Forum Herbaciane

Herbata forum => Herbaty na co dzień => Wątek zaczęty przez: mariusz w 23 Listopad, 2009, 00:12:07 am

Tytuł: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: mariusz w 23 Listopad, 2009, 00:12:07 am
Temat o tyle ciekawy, że każdy ma pewne teorie na ten temat :)

Ja też, choć odchudzać się nie muszę - mogłem trochę z dystansu obserwować wysiłki pewnych osób w dążeniu do upragnionych celów, oraz dokonywać wnikliwych analiz popartych pewną naukową wiedzą.

Nasuwa mi się przy tym spostrzeżenie, iż tak naprawdę decydują o sukcesie nawyki które mamy lub które zdołamy w sobie wytworzyć. Nie chcę pisać o motywacji i wytrwałości, gdyż jest to pewien poziom na którym chyba nikogo nie trzeba przekonywać że brak otyłości to lepsze samopoczucie, więcej energii do działania, mniej chorób itp.

Zanim wkrótce zamieszczę część opracowanej przez nas instrukcji do zestawów "intensywnego oczyszczania" oraz "smacznego wyszczuplania",
chcę przekazać bardzo ważną informację,

aby herbaty Pu erh nie traktować jako panaceum na zgrabną sylwetkę.. Jest to bowiem świetna herbata (hmm kiedyś by mi to przez usta nie przeszło, gdybym nie poznał jej prawdziwe oblicza), lecz jej najważniejszą właściwością leczniczą jest wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi. Jeśli ktoś zatem pije tylko tą herbatę aby poradzić sobie z nadmiarem kilogramów, powinien włączyć również inne płyny i napoje, aby nie narobić sobie szkody.

A jakie są Wasze sposoby na skuteczne odchudzanie?
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Digoxin w 23 Listopad, 2009, 12:05:22 pm
Dieta niskoglikemiczna oraz sport - rower stacjonarny, bieganie, brzuszki. Dzięki temu zrzuciłem 17 kilo w 4 miechy.

Herbata zielona w odchudzaniu nie pomoże - niech się nikt nie łudzi, choć niektórzy producenci suplementów z nią sugerują, że tak może być. Nic z tego. Pijam 2-3 litry herbaty dziennie i w czasie, kiedy miałem jeszcze nadwagę nie miało to żadnego wpływu na wagę. Jak źle jadłem - tyłem i tyle.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Tymah w 24 Listopad, 2009, 14:52:06 pm
Schudłem swego czasu w 3-4 miesiące 10kg, po prostu przestając jeść tak dużo, jak kiedyś i zdecydowanie zwiększając udział owoców/warzyw w diecie.

Ponad rok temu przeszedłem na dietę wegańską i od tego czasu nie mam kompletnie żadnych problemów z wagą, jest na idealnym poziomie. Energii również mam mnóstwo, dzięki tej diecie nigdy nie jestem ociężały, a dodatkowo zwiększyła się świeżość myślenia - może przez duże ilości orzechów. Przy okazji przestałem chorować - wcześniej dość często łapały mnie jakieś wirusy, a wciągu ostatniego roku nie byłem chory ani razu, zapewne ma to jakiś związek z dietą. ;)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: mariusz w 24 Listopad, 2009, 14:56:42 pm
Ja mam podobne zdanie, chociaż kiedyś intensywnie pijąc zieloną herbatę chudłem w oczach... przy nie zmienionych nawykach żywieniowych. Ale było to kilka lat temu, i wpływ na to miał głównie regularny ruch.

Poniżej obiecana część instrukcji:

Specjalnie skomponowany zestaw wspomagający oczyszczanie organizmu, posiada wiele cennych składników, które – przy właściwym stosowaniu pomogą cieszyć się zarówno dobrym zdrowiem jak i figurą.

Poniżej znajdują się najważniejsze zasady pomagające wydobyć z tych darów natury, jak największą dla nas moc i uczynić skutecznymi.

1.Sporządzone we właściwych temperaturach napary należy pić między posiłkami, najlepiej co najmniej godzinę po posiłku nigdy w ich trakcie. Niektóre ze składników zestawu mogą zwłaszcza spożywane w większych ilościach podczas posiłków mieć niekorzystne skutki uboczne:
   Pu erh – jak każda herbata pita w ogromnych ilościach upośledza wchłanianie magnezu i    żelaza w organizmie,
            Yerba Mate – poprzez zawarte w niej bardzo duże ilości składników pobudzających,     sugerujemy nie spożywać jej wieczorem, oraz zalecamy nie przyrządzać jej jeśli karmimy    piersią.

