Forum Herbaciane

Herbata forum => Gatunki herbat i rodzaje => Yerba mate => Wątek zaczęty przez: Narquelie w 15 Kwiecień, 2014, 18:41:54 pm

Tytuł: Najbardziej pobudzająca yerba mate
Wiadomość wysłana przez: Narquelie w 15 Kwiecień, 2014, 18:41:54 pm
Która yerba mate działa na was najbardziej pobudzająco? Dla mnie bardzo pobudzająca i zarazem smaczna jest Taragui sin palo. Jeszcze mocniejszego "kopa" dają paragwajskie yerby Pajarito i Colon. Zaskakująco dobrze stawia mnie na nogi również Taragui + energia. Swoją moc zawdzięcza odpowiedniej porze zbierania listków ostrokrzewu, kiedy mają one największą zawartość mateiny. Ciekawa jestem waszych doświadczeń w temacie yerbowego pobudzania :).
Tytuł: Odp: Najbardziej pobudzająca yerba mate
Wiadomość wysłana przez: Ombre w 27 Styczeń, 2015, 05:08:53 am
Dzięki za rady. Jestem początkującą amatorką yerby i takie wskazówki są dla mnie na wagę złota :). Ja za to mogę podzielić się fantastycznym przepisem, który już wypróbowałam, a mianowicie - przepisem na babeczki z yerba mate: http://www.herbata.info/babeczki-yerba-mate-przepis/ (http://www.herbata.info/babeczki-yerba-mate-przepis/). Są po prostu rewelacyjne. Na tej stronce można zresztą wyszperać więcej takich cudów, np. panna cottę z rooibos :).
Tytuł: Odp: Najbardziej pobudzająca yerba mate
Wiadomość wysłana przez: PiotriAnia w 24 Kwiecień, 2017, 22:46:53 pm
Też lubię Taragui sin palo :) ale niestety nie za często ją pijam.
Tytuł: Odp: Najbardziej pobudzająca yerba mate
Wiadomość wysłana przez: Marek88 w 24 Październik, 2017, 13:49:53 pm
Wielkie dzięki za rade. Podobnie jak koleżanka jestem początkującym smakoszem yerby i przydadzą mi się wskazówki na jej temat. Ostatnio trochę eksperymentuje z herbatami, zacząłem się trochę interesować skąd pochodzi herbata, z jakich krajów jaki gatunek i powiem szczerze, że to co jest na pólkach w sklepie to nie jest nawet 1/10 herbat na świecie. Jest tyle gatunków, rodzajów, mających różne właściwości, że będąc np: w Indiach czy Sri Lance można wybierać do woli. Polecam zapoznać się z artykułem, który pokazuje najlepsze książki o herbatach: http://www.dybook.com.pl/5-najlepszych-ksiazek-o-herbacie/. Oprócz informacji o herbatach świata znajdziesz różne podpowiedzi jak możesz pić herbaty dostępne w Polsce- z czym je pić, ile czasu parzyć i różne przepisy na "desery herbaciane" DOSŁOWNIE!!!.