonym bliżej, niż w te w Chinach lub w Indiach?

Chyba najciekawiej (przynajmniej z zewnątrz) prezentuje się Muzeum Herbaty w Meitan w Chinach, które jest największym budynkiem w kształcie czajnika na świecie (rekord Guinessa ;D) i ma prawie 74 metry wysokości. Meitan słynie z produkcji zielonej herbaty, tak więc postawienie takiego "herbacianego pomnika" w tym mieście nie jest przypadkowe. "Dzbanek" został otwarty w 2010 roku.

(http://www.odditycentral.com/wp-content/uploads/2010/11/teapot-tea-museum2.jpg)

Starsze od niego jest Chińskie Narodowe Muzeum Herbaty w Hangzhou w prowincji Zhejiang. Zostało otwarte 1991 roku i podzielone jest na sześć sal pokazujących historię herbaty oraz procesy jej przetwarzania.

(http://www.chinatourguide.com/china_photos/hangzhou/attractions/hangzhou_tea_museum_e1.JPG)


Strona internetowa:

http://english.teamuseum.cn/ (http://english.teamuseum.cn/)

Na Sri Lance, parę kilometrów od miasta Kandy też istnieje spore Muzeum Herbaty powstałe w budynku starej fabryki herbaty:

(http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/03/a9/ee/3f/ceylon-tea-museum.jpg)

Może nie prezentuje się okazale, ale zawiera sporą wystawę maszyn używanych do obróbki herbaty, bibliotekę, sklep z herbatą oraz restaurację.

Strona internetowa:

http://www.ceylonteamuseum.com/home.html (http://www.ceylonteamuseum.com/home.html)