2.Nie słodzić – cukier jest bardzo trudno przyswajalnym i rozkładalnym przez organizm elementem. Ponadto, spożywanie cukru upośledza zdolności regeneracyjne komórek.

3.Dbanie o właściwe dobieranie herbat do własnego rytmu dobowego, pozwoli na lekkie pobudzenie wtedy kiedy trzeba, oraz brak problemów z zaśnięciem. Należy przy tym pamiętać iż pobudzające działanie mają yerba mate, mniejsze ma Sencha z Combuchą, oraz prawie neutralny jest Pu erh.

4.W zależności od potrzeb i intensywności kuracji, która dla każdej osoby może się istotnie różnić, polecamy przykładowy rozkład dnia:

Rano: najlepiej co najmniej na pół godziny przed śniadaniem wypić yerba mate. Po śniadaniu można napar z mate sporządzić drugi raz, lub zaparzyć coś innego -  Moc Combucha lub Lapacho

Godziny okołopołudniowe: Wtedy pozostaje największa dowolność w stosowaniu, jedynie ważne jest przestrzeganie zasady „między posiłkami”.

Godziny popołudniowe: Korzystnie jest po południu oddziaływać na organizm herbatą Pu Erh, ale nie ma przeciwwskazań do stosowania innych naparów.

Godziny wieczorne: Nadają się najbardziej:Lapacho, Mieszanka oczyszczająca z senesem, a także można we wczesnych godzinach wieczornych śmiało pić Pu erh.

   Wskazówki te są jedynie propozycją, choć pozwalającą odpowiednio ukierunkować potrzeby do indywidualnej kuracji. Pomocną radą dla osób którym zależy na szybkich i trwałych efektach, może być wytworzenie osobistego planu i np. przez pierwszy tydzień tworzenie pozytywnych nawyków związanych z rytuałem parzenia i picia.

Jak wiele herbat trzeba wypić dziennie aby oczyścić organizm z toksyn i przygotować na uzyskanie trwałych efektów odchudzających?

Szacujemy że wypijanie co najmniej 4 szklanek dziennie spośród naszych różnych propozycji, pozwoli na skuteczne rozpoczęcie procesu stabilnego doprowadzania organizmu do dobrej formy.
Aby jednak proces oczyszczania był skuteczny, polecamy dbać o podstawowe czynniki, których zachowanie pozwoli również na zachowanie dobrego samopoczucia:

- zdrowy, spokojny i wystarczająco długi sen;

- urozmaicony program żywieniowy, oparty na eliminacji soli, cukru, białego pieczywa oraz produktów z białej mąki; na rzecz bogactwa surowych i gotowanych warzyw, owoców, prawdziwych ryb;

- codzienna porcja średnio intensywnego ruchu, oraz trzy razy w tygodniu przez około 30 minut intensywnego ruchu (szybki marsz, bieganie, basen, rower, sporty rekreacyjne);

- zaczynanie i kończenie dnia od picia dużej szklanki wody niegazowanej (choć wskazane jest picie jej w ilości jak największej – do 1,5 l)
takie planowanie posiłków, aby były one spożywane w mniejszych ilościach lecz częściej (optymalnie jest spożywanie pięciu posiłków mniejszych zamiast dwóch, trzech obfitych);

-eliminacji spożywania pokarmów wieczorem
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: mariusz w 24 Listopad, 2009, 14:59:19 pm
A gdzie płeć piękna? Czyżby nie miała żadnych doświadczeń? ;D
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Herbata-Kawa_pl w 06 Grudzień, 2009, 10:18:04 am
Szczerze powiem,że od samej herbaty np: zielonej lub białej niestety nie schudniemy. Musi być ona podparta odpowiednią dietą i własną pracą.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Digoxin w 06 Grudzień, 2009, 11:21:57 am
Codziennie mam pacjentki w aptece, które tak myślą. Ta iluzja ma GIGANTYCZNE korzenie w świadomości ludzkiej.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Michał w 06 Grudzień, 2009, 13:45:05 pm
Większość ludzi myśli, że wystarczy coś łykać czy pić i będą efekty. To tak jakby powiedzieć, że jak będziemy pić nalewki i napary z Miłorzębu Japońskiego to nie będziemy musieli się uczyć.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Digoxin w 06 Grudzień, 2009, 15:19:59 pm
Cóż, rynek suplementów jest ogromny. To cieszy :) A prawdy ludzie nie chcą raczej słuchać - wolą się zwodzić i mamić. W to mi graj.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: sakuraa1212 w 06 Grudzień, 2009, 20:34:17 pm
w imieniu płci pieknej  ;) powiem że  herbata jest niezbędnym suplementem nie tylko diety ale ogólnie zdrowego trybu życia, lecz do tego trzeba dodać sport i zdrowe odżywianie. Herbata wspomaga temu procesowi tym ze oczyszcza organizm, detoksykuje go i polepsza procesy metabolizmu, tym samym przyśpiesza odchudzanie ;)
    
    jeszcze z mojego doświadczenia dodam to, że schudlam dzieki temu, że w momentach kiedy chciało sie coś "gryźć"(podczas filmu, czy czytaniu i uczeniu się) lub nudziło się (a wtedy zjada się najwięcej "pustych" kalorii) zaczęłam robić sobie herbatę, tym samym, okłamywałam i zaspokajałam  receptory smakowe i żołądek, lecz nie miałam żadnych zbędnych kalorii  ;D
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Digoxin w 06 Grudzień, 2009, 20:55:40 pm
Uważaj zatem na pułapkę ;) Zielona herbata pobudza wydzielania soków żołądkowych i perystaltykę jelit, więc i żołądek szybciej się opróżnia. I jeść się wcześniej zachce.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: mariusz w 06 Grudzień, 2009, 23:37:29 pm
Z tym że nie można na trwałe schudnąć nic nie jedząc..

Wskazany sposób odżywiania się to około 5-7 posiłków dziennie, w tym 2 główne większe - z naciskiem na różnorodne śniadanie, obfitujące w pokarmy błonnikowe i dodające energii. Od niego decyduje samopoczucie i sposób funkcjonowania każdego dnia.

Jak już jesteśmy przy zdrowym odżywianiu, to sprawdza się metoda odchodzenia od stołu z lekkim odczuciem niedosytu - tak aby po około 20-30 minutach poczuć się dopiero najedzonym.

Poza tym uważam że najlepszą metodą na skuteczne odchudzanie jest ewolucja a nie rewolucja w sposobach żywieniowych, tak aby organizm miał czas się przystosować, a my oswoić i wdrożyć nowe nawyki. Dlatego metody drobnych kroków, z jasnym precyzowaniem celów rozbitych na konkretne zadania (malutkie) najczęściej sprawdzają się najlepiej w porównaniu z gwałtownymi zmianami, połączonymi z nienaturalnym spadkiem wagi.

Jak ktoś zapyta jaki ma być pierwszy mały kroczek, to zawsze odpowiadam że ułożenie planu a dopiero później budowa nawyków.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Digoxin w 07 Grudzień, 2009, 08:15:04 am
Obfite śniadanie, mniejszy obiad, skromna kolacja, nie później niż 18-19. To pierwszy krok do sukcesu. Drugi - spożywanie wiktuałów o niskim indeksie glikemicznym, nie > niż 50. Czyli - odrzucić białe pieczywo, drobno zmielone mąki, czipsy, ziemniaki, zawiesiste mączne sosy. Więcej ryb, mniej mięsa, zwłaszcza czerwonego. Czerwone wino wytrawne, gorzka czekolada, dużo orzechów. Do KAŻDEGO posiłku warzywa.

Nie podjadać pomiędzy, nie najadać się do rozpuku. Dużo pić, nawet do 2,5l wody czy herbaty. Herbatę jednak nie do posiłków by nie upośledzić wchłaniania niektórych minerałów.

Do tego trochę sportu - i gwarancja 100%. Sprawdzone. Wskakuję w spodnie z czasów liceum po kilku miechach odchudzania. A od tego czasu minęło kilkanaście lat. Polecam to zastanowieniu ;)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: sakuraa1212 w 07 Grudzień, 2009, 16:33:35 pm
Uważaj zatem na pułapkę ;) Zielona herbata pobudza wydzielania soków żołądkowych i perystaltykę jelit, więc i żołądek szybciej się opróżnia. I jeść się wcześniej zachce.

   dobrze, będę uważać  ;) 
 i zgadzam się z powyższą informacją Pana Administratora, że dla organizmu lepiej ewolucja, wtedy organizm dostosowywuje się do wszystkich zmian bez żadnych skutków ubocznych dla innych narządów.
   
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Digoxin w 07 Grudzień, 2009, 16:45:26 pm
Cytuj
Pana Administratora
Pana Administratora Aktywnego Miłośnika ;)

... i życzę smacznego, sakuraa1212
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: moniqe w 15 Luty, 2010, 18:12:33 pm
Ja cenię wysoko takie wspomaganie za pomocą herbaty. Wtedy nie słodzę :) Najbardziej lubię pić Senchę ale kiedyś piłam mnóstwo też gunpowdera który na mnie świetnie działał i długo to była moja herbatka numer jeden.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: skierra w 18 Luty, 2010, 12:59:57 pm
Niedawno jedna z naszych klientek podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi Yerby. Mówiła, że codziennie rano pijąc Yerbe (zamiast kawy) bez zmiany nawyków żywieniowych schudła parę kilo, poprawiła się jej cera itd. Wyglądała na bardzo zadowoloną, bo bez żadnego wysiłku udało jej się zrzucić zbędny tłuszczyk.
Od tej rozmowy, sama zaczęłam pić Yerbę regularnie... :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: mariusz w 18 Luty, 2010, 13:25:01 pm
A mówiła może jak to yerba była? siluetta ? ;)
Mnie kiedyś mocno zaskoczyła Pani która stwierdziła że od 10 lat różnych specyfików używała aby jej włosy nie wypadały.. ale odkąd pije pajarito to jak ręką odjął.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: skierra w 18 Luty, 2010, 14:09:03 pm
Na pewno nie była to żadna z Siluet,  była to klasyczna Yerba bez dodatków.. niestety nazwy nie pamiętam, a nie chce zmyślać :)

Pamiętam również Panią, która mówiła, iż dzięki Yerbie odstawiła tabletki antydepresyjne. Niesamowite, ale prawdziwe :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Lukas w 07 Kwiecień, 2010, 18:51:56 pm
Ja od kiedy zacząłem pić czerwoną herbatę schudłem dokładnie 74 kg w niecały rok, ale to nie było od samego picia tylko. Zmieniłem całą dietę (nie odrzuciłem czekolady nawet ;) zastąpiłem ja czarną ) odstawiłem żywność wysoce przetworzoną i ograniczyłem porcje. Prawdziwym kilerem dla mnie okazały się jednak spacery, codziennie godzinę, po których zawsze piłem herbatę. Aby się nie przekręcić od tego, 15 minut po piciu pu-erh-a piłem wodę i jadłem orzechy (macadmia, brazylijskie, migdały) z jabłkiem, by odzyskać magnez i obniżyć ciśnienie.

Aktualnie trzymam wagę i z perspektywy czasu, patrzę że herbata pomaga: zielona czy czerwona, ale przy utrzymaniu wagi, by zgubić kilosy potrzeba jednak zmienić cały styl życia, któremu ceremonia picia herbaty i radości z życia na pewno pomaga ;)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: skierra w 09 Kwiecień, 2010, 08:38:02 am
wow, niesamowite i oczywiście gratulacje! :)
ja od dzisiaj zaczynam kampanie pod tytułem "spalanie tłuszczu".
Chciałabym się przekonać na własnej skórze, w jakim stopniu te wszystkie historie o Pu-Erh są prawdziwe.
Postaram się za miesiąc podzielić z Wami ewentualnym postępem mojej kampanii :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: mariusz w 09 Kwiecień, 2010, 10:33:42 am
hehe, jakbyś tyle schudła co Lukas napisał to byś miała ujemną wagę :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: skierra w 28 Kwiecień, 2010, 16:17:26 pm
hehe miło słyszeć :)
Tak więc po 2 tygodniach stosowania Pu - Erh (ok 1 l dziennie), nie zmieniając nawyków żywieniowych straciłam wraz z koleżanką z Herbaciarni 1-1,5kg. Początkowo pijąc Pu Erh czułam się lekko poddenerwowana, natomiast uczucie to szybko ustąpiło, zdecydowanie zmniejszył się u mnie również apetyt. Dzisiaj jedna z naszych klientek kupiła 0,5kg Pu Erh i obiecała się podzielić efektami jego picia :)
Zapomniałabym... kuracja picia Pu Erh nadal trwa (jeszcze 2 tygodnie) :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Lukas w 28 Kwiecień, 2010, 19:55:01 pm
Gratuluje bo schudnąć nie zmieniając nawyków żywieniowych to naprawdę sztuka. Co do apetytu to swego czasu zrobiłem eksperyment na sobie. Przez 2 tygodnie piłem dzień w dzień Pu-era, potem 2 tygodnie zwykłą czarną, a po następnych 2 tygodniach zieloną. Po czasie spędzonym z Pu-erem ostatni posiłek jadłem o 18, i do samego snu o 23 czułem sytość, natomiast po czarnej (zapewne wywołane szokiem po zmianie herbaty) wieczorem (po 21) targał mną zawsze dziki głód, zakończony zawsze spenetrowaniem i zbadaniem całej kuchni pod kontem produktów o podwyższonych walorach smakowych ;) co dało 2,5 kg do przodu. Po 2 tygodniach z zieloną sytuacja się ustabilizowała, wilczy głód zniknął, a Ja naturalnie przy odrobinie spacerów wróciłem do poprzedniej wagi. Coś jest na rzeczy w tych herbatach, ale ja myślę że najważniejsza jest nasza wiara podparta naszymi pragnieniami i oczekiwaniami.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: skierra w 28 Kwiecień, 2010, 20:03:31 pm
co do zielonej herbaty to wpływa ona na termogenezę, więc bez wysiłku fizycznego dość dużych efektów raczej nie ma się co spodziewać...
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: moniqe w 02 Maj, 2010, 14:20:53 pm
nie wiem za bardzo co oznacza termogeneza... ale herbaty zielone mi smakują a przy okazji nie notuję problemów z wagą.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: skierra w 02 Maj, 2010, 14:51:57 pm
nie wiem za bardzo co oznacza termogeneza... ale herbaty zielone mi smakują a przy okazji nie notuję problemów z wagą.
Termogeneza to najprościej rzecz ujmując proces zwiększenia ciepła organizmu podczas którego szybciej dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej w organizmie, często termogeniki (min. suplementy wspomagające odchudzanie) posiadają składniki podwyższające temp ciała, przez co spalanie następuje szybciej. Takim naturalnym termogenikiem jest po prostu zielona herbata :) Zaleca się jej picie przez wysiłkiem fizycznym lub nawet w trakcie (oczywiście wersję na zimno)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: herbacianka w 30 Sierpień, 2010, 09:38:46 am
zgadzam się ze wszystkimi poprzednikami, że sama herbata na pewno nie wystarczy, nie ma takiej opcji. Trzeba się ruszać i po prostu zmienić dietę na zdrową, tj. też niskokaloryczną i tyle. AŻ tyle :D
a ściemnianie, że Pu-erh czy zielona herbata odchudzają to nic innego jak iluzja po prostu. Bardziej chodzi myślę o to, że generalnie przy dietach (i nie tylko!) powinno się pić dużo płynów, ale takich "bez kalorii", a więc wody i właśnie tego typu herbat. Oczyszczamy organizm, nie dostarczając zbędnych kalorii.  I o to chodzi w końcu przy odchudzaniu ;)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: kamokanikaka w 25 Październik, 2010, 16:48:14 pm
Na mnie najbardziej działa yerba. ;)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: ziomiwan w 25 Październik, 2010, 22:50:26 pm
Yerba jest świetna! :)
Odchudza, przeczyszcza delikatnie organizm z toksyn (pierwsze dni picia yerby to częste wizyty w WC w celu 2) i innych brudów.
A do tego pobudza lepiej niż kawa.
Smakuje doskonale.

Ale Pu-erh równie dobry na odchudzanie (nie pijam dla odchudzania ;))
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: _Monia_83 w 19 Listopad, 2010, 14:10:38 pm
Seria La karnita z Bio-Active w moim przypadku okazała się najlepsza. Efekty były widoczne - oczywiście nie z dnia na dzień, ale przy regularnym stosowaniu kilka udało się zrzucić kilogramów.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: krzysztofsf w 10 Październik, 2011, 11:58:39 am
Ostatnie badania

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=385276&data=&lang=&_CheckSum=162796524


Zielona herbata może pomóc w odchudzaniu się
Zielona herbata może stać się narzędziem w walce z otyłością - sugerują badania przeprowadzone na razie na myszach. Ich wyniki publikuje internetowe wydanie pisma "Obesity".Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Stanu Pensylwania, którzy hodowali myszy na tłustej diecie - w postaci tłustych koktajli mlecznych. Części z nich dodawano do jedzenia składnik zielonej herbaty - galusan epigalokatechiny 3 (EGCG). Jest to związek należący do polifenoli roślinnych, któremu przypisuje się większość prozdrowotnych właściwości tego napoju.

Okazało się, że gryzonie otrzymujące dodatkowo EGCG tyły o 45 proc. wolniej niż myszy, którym go nie podawano.

"Wyniki naszych badań sugerują, że wzbogacenie diety w suplement z EGCG lub w zieloną herbatę może spowalniać przybieranie na wadze" - komentuje współautor pracy Joshua Lambert.

U myszy, które otrzymywały składnik zielonej herbaty stwierdzono niemal o 30 proc. większą zawartość tłuszczów w odchodach niż u zwierząt, którym go nie podawano. Zdaniem badaczy, EGCG zapobiega tyciu w dwojaki sposób: po pierwsze, zmniejsza wchłanianie tłuszczów z pożywienia, a po drugie nasila ich zużycie przez organizm.

Naukowcy nie zaobserwowali natomiast, by zielona herbata hamowała apetyt. Obydwie grupy gryzoni były karmione taką samą ilością jedzenia i mogły jeść o każdej porze. "Nie było różnicy w ilościach żywności zjadanej przez myszy" - zapewnia Lambert. Badacz zaznacza, że aby zapewnić sobie dzienną dawkę EGCG odpowiadającą ilościom podawanym myszom człowiek musiałby wypijać 10 filiżanek zielonej herbaty dziennie. Z ostatnich badań wynika jednak, że już kilka filiżanek może pomóc kontrolować masę ciała.

"Wyniki badań na ludziach - a na razie nie ma ich zbyt wiele - wskazują, że osoby pijące minimum jedną filiżankę zielonej herbaty mogą już obserwować jej korzystny wpływ na masę ciała, w odniesieniu do osób nie pijących jej wcale" - mówi Lambert. 

PAP - Nauka w Polsce
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: lemon w 05 Marzec, 2012, 16:40:45 pm
Zielona herbata generalnie oczyszcza z toksyn, co w sumie przy odchudzaniu jest dość ważne. Panuje poza tym powszechne przekonanie, że herbata czerwona ma działanie odchudzające, przy czym nie działa jak środek odchudzający, ma tylko działanie wspomagające spalanie złego tłuszczu. Ja piję hektolitry czerwonej dla smaku, nie chudnę, bo nie mam potrzeby :)____________________
...let the spiral knights (http://spiral-knights.browsergames.pl/) save the princess...
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: ziomiwan w 05 Marzec, 2012, 20:06:04 pm
Wszelkie herbaty odchudzające są "wspomagaczami".
Bez ciężkiej pracy niema co liczyć na cuda.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: gooner92 w 06 Czerwiec, 2012, 01:06:28 am
Tydzień temu skończyłem dietę MŻ. Efekt - 16 kg mniej od połowy lutego. Myślę, że nie ma skuteczniejszej i przyjemniejszej diety od diety MŻ :D herbata może ci pomóc w odchudzaniu, być dodatkiem do diety, ale ciężkiej roboty za ciebie nie odwali, cudów nie ma :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: olek1988 w 22 Wrzesień, 2012, 23:27:40 pm
Moja żona odchudzała się przy okazji pijąc codziennie zieloną herbatę, no i okazało się, że ma właściwości odchudzające i to spore. Wbrew pozorom, picie zielonej herbaty jej pomogło w odchudzaniu i to bardzo :)
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: begreen w 18 Październik, 2012, 13:26:26 pm
ponoć czerwona pomaga, ale nie wiem ile w tym prawdy
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: eva00 w 17 Maj, 2016, 13:08:31 pm
Na skuteczne odchudzanie bardzo dobra jest czerwona herbata, każdy dobry dietetyk to potwierdzi. Trzymanie odpowiedniej diety przygotowanej przez profesjonalistów plus aktywność fizyczna to przepis na zdrowe i bezpieczne odchudzanie.

Moderacja: usunięto odnośnik reklamowy do strony.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: Anika w 15 Czerwiec, 2016, 00:58:27 am
Jasne, że można wspomagająco sięgnąć po jakąś herbatę. Ja piję np. 4xSuperSlim z big active (bardzo ją lubię). Ale przy tym nie można zapominać o prawidłowo zbilansowanej diecie.
Tytuł: Odp: Skuteczne odchudzanie się z herbatą?
Wiadomość wysłana przez: jola40 w 15 Czerwiec, 2016, 14:44:14 pm
Jak już wyżej wymieniono: sport. Oraz jedzenie. Faktycznie jest coś w herbatach, ziołach, przyprawach, że potrafią wspomóc w spaleniu zbędnego tłuszczu. :-